VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

15.10.2016

Senátní volby vyhrál Jaromír Strnad, přišlo nejméně voličů v historii

Kutnohorsko, Havlíčkobrodsko - Senátní volby v obvodu číslo 40 Kutná Hora, který zahrnuje i některé obce a města na Havlíčkobrodsku, vyhrál Jaromír Strnad, který získal 54,79 procent hlasů.

15.10.2016

Vystrčil: Voliči ocenili práci, ne sliby

Jihlava – V jihlavském sídle ODS už se slaví. Nově zvoleným senátorem se stal Miloš Vystrčil.

14.10.2016

Lokalita Čučice v generelu přehrad zůstane

Náměšťsko - Podepsáno a spočítáno. Pod peticí proti výstavbě přehrady Čučice na řece Oslavě se sešlo celkem více než 24 tisíc podpisů. Přesto Ministerstvo zemědělství nechce vyjmout oblast Čučice z Generelu lokalit pro akumulaci povrchových vod.

14.10.2016

Holé ruce a rozvaha pomohou zachránit život, učí lidi záchranáři

Třebíč – Poskytnout první pomoc? To zvládnu, holedbal jsem se. Mé teoretické znalosti se ale s praxí úplně nesnoubí, zjistil jsem při nácviku první pomoci, který v pátek pro veřejnost pořádali záchranáři na Karlově náměstí v Třebíči.

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

14.10.2016

Prodat zámek? Větrný Jeníkov zjišťuje názor místních v anketě

Větrný Jeníkov – Udělat chodníky kolem hlavních silnic nebo raději novou silnici k rybníku. Zrekonstruovat zámek, domov pro seniory nebo poskytnout peníze na odborné učebny místní základní školy či nechat zasíťovat další parcely nebo zrekonstruovat sociální byty.

14.10.2016

Údajně zázračný pramen u sv. Anny v Pohledu záhadně zmizel

Pohled – Voda neteče. Dlouhodobé sucho zřejmě poškodilo pramen „zázračné" vody v poutním areálu sv. Anny u Pohledu na Havlíčkobrodsku.

13.10.2016

Myslivci dostávají zaplaceno za čelisti divokých prasat

Jihlavsko – Již čtvrtým rokem vykupuje Kraj Vysočina spodní čelisti divokých prasat. Snaží se tak podpořit myslivce, aby jich co nejvíce odstřelili.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

13.10.2016

Václav Chalupa: Práce se dřevem je dobrodružství

Chotěboř – Grafiky s takřka vůní dřeva, obrázky, jejichž autorem je sama příroda – ty je možné vidět v Městském muzeu Chotěboř.

13.10.2016

Vzbudila se po týdnech a bez nohou

Jihlava – Andrea Brzobohatá odjela před šesti lety se svým rok a půl starým synem na hory. Tam jí však začalo být zle. Nejprve ji jen bolelo v krku, ale poté jí bylo hůř a hůř.

13.10.2016

Oprava mostu se prodlouží. A zavře se železniční přejezd

Třebíčsko - I když už je podzim, ne všechny silnice se po opravách otevírají. Navíc několik dalších omezení ještě na řidiče čeká.

12.10.2016

Na Vysočině žije nejméně jelenů
 v zemi, víc je zajíců a kachen

Jihlava – V lesích Vysočiny žije nejméně jelení zvěře v Česku, letos zjara myslivci napočítali jen 426 kusů. Naopak počty zajíců a kachen byly na Vysočině v porovnání s ostatními kraji třetí nejvyšší a srnčí zvěře měla Vysočina čtvrtý nejvyšší počet. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila jihlavská správa Českého statistického úřadu.

12.10.2016

Na Vysočině se předvolební průzkumy v zásadě nemýlily

Jihlava - Už rok před volbami přinesl Deník první z exkluzivních předvolebních průzkumů preferenci do krajských voleb.

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

11.10.2016

Krucemburk hostil šampionát v mariáši

Krucemburk - Sál sokolovny v Krucemburku se stal místem konání Mistrovství republiky v mariáši 2016, a to jak jednotlivců, tak týmů.

11.10.2016

Komise v Meziříčku zasedla v hasičské zbrojnici. Úřad bez elektřiny zůstal prázd

Meziříčko - Krajské volby se uskutečnily i v Meziříčku, kde je budova obecního úřadu už druhým rokem odpojena od elektřiny. Zatímco vedení obce a opozice se přou, kdo za to může, volební komise zasedla v hasičské zbrojnici.

9.10.2016

Povolební jednání na Vysočině zahájí vítězná ČSSD v pondělí

Vysočina - Podle krajského předsedy ČSSD Petra Krčála začne první kolo povolebního vyjednávání na Vysočině v pondělí dopoledne. Vítězní sociální demokraté chtějí v pondělí jednat se zástupci všech volebních stran, které ve volbách uspěly. Jednání zahájí s koalicí SPD a SPO, která ve volbách získala tři mandáty. Nakonec přijde na řadu vyjednávací tým hnutí ANO, které skončilo ve volbách na druhém místě s devíti mandáty, řekl v neděli Krčál.

9.10.2016

Voliči ODS znovu vykroužkovali Janu Fischerovou

Havlíčkův Brod – Voliči občanských demokratů delegovali díky preferenčním hlasům do nového krajského zastupitelstva bývalou starostku Havlíčkova Brodu, dlouholetou členku krajského zastupitelstva a současnou poslankyni Janu Fischerovou.

9.10.2016

Na Vysočině byli letos druzí nejaktivnější voliči v Česku

Vysočina - Na Vysočině jsou druzí nejaktivnější voliči v Česku. Při volbách v roce 2012 a 2018 byla v kraji volební účast nejvyšší v zemi. Volební účast při krajských volbách letos dosáhla 37,34 procenta, což kraj řadí na druhé místo za Zlínským krajem, kde byla účast 38,50 procenta. Nejmenší zájem o volby naopak měli voliči v Ústeckém kraji, kde k urnám dorazilo jen 28,94 procenta voličů. Na Vysočině měla nejvyšší volební účast Vysoká Lhota na Pelhřimovsku, a to 86,67 procenta. K urnám tam přišlo 13 z 15 zapsaných voličů. Vyplývá to z údajů na www.volby.cz.

9.10.2016

Stehlík si věří. Vystrčila chce porazit

Jihlava, Dačice – Do druhého kola senátních voleb na Jihlavsku postoupil současný senátor Miloš Vystrčil (ODS) a historik Michal Stehlík (KDU-ČSL).

9.10.2016

V druhém kole senátních voleb vyzve Jaromír Strnad Ivo Šance

Kutnohorsko, Havlíčkobrodsko - Senátní obvod číslo 40 čeká druhé kolo senátních voleb. V prvním kole zvítězil dosavadní senátor a starosta Čáslavi Jaromír Strnad (ČSSD), potřebnou nadpoloviční většinu hlasů ale nezískal. Ve druhém kole 14. a 15. října se utká s kandidátem za STAN Ivo Šancem, který skončil druhý.

9.10.2016

Vítězná ČSSD na Vysočině chce jednat se všemi úspěšnými stranami

Vysočina - Sociální demokraté, kteří potřetí za sebou zvítězili v krajských volbách na Vysočině, se chtějí k povolebnímu vyjednávání sejít se všemi subjekty, které budou v zastupitelstvu. Řekl to dosavadní hejtman Jiří Běhounek kandidující jako nestraník za ČSSD. Jednání chce podle něj ČSSD zahájit v pondělí. Podle lídra ANO na Vysočině Josefa Pavlíka by politici měli ctít vůli voličů a umožnit vznik takzvané vládní koalice. Volby na Vysočině vyhrála ČSSD před ANO a KDU-ČSL.

8.10.2016

Brodsko: Krajské volby pro ANO, senátní pro Jaromíra Strnada

Havlíčkobrodsko – Vítězem krajských voleb na Havlíčkobrodsku se stalo hnutí ANO, které dostalo od voličů 17,58 % hlasů.

8.10.2016

K referendu přišlo málo lidí, není platné

Jihlava - Místní referendum v Jihlavě, které se týkalo zvažované stavby spalovny a třídění komunálního odpadu, není platné.

8.10.2016

Vystrčil se v druhém kole utká se Stehlíkem

Vysočina - Občanský demokrat Miloš Vystrčil (ODS) může obhájit senátorský post na Jihlavsku. Vyzve ho Stehlík.

8.10.2016

Na Jihlavsku vyhrálo Babišovo ANO

Jihlava - Lidé na Jihlavsku dali před celkovými vítězi krajských voleb přednost hnutí ANO 2011.

8.10.2016

Třebíčsko volilo ANO. V kraji vyhráli sociální demokraté

Třebíčsko - Vítězem krajských voleb na Vysočině je sociální demokracie, které na záda dýchá hnutí ANO 2011. Lidé na Třebíčsku volili opačné pořadí.

8.10.2016

Chyběli jen dva

Vysoká Lhota – Nejmenší obec na Pelhřimovsku i na celé Vysočině a možná i v rámci České republiky je lidovecká a ukázněná.

8.10.2016

Báň věže farního kostela v Brtnici září do dáli

Brtnice - Na věž barokního kostela svatého Jakuba Většího v Brtnici dnes dopoledne dělníci osadili opravenou střechu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies