Jejich správci totiž uvedli, že díky mimořádně vysoké návštěvnosti tržby ze vstupného pokryjí náklady na provoz a někde už chystají 
i nové investice.

Venkovní část jihlavského Vodního ráje od 6. června do 1. září navštívilo 56 868 lidí, což je ve srovnání s loňskou velmi slabou sezonou více než dvojnásobný počet. Minulé léto se ve venkovních bazénech akvaparku vykoupalo 26 032 lidí. Vyhodnocení tržeb a nákladů ještě není dokončeno. „Dá se předpokládat, že by nám příjmy měly pokrýt provozní náklady areálu, ale o výdělku to určitě není," uvedl Martin Málek z podniku Služby města Jihlavy.

Od pondělí 7. září je kvůli údržbě a opravám uzavřena krytá část Vodního ráje a odstávka potrvá do 24. září.

Na koupališti v Moravských Budějovicích se letos vykoupalo 35 tisíc lidí, nejvíc za posledních 12 let. Ekonomické vyhodnocení i tam ještě dokončují, podle prvních odpadů by z tržeb mělo zůstat na investice 300 až 400 tisíc korun, uvedla Miroslava Bendová z provozující organizace Zikos. Na koupališti by díky tomu měl přibýt další stánek s občerstvením a zlepšení čeká i přilehlá sportoviště, včetně hřiště na plážový volejbal.

Humpolecké koupaliště Žabák přivítalo 1. září dvacetitisícího platícího návštěvníka. Od roku 2008, kdy mají technické služby města k dispozici statistiky, to je rekordní návštěvnost. Správce koupaliště Jiří Hynek ekonomický výsledek sezony ale ještě nezná. Kvůli většímu počtu návštěvníků byl podle něj o něco dražší provoz – například stoupla spotřeba energií a mzdové náklady na obsluhu.

Rekordní počet návštěvníků zavítal v létě i na venkovní bazény v Havlíčkově Brodě, vykoupalo se v nich 39 tisíc lidí. Technické služby města, které areál provozují, už chystají novinky pro příští léto. „Zcela jistě budeme investovat do nových lehátek, chybějících slunečníků a laviček," uvedla organizace na svém webu. Na koupališti bude rovněž instalován nový vstupní systém.

Věra Stejskalová