VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Inspekce se zabývá kauzou pohřební služby

Žďár nad Sázavou - Kauzou žďárské pohřební služby Anubis, jejíž řidič Radek Kunc letos stanul za několik závažných trestných činů před Okresním soudem ve Žďáře nad Sázavou, se zabývá Inspekce Policie České republiky.

18.5.2009
SDÍLEJ:

Radek Kunc Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Více o kauze v Přehledu článků

Jak potvrdila mluvčí inspekce Martina Lídlová, obrátil se na ně sám obžalovaný Radek Kunc, který v současné době „sedí“ ve vazební věznici v Brně. „Od pana Kunce jsme obdrželi oznámení na žďárské policisty. Nyní ho prověřujeme a do ukončení šetření nebudeme sdělovat bližší informace,“ řekla Lídlová.

Pavel Kubiš, který vedl celé vyšetřování případu, se o šetření inspekce dozvěděl až od reportérů Deníku. „Nic o tom nevím. Nemám ponětí, čeho by se mohlo prověřování týkat. My jsme postupovali vždy jen v souladu se zákonem. Šetření probíhalo standardním způsobem s ohledem na závažnost dané věci a na nebezpečnost pachatele,“ vyjádřil se žďárský kriminalista.

Podobný názor má i státní zástupce Kamil Špelda, který dohlížel na zákonnost celého vyšetřování. „Nejsem si vědom, že by policisté udělali něco špatně,“ řekl.

Jak dodal Pavel Kubiš, Radek Kunc má samozřejmě právo na podání žádosti o přezkoumání celé věci. „Jak jsem ale už řekl, my jsme v celém případu postupovali dle zákona, tedy jako v jakékoli jiné kauze,“ doplnil.

Celá věc odstartovala loni 25. března, kdy byl ve Žďáře nad Sázavou napaden sanitář novoměstské patologie. Podle kriminalistů na něj dva maskované muže s železnými tyčemi poslal právě Radek Kunc, který se mstil za to, že mu zaměstnanec novoměstské nemocnice odmítal „dohazovat kšefty“.

Kromě zorganizování těžkého ublížení na zdraví byl Kunc obžalován také z vydírání, vydírání se zbraní a podplácení.

Letos v březnu ho poslal žďárský soudce na sedm a půl let za mříže. Rozsudek však zatím není pravomocný kvůli možné lhůtě na odvolání.

-----------------

Vývoj případu Radka Kunce

Únor 2008
Jako druhý sanitář nastoupil na patologii v Novém Městě na Moravě ve žďárském okrese dvaadvacetiletý Lukáš S. ze Žďáru nad Sázavou.

25. března 2008
Prvního sanitáře Jaroslava Z. z novoměstské patologie napadli v ulici Studentská ve Žďáře nad Sázavou dva maskovaní muži s železnými tyčemi.

Leden – červen 2008
Od počátku loňského roku do 25. března odvezla pohřební služba Anubis z novoměstské nemocnice tři zesnulé. V době, kdy zbitého sanitáře nahradil Lukáš S., počet těchto případů narostl, konkrétně jich bylo o dvacet více.

Březen – červenec 2008
Policisté vyšetřovali přepadení čtyřiapadesátiletého Jaroslava Z.

Červenec 2008
Kriminalisté zatkli řidiče pohřební služby Radka Kunce, který byl obviněn z vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a uplácení. Obvinění se dočkal i dvaadvacetiletý Lukáš S., který byl podle obžaloby Radkem Kuncem do nemocnice dosazen. A to za braní úplatků. Na Kunce byla uvalena vazba.

Červenec – říjen 2008
Policisté prověřovali důkazy. Trestní stíhání Radka Kunce rozšířili o vydírání hrobníka.

26. ledna 2009
Radek Kunc stanul společně s Lukášem S., který byl podezřelý z braní úplatků,
před žďárským okresním soudem.

Proti dvaadvacetiletému mladíkovi soudce Jiří Večeřa trestní stíhání podmínečně zastavil, a to na osmnáct měsíců. Pokud v této době neporuší zákon, už proti němu stíhání vedeno nebude.

16. února 2009
U žďárského soudu pokračovalo líčení s Radkem Kuncem. Jeho žádost o propuštění z vazby byla soudem zamítnuta.

9. březen 2009
Radek Kunc opět stanul před žďárským okresním soudem. Jako svědek mimo jiné vypovídal Roman M., kterého obžalovaný podle slov Romana M. požádal o napadení sanitáře novoměstské patologie Jaroslava Z. a údajně po něm také chtěl, aby zapálil auto konkurenční pohřební službě. Roman M. to však podle svých slov odmítl udělat.

23. březen 2009
Soudce Jiří Večeřa poslal Radka Kunce za vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a podplácení na sedm a půl let do věznice se zvýšenou ostrahou. Jak státní zástupce, tak i advokát obžalovaného si ponechali lhůtu na odvolání. Rozsudek tak zatím nenabyl právní moci.

Duben 2009
Inspekce Policie ČR se začala zabývat kauzou Radka Kunce a na žádost obžalovaného prověřuje žďárské kriminalisty.

Autor: Lucie Kubíková

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základní umělecká škola Františka Drdly.

Žáci základní umělecké školy vystoupí pod širým nebem

Zámek Žďár nabídl i bohatý doprovodný program.
46

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

U Skleného na Oslavou bourala dvě auta

Sklené nad Oslavou – K dopravní nehodě, která měla za následek lehké zranění jednoho z účastníků, došlo v pátek 26. května kolem půl třetí odpoledne na křižovatce silnic I. a III. třídy u obce Sklené nad Oslavou.

Školáci dostanou nové hřiště

Strážek – Zbrusu nové dětské hřiště mohou zanedlouho začít využívat žáci základní školy ze Strážku.

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

Školáky čeká letní biatlon

Žďár nad Sázavou – Školní hřiště u Základní školy Švermova ve Žďáře nad Sázavou ožije poslední květnový den druhým ročníkem Letního biatlonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies