VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

včera 16:34

Žďárské ženy se učily sebeobraně

Žďár nad Sázavou - Co dělat při střetu s případným útočníkem si vyzkoušely účastnice kurzu sebeobrany pro ženy ve žďárském rodinném centru Srdíčko.

včera 10:32

Volební lídry už oznámila více než polovina stran v kraji

Vysočina – Více než polovina politických stran a hnutí na Vysočině, které chtějí usilovat o přízeň voličů v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny, už zvolilo lídry svých kandidátek.

včera 10:26

V Bystřici vybudují park miniatur

Bystřice nad Pernštejnem - Na půldruhém hektaru v bystřických Lužánkách začne letos vznikat park miniatur. Jako první v něm už koncem léta budou k vidění betonové zmenšeniny hradů Zubštejn a Pyšolec.

včera 09:22

Komerční trh radnice zruší. Bude nahrazen adventním

Nové Město na Moravě - Komerční jarmark v Novém Městě na Moravě bude pou-ze jeden. Rozhodla tak novoměstská radnice na základě stížností místních obyvatel. „Už to nejsou trhy, co bývaly, člověk tam narazí jen na samé levné krámy s krátkou životností. Tradiční řemeslné výrobky tam k sehnání nejsou," postěžoval si Jan Krátký z Nového Města na Moravě.

včera 09:20

Knihovna nabídne dokumenty

Žďár nad Sázavou - Žďárská Knihovna Matěje Josefa Sychry představí zájemcům dokumentární filmy v projektu Promítej i ty!

včera 08:00

Zastavte průzkumy kvůli úložišti, žádají Sobotku

Vysočina – Starostové a obyvatelé obcí vyzývají premiéra Bohuslava Sobotku, aby zastavil průzkumy kvůli úložišti radioaktivního odpadu. Mezi zapojenými obcemi jsou i ty, do kterých zasahuje lokalita Hrádek pod Čeřínkem. Jde například o Hojkov či Cejli.

včera 05:59

Stávka řidičů. Odbory: Bude! Dopravci: Není k tomu důvod

Vysočina – Odborový svaz dopravy oznámil, že na některý den vyhlásí celostátní stávku řidičů autobusů, kteří jezdí na regionálních linkách. Tři největší dopravní společnosti, které zajišťují drtivé množství autobusových regionálních linek na Vysočině, ale tvrdí, že řidiči v kraji nemají ke stávce důvod.

26.3.2017

Z Ostrova nad Oslavou si policejní pyrotechnik odvezl dělostřelecký granát

Ostrov nad Oslavou – K nálezu podezřelého předmětu v Ostrově nad Oslavou vyjížděla v pátek 24. března po druhé hodině odpolední policejní hlídka.

26.3.2017

Památník, ke kterému se sjížděly tisíce lidí, čeká oprava

Cikháj – Obnovit partyzánský památník za zhruba tři sta padesát tisíc korun plánuje vedení Cikháje. Za tímto účelem začátkem roku požádali o dotaci z ministerstva obrany, avšak nedávno se dozvěděli, že odtud se kýžené podpory nedočkají. „Na dotaci nárok nemáme, bylo nám sděleno, že ta se vztahuje jenom na válečné hroby," uvedla Sylvie Jonáková, místostarostka Cikháje.

26.3.2017

Velké Meziříčí hostilo o víkendu celostátní sněm Junáka - českého skauta

Velké Meziříčí – „Do skauta jsem vstoupil 16. května 1945," řekl bez jakéhokoliv zaváhání 83letý Jiří Soukup. Byl jedním z účastníků XV. valného sněmu Junáka – českého skauta, který se konal ve Velkém Meziříčí.

26.3.2017

Archeologové zkoumají areál těžby stříbra u Štěpánova nad Svratkou

Vysočina - Archeologové začínají detailněji zkoumat lokalitu Havírna u Štěpánova nad Svratkou na Žďársku. Podle ředitele jihlavského Muzea Vysočiny Karla Malého jde o jeden z nejzachovalejších a nejrozsáhlejších areálů s pozůstatky těžby a dalšího zpracování stříbra v 13. a 14. století v rámci celé České republiky. Prvním krokem je geodetické zaměření lokality. Průzkum financují Akademie věd ČR a Kraj Vysočina.

25.3.2017

Meziříčská rozhledna je hitem

Velké Meziříčí - V nové rozhledně má Velké Meziříčí nejen další dominantu, ale i velké lákadlo pro turisty. „Za první rok ji navštívilo devětadvacet tisíc lidí," řekl Jiří Novotný, předseda místního skiklubu, který nechal rozhlednu postavit.

25.3.2017

Snímky málokdy končí v albu, říká fotografka

Žďár nad Sázavou - Magdalena Šislerová, sedmadvacetiletá absolventka biskupského gymnázia pracuje v logistice jedné žďárské společnosti, ale ve volných chvílích, většinou o víkendech, proměňuje ve službu lidem svoji zálibu ve fotografování. Již přibližně sedm let portrétuje. Zatím to dělala především v plenéru. Před několika málo týdny si v centru města otevřela fotografický ateliér a postupně ho vybavuje.

25.3.2017

Tanečníci se ve Žďáře utkají ve street dance i hip hopu

Žďár nad Sázavou - Největší špičky street dance a také hip hopu se sjedou příští víkend do Žďáru nad Sázavou. V kulturním domě se v sobotu 1. dubna koná již šestý ročník celostátní nepostupové taneční soutěže pro všechny amatérské i profesionální taneční kolektivy s názvem The best dance cup.

25.3.2017

Ve Žďáře je k vidění myslivecká výstava

Žďár nad Sázavou - Včera, v pátek 24. března,  začala ve Žďáře přehlídka trofejí zvěře ulovené během loňského roku na Žďársku. Patří k nim i zřejmě nejsilnější světová trofej.

24.3.2017

Meziříčská jatka bourají v rámci výcviku hasiči, město ušetří

Velké Meziříčí - Trámy i cihly se hroutily pod náporem techniky z objektů bývalých jatek ve velkomeziříčské ulici Tržiště. Ty byly členy záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR z Hlučína a jeho jihlavské roty odborně pobourány tak, aby v nich v pondělí mohlo proběhnout kynologické cvičení.

24.3.2017

Ve firmách je jedovatá voda i půda

Žďársko - První brněnská strojírna ve Velké Bíteši, Tokoz ve Žďáře nad Sázavou a také Mars Svratka. To jsou podle informací České inspekce životního prostředí (ČIŽP) tři lokality na Žďársku, ve kterých momentálně probíhají sanace starých ekologických zátěží.

24.3.2017

Do ankety Strom roku lze nominovat už nyní

Vysočina – Prastaré dřeviny i stromy s příběhem mají šanci stát se Stromem roku 2017. Stačí je jen přihlásit do celostátní ankety, kterou rok co rok pořádá Nadace Partnerství.

24.3.2017

Na Vysočině začíná víkendový sněm skautů

Velké Meziříčí - Ve Velkém Meziříčí na Žďársku začíná dnes večer třídenní valný sněm skautů. Šest stovek skautských vedoucích z celé republiky bude do neděle diskutovat o dalším směřování této největší organizace dětí a mládeže v zemi a volit vedení na další období. Sněm se koná každé tři roky. K hnutí se nyní hlásí bezmála 58.000 dětí a dospělých.

23.3.2017

Medici dostanou peníze. Kraj si je chce zavázat

Vysočina – Kraj Vysočina poskytne studijní stipendia medikům. Chce si tak zajistit kvalitní lékařskou základnu ve svých nemocnicích. Rada Kraje Vysočina schválila v úterý pravidla, podle kterých bude stipendia poskytovat.

23.3.2017

Myslivci ve Žďáře vystaví trofeje loni ulovené zvěře

Ždár nad Sázavou - Okresní myslivecký spolek ve Ždáře nad Sázavou ve spolupráci s městskými úřady Ždár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí a Krajem Vysočina pořádá při příležitosti chovatelské přehlídky výstavu trofejí zvěře ulovené v roce 2016 v honitbách okresu Ždár nad Sázavou a oblasti chovu jelení zvěře Žďárské vrchy.

23.3.2017

Dobrovolný hasič z Brťoví zachránil tonoucí ženu

Žďársko - Zdeněk Fučík z Brťoví, místní částí obce Prosetín na Bystřicku, zachránil život pětašedesátileté seniorky, která spadla do rybníka. Tělesně postižená žena pod studenou hladinou znehybněla a bez okamžité pomoci by se již nevynořila.

23.3.2017

V Bystřici přibudou další místa i byty pro seniory

Bystřice nad Pernštejnem - Další desítky míst vzniknou v zařízeních pro seniory plánovaných v Bystřici. V lokalitě Rovinky a nejbližším okolí je počítáno hned se dvěma domy. První z nich vznikne za biomasovou kotelnou v sídlišti 2, půjde o dům pro seniory se stálým dohledem, město k tomuto účelu prodá pozemky. Cena činí tisíc korun za metr čtvereční plus DPH s tím, že koupě bude dvoustupňová, tedy uzavřená až po zhotovení a kolaudaci stavby.

23.3.2017

Hejtman dostal dvě petice, jedna se týkala také letiště

Vysočina – Celkem pět peticí a 231 stížností dorazilo v loňském roce na Krajský úřad Kraje Vysočina.

23.3.2017

Kůrovec se šíří, pomáhají mu lidé

Vysočina – Kůrovec, přesněji lýkožrout smrkový, žil v lesích vždycky. V posledních letech se však jeho stavy prudce zvedly. Na svědomí má tisíce kubíků poškozeného dřeva.

22.3.2017

Kraj přišel o jednu vesnici o více než pěti stech obyvatelích

Vysočina - Dá se to přirovnat k tomu, jako by z Vysočiny zmizela jedna vesnice. Během minulého roku totiž v kraji ubylo 523 lidí. Odliv způsobilo pouze stěhování, protože přirozenou cestou obyvatel Vysočiny přibývalo, tedy že se rodilo víc dětí, než kolik lidí zemřelo. Z pěti vysočinských okresů si obyvatele udrželo pouze Jihlavsko, další čtyři okresy tratily. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad. K loňskému 31. prosinci na Vysočině bydlelo 508 952 lidí.

22.3.2017

Ráno nadýchal 0,72 promile

Žďár nad Sázavou - Čtyřiatřicetiletého řidiče osobního auta značky Peugeot pod vlivem alkoholu přistihli policisté v pondělí v půl šesté ráno při silniční kontrole v Nádražní ulici.

22.3.2017

Nikdy není pozdě stát se dárcem

Bystřice nad Pernštejnem - Marie Klimešová žije již řadu let v Bystřici nad Pernštejnem. Pracuje jako prodavačka obuvi. Kromě práce se pečlivě věnuje své rodině. Její život se od životů ostatních příliš neliší. Přesto pomáhá zachraňovat životy.

22.3.2017

Dům dětí chce nový název

Nové Město na Moravě - Novoměstský dům dětí a mládeže chce změnit svůj název. Ten původní, tedy Dům dětí a mládeže (DDM) Klubíčko, už totiž nevystihuje obsah jeho činnosti. „Náš název iniciuje, že jsme pouze pro malé děti. Pro první stupeň nebo předškoláky. My ale už nyní máme tak široký záběr činnosti, že to tomu vůbec neodpovídá," vysvětlila ředitelka DDM Klubíčko Alena Sobotková.

22.3.2017

V Bystřici na Rovinkách vyrostou bytové domy i řadovky

Bystřice nad Pernštejnem – Čtyři bytové domy s celkem 48 byty a také osm řadových rodinných domků plus jeden samostatný mají v následujících letech přibýt v rozvíjející se bystřické lokalitě Rovinky. Bystřická radnice vyhlásila záměr na prodej těchto pozemků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies