VYBERTE SI REGION

Z regionu

Sbor v Přibyslavi navštívili hasiči z Japonska

Přibyslav – Sbor dobrovolných hasičů z Přibyslavi, který se účastní soutěže Českého rozhlasu Region Dobráci roku, byl založen již v roce 1875.

Brodská nemocnice začala využívat moderní a velmi výkonný laser

Havlíčkův Brod – Rehabilitační oddělení Nemocnice v Havlíčkově Brodě začalo využívat moderní výkonný laser, jehož výhodou je, že dokáže pronikat až do hloubky deseti centimetrů a může tak účinněji léčit.

Bardotka přivezla cestovatele z Evropy

Jemnice, Třebíč - Železniční cestovatelé z Česka, Německa a Velké Británie přijeli na Třebíčsko. Do trasy Praha Znojmo zapojili i lokálku mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí.

Odjet do Německa od nich nebylo moudré, říká ředitelka

Jihlavsko – Práce s integrací uprchlíků Centra multikulturního vzdělávání v Jihlavě na Vysočině skončila. V tuto chvíli se totiž v regionu už nenachází žádný křesťanský uprchlík z Iráku.„Akorát doděláváme poslední věci, jako jsou práce 
s úřady nebo počítání faktur.

Od Vysočiny se učí i ministerstva, říká hejtman

Jihlava – Když na podzim roku 2000 začaly po prvních krajských volbách vznikat struktury tehdy ještě Jihlavského kraje, byl Jiří Běhounek primářem pelhřimovské ortopedie a o kariéře krajského politika nepřemýšlel.

Získat řidičský průkaz na motorku bude těžší a dražší

Havlíčkův Brod – Hlouběji do kapsy budou muset od Nového roku sáhnout budoucí motorkáři, pokud chtějí získat řidičský průkaz.

Na Dni zdraví bude k dispozici oblek simulující stáří

Jihlava - Prevence je základ. Jihlavská nemocnice proto připravila na čtvrtek 7. dubna Den zdraví pro veřejnost, kde si zájemci mohou nechat změřit tlak, cholesterol, naučit se správně mýt ruce nebo si nechat od lékaře zkontrolovat znaménka. Ženy mohou bez objednání na mamograf.

Zahrádkáři sněmovali. Došlo i na knihovnu

Havlíčkův Brod – Sobotní dopoledne si vybrali zahrádkáři z celého Havlíčkobrodska k pořádání tradiční okresní konference.

AKTUALIZOVÁNO

Na vyšetření musí stovky dětí, učitel z Afriky má tuberkulózu

Vysočina - Stovky dětí, které chodí na školu v Polné na Jihlavsku a Měříně na Žďársku, se musejí dostavit do nemocnic na testy kvůli tuberkulóze. Na dvou základních školách v těchto městech totiž vyučoval angličtinu lektor z Afriky, který je hospitalizovaný v jihlavské nemocnici s otevřenou tuberkulózou. Žáci i učitelé musejí podstoupit kožní vyšetření, případně také rentgen plic.

Na Jihlavsku zůstala už jen jedna rodina uprchlíků z Iráku

Jihlava - Křesťané, kteří uprchli před válkou, opustili středisko Okrouhlík a nyní zvažují, co dál.

Výstava ZAHRADA v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod – Začíná měsíc duben, na který se těší nejen všichni zahrádkáři ale i ostatní obyvatelé vysočiny ze širokého okolí.

Václav Klaus: Kdybych byl prezident? Držel bych hladovku v Bruselu

Chotěboř - Vzácného hosta přivítala Kavárna Chotěboř v poslední březnový den. Posedět si u kávy i popovídat si s návštěvníky přišel bývalý prezident Václav Klaus.

Smontovali 108 metrů dlouhou halu

Přibyslav - Vítkovické strojírny pro přibyslavskou společnost SC METAL vyrobily ocelovou konstrukci nové skladovací haly.

OBRAZEM: Hořel oheň a bublaly chemikálie

Třebíč - V Ekotechnickém centru Alternátor v pátek hořel oheň a bublaly chemikálie. Centrum představilo novinku ve svém programu, zábavné pokusy pro děti i dospělé.

Červenkovi mají tuto neděli
 vstup do jihlavské zoo zdarma

Jihlava – Již tradiční Den ptactva pořádá jihlavská zoo tuto neděli od 10 do 15 hodin. Na svátek věnovaný všem opeřeným obyvatelům přírody bude připraven pestrý doprovodný program.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.