VYBERTE SI REGION

Z regionu

Nemocnice se zajímají o názory rodiček ohledně předporodní péče

Vysočina – Všech pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina se zapojilo do výzkumu psychosociálních aspektů těhotenství a porodu.

Nad Třebíčskem se budou honit vrtulníky se stíhačkami

Náměšť nad Oslavou - Na vojenské letecké základně u Náměště nad Oslavou začíná další mezinárodní vojenské cvičení. Letadla budou tentokrát létat v prostoru mezi Želetavou a Brtnicí a je zřejmé, že lidé v okolí pocítí zvýšenou hladinu hluku.

Kraj ocení mistry tradiční výroby

Vysočina – Titul Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina získají výrobce pilníků a rašplí Drahomír Smejkal z Jihlavy a kolář Aleš Uherek z Bystré u Poličky.

Manžel nové kastelánky si na šéfovou doma nepostěžuje. Šéfuje mu totiž jeho žena

Doupě - Nová kastelánka hradu Roštejn Kateřina Rozinková si zvykla v bytě, na jehož chodbě je kamenná hradba, chodit v teplém svetru. O svém novém domově říká: Máte před sebou úplně nový svět, jako když se dostanete do vyšší úrovně v počítačové hře

Dobrovolníků na úklid je letos více

Jihlava – Na Vysočině se letos přihlásilo na jarní úklid přírody 22 115 dobrovolníků, ještě o něco více než minule, kdy sbíralo odpadky rekordních dvaadvacet tisíc lidí.

Jihlavany pohltilo yoyování. Nejmladšímu yoyerovi je pět

Jihlava – Milovníci yoyování z Jihlavska už nemusí jezdit pro pomůcky do Prahy nebo Brna. Yoyo je alternativou ke klasickému joju.

Kraj chystá opravy mostů

Havlíčkobrodsko – Kraj Vysočina připravuje řadu nutných rekonstrukcí a stavebních úprav na krajských silnicích druhých a třetích tříd.

O víkendu budou na Vysočině v provozu čtyři sjezdovky

Vysočina – O nadcházejícím víkendu mohou lyžaři na Vysočině zamířit na čtyři sjezdovky. Správcové areálů na Šacberku u Jihlavy, na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, v Novém Jimramově a na Křemešníku u Pelhřimova hlásí dobré sněhové podmínky, ale menší zájem lyžařů. Na Harusově kopci bude v neděli od 13.00 karneval.

Venčit pejsky z jihlavského útulku chodí už deset lidí

Jihlava – Od začátku března mají milovníci pejsků možnost procházet se s chlupáčem z útulku. Podmínkou je však čas a věk. První pejskaři se přihlásili již druhého března. „Zájem o venčení je poměrně veliký. Už máme asi deset lidí, kteří pejsky berou ven," uvedl ředitel jihlavského útulku Aleš Toman.

Budějovice podpoří investora. Opozice s koupí infrastruktury nesouhlasila

Moravské Budějovice - V Moravských Budějovicích donedávna chyběly volné stavební parcely. Zásadně se to však změnilo. Kromě lokality Zahrádky s 22 pozemky, které pro budoucí zástavbu připravuje město, zasíťovává dalších třicet parcel i soukromý investor, firma NNR.

Kraj Vysočina dá na vodovody miliony korun

Havlíčkobrodsko – Kraj Vysočina v rámci své dotační politiky podporuje dlouhodobě výstavbu vodohospodářské infrastruktury, dvěma dotačními tituly a částkou, která v roce 2016 činí 55,2 milionů korun.

Nejlepší webové stránky z měst na Vysočině má Havlíčkův Brod

Jihlava – Nejlepší webové stránky mezi městy v Kraji Vysočina má letos Havlíčkův Brod.

Lídrem vysočinské TOP 09 bude Honzárek

Jihlava – Lídrem vysočinské kandidátky TOP 09 pro podzimní krajské volby bude místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek.

Výletní vlak zahájil sezonu na trati, která oslaví 120 let

Jemnice - Železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí letos oslaví 120 let od svého vzniku. Zatímco pravidelná osobní přeprava na ní již šestým rokem chybí, do své další sezony o víkendu na trať vyjel tamní výletní vlak provozovaný Spolkem pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě (SVD-JZM).

 Pavel špatně vidí, ale
 piano naladí dokonale

Jihlava – Diagnóza zní vrozený šedý zákal, tedy onemocnění, které Pavlu Klimovi 
z Brna výrazně ovlivnilo životní směr. Se zrakovým postižením měl totiž velice omezené možnosti při volbě budoucího povolání. Nakonec 
u něj zvítězilo povolání ladiče pian.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.