VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

dnes 16:27

Prostor před Muzeem nové generace protínají nové stezky pro pěší

Žďár nad Sázavou – Prostranství před Muzeem nové generace ve Žďáře nad Sázavou změnilo svoji podobu. Dělníci v těchto dnech finišují s pracemi.

dnes 16:00

Soptíci se sejdou letos poprvé

Dlouhé – Šestý ročník klání o Novoměstský pohár Soptíků začíná v neděli 28. května v Dlouhém.

dnes 14:57

Ze žďárského kláštera se ztratila socha

Žďár nad Sázavou – Ve žďárském klášteře se stal zločin a je potřeba vypátrat pachatele.

dnes 13:27

Šéfkou žďárské polikliniky je Ilona Komínková

Žďár nad Sázavou – Novou ředitelkou příspěvkové organizace města Poliklinika Žďár nad Sázavou byla jmenována Ilona Komínková. Její koncepce na příštích šest let si získala výběrovou komisi zejména plánovanou rekonstrukcí rehabilitačního zařízení.

dnes 12:20

Hasiči zachraňovali nemovitosti v Chobotu

Kuklík – Majetek obyvatel Chobotu, jedné z částí obce Kuklík, přijeli před ohněm „zachránit" dobrovolní hasiči. K členům místního sboru se přidali jejich kolegové z Rokytna a ze Studnic. Požár se ale naštěstí nekonal, hasiči si pouze ověřovali, zda by byli schopni v případě opravdové události kvalifikovaně zasáhnout.

dnes 09:05

Jedlíci se ve Škrdlovicích vrhnou na halušky

Škrdlovice – Zdatní jedlíci se v sobotu 27. května sejdou ve Škrdlovicích. Publikum bude sledovat „boj" o to, kdo nejrychleji spořádá porci halušek.

včera 19:07

Boj mezi studánkami trval až do půlnoci, rozdíl byl jen 25 hlasů

Vysočina – Studánkou Vysočiny roku 2017 je studánka u rybníka Zimostráz u Suché u Jihlavy. Rozhodlo o tom 561 hlasů v internetovém hlasování, které na podporu vítězky přišly do půlnoci z pondělí 22. na úterý 23. května.

včera 19:01

Výbuch v Manchesteru je nešťastná událost, řekla britská velvyslankyně

Žďár nad Sázavou – Britská velvyslankyně v České republice Jan Thompson zavítala na Vysočinu.

včera 14:00

Ukážou, jak běhat s mapou

Žďár nad Sázavou – Členové oddílu orientačního běhu z Unitop Sportovního klubu policie Žďár nad Sázavou ukáží zájemcům, jak běhat s mapou.

včera 12:34

Na nájemném dluží lidé v Novém Městě méně než vloni

Nové Město na Moravě – Dluh na nájemném v Novém Městě na Moravě je přibližně o dvě stě tisíc korun nižší než v loňském roce. Přesto se pohledávka novoměstské radnice stále drží okolo tří a půl milionu korun.

včera 11:52

Prázdniny na Žďársku budou plné hudby. Pro všechny věkové skupiny

Žďársko – Letní hudební festivaly letos opět nabídnou české i zahraniční hvězdy.

včera 10:00

Sdružení Krajina v sobotu oslaví své dvacáté narozeniny

Počítky – Dvacet let od zahájení své činnosti oslaví letos ekologicky laděná organizace Sdružení Krajina, která má své sídlo v Počítkách na Žďársku.

včera 07:00

Odranec dostal náhradu za zvon zabavený na válečné účely

Odranec – Zvon do zvoničky v Odranci darovala místním, coby náhradu za zvon odevzdaný za druhé světové války pro potřeby německého zbrojního průmyslu, římskokatolická farnost z Brna – Žebětína.

22.5.2017

Večer otevře muzeum i galerie

Nové Město na Moravě – Loutkové divadlo, jarmareční píseň připomínající pád meteoritu u Odrance a volná prohlídka expozic i strašidelného podzemí – tak vypadá nabídka Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě na pátek 26. května.

22.5.2017

Rychlobruslařský ovál ve Žďáře dostává nový povrch

Žďár nad Sázavou – Víceúčelová sportovní plocha u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou, která je primárně určena pro rychlobruslení, dostává v těchto dnech nový povrch. Ten stávající je poškozený a plný prasklin.

22.5.2017

Na Metodce zahájili turistickou sezonu

Věcovsko – Tradičním otevřením naučné stezky Metodka, jejímiž výchozími body jsou zastavení v Koníkově a v Odranci, byla symbolicky zahájena turistická sezona na Věcovsku.

22.5.2017

Ve Třech Studních otevřou v sobotu studánky

Tři Studně – Poslední květnová sobota patří ve Třech Studních na Novoměstsku tradiční slavnosti. Je jí Otvírání studánek.

22.5.2017

V Meziříčí se utkají muži o titul Sympaťáka Vysočiny

Velké Meziříčí – Tanec, zpěv nebo například bojové umění. To jsou jen některé z disciplín, které čekají na desítku finalistů celostátní soutěže Sympaťák Vysočiny. 

21.5.2017

Šestiletý Vojta chytil při závodech šedesáticentimetrového kapra

Žďár nad Sázavou /VIDEO/ – Když je táta či děda rybář, tak se stává, že i děti chtějí být rybáři. A právě většinou takovéto děti se sešly v neděli ráno u Bránského rybníka ve Žďáře nad Sázavou, aby předvedly své rybářské umění.

21.5.2017

Žáby se do Popic vracejí

Jihlava - Jak vypadá čolek, skokan nebo larva vážky? To vše mohli zjistit návštěvníci mokřadu u Popického rybníka. Konala se tam totiž tradiční akce s názvem Pojďte s námi za žábami zaměřená na obojživelníky a život v mokřadech.

21.5.2017

Meziříčí ohlídají nové kamery

Velké Meziříčí – Nové kamery a veřejné osvětlení přibudou v rámci prevence kriminality ve Velkém Meziříčí.

21.5.2017

Meziříčští budou znovu diskutovat o přestavbě Náměstí

Velké Meziříčí – Meziříčští zastupitelé znovu projednají návrh přestavby Náměstí, co vyhrál architektonickou soutěž na úpravy centra města.

20.5.2017

Zasranečtí oslavili 207 let kapličky svatého Jana Nepomuckého

Nové Město na Moravě – „Ahoj, Zasraňáku," neslo se v sobotu odpoledne Jánskou ulicí v Novém Městě na Moravě.

20.5.2017

Žďárská charita nyní zajišťuje sběr víček pro malého Martínka

Žďár nad Sázavou - Od 17. května mohou lidé opět nosit víčka od plastových lahví do zařízení a poboček žďárské charity. Nyní tím přispějí na léčbu pětiletého Martínka.

20.5.2017

Čtyřlístek pořádá sbírku pro novorozenecké oddělení

Nové Město na Moravě – Poté, co se spolku rodičů Čtyřlístek podařilo získat pro Nové Město na Moravě Rákosníčkovo hřiště, pustil se do dalšího projektu.

20.5.2017

Sbor Cantamus omnes získal bronzové pásmo

Bystřice nad Pernštejnem - Pěvecký soubor bystřického gymnázia Cantamus omnes se zúčastnil krajské postupové přehlídky středoškolských sborů Jihomoravského kraje. Ze soutěže si jako ocenění přivezl bronzové pásmo.

19.5.2017

OBRAZEM: Hasiči v Březském slavili výročí založení sboru

Žďársko - Na čtyřicet uniformovaných hasičů a hasiček z okrsku Heřmanov vpochodovalo za vedení šesti hasičských praporů v neděli 14. května 2017 na náves v obci Březské, kde před kaplí zasvěcené Nanebevzetí Panny Marie byla obětována mše svatá za hasiče okrsku.

19.5.2017

Fritagro Nížkov dostala pokutu 200 tisíc za znečištění potoka

Nížkov – Pokutou ve výši 200 tisíc korun potrestala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnost Fritagro Nížkov na Žďársku.

19.5.2017

Velkomeziříčský zámek zve na tajemné noční prohlídky

Velké Meziříčí – Šermířské a kejklířské vystoupení na vnitřním nádvoří za svitu loučí, prohlídka někdejších šlechtických salonů i soudobých muzejních expozic a výstav – to vše si budou moci vychutnat ti, kteří si v sobotu 20. května nenechají ujít noční prohlídku velkomeziříčského zámku.

19.5.2017

Kolpingovo dílo čistilo Žďár až v květnu, v dubnu napadl sníh

Žďár nad Sázavou – Pytel vyloupaných plat od prášků na výrobu pervitinu, hromadu zvířecích kůží i vysloužilou elektroniku už také sesbírali při jarním úklidu pracovníci Kolpingova díla České republiky. K akci Čistá Vysočina se ve středu 17. května přidali už po čtvrté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies