VYBERTE SI REGION

Z regionu

16.8.2016

Další kotlíkové dotace až příští rok

Vysočina – Na četné dotazy občanů Kraj Vysočina avizuje, že už rozdělil více než 230 milionů korun určených na výměnu starých neekologických kotlů.

15.8.2016

Kraj Vysočina opět podpoří Stanici Pavlov

Pavlov – Již sedmým rokem zajišťuje Stanice Pavlov u Ledče nad Sázavou, a to i s výraznou podporou Kraje Vysočina, provoz záchranné stanice pro hendikepované živočichy.

15.8.2016

Bělolanýž obecný je poměrně vzácný

Přibyslav - Skutečné štěstí měl houbař Jiří Macek z Přibyslavi, když v jeho košíku skončil bělolanýž obecný.

15.8.2016

Luboš Dobrovský: Zbavme se strachu, zachováme si svobodu volby

Česká společnost je již poměrně dlouho vyzývána k nenávisti. Vyzyvateli jsou zejména nejvýše postavení čeští politici. Instrumentem vyvolávajícím nenávist je strach. Strach z uprchlíků, strach z islámu, strach z možného volebního vítězství opozice, strach z odpovědnosti za vyslovené, strach z odpovědnosti za sebe sama, za vlastní život, strach z očkování, strach z možného válečného konfliktu, strach z Evropské unie, strach vůbec.

14.8.2016

Biopotraviny nepomáhají našemu zdraví ani životnímu prostředí

Zaujetí tím, co jíme, narůstá. Stále častěji čelíme výzvám, ať přejdeme k biopotravinám. Jejich propagátoři tvrdí, že jsou výživnější a že pomáhají životnímu prostředí. Ve skutečnosti je to většinou jen marketingový trik.

13.8.2016

Devadesátiny Fidela Castra. Bude Kuba země byznysu zaslíbená?

Kuba slaví 90 let svého ikonického vůdce Fidela Castra. Ten již ale 10 let nestojí v čele komunistického režimu, když jeho řízení předal v roce 2006 do rukou bratra Raúla Castra. Letos na jaře pak proběhla historická schůzka s prezidentem USA Barackem Obamou. Po ní postupně startuje proces, kdy se Kuba se po více než půlstoletí opět otevírá světu. Jak se Ostrov svobody od dob Lídera Máxima proměnil a mění?

13.8.2016

Ztraceného cestovatele z Brodu jede
 do bulharských hor hledat další skupina

Vysočina - Jiří Váňa je nezvěstný už půldruhého měsíce. Nikdo netuší, co se mu mohlo stát. Pátrání zatím nepřineslo 
žádný výsledek.

12.8.2016

Sedm nejlépe hodnocených hotelů v Riu de Janeiro

Olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro jsou v plném proudu. Pokud přemýšlíte, že se ještě vypravíte podpořit české sportovce, magazín Dotyk vám usnadní rozhodování. Přináší žebříček tamních nejlépe hodnocených hotelů, který z uživatelských recenzí na internetu sestavil hotelový vyhledávač trivago.cz.

12.8.2016

Brodská zdravotnická škola se více zaměří na stárnutí populace

Havlíčkův Brod – Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Havlíčkově Brodě se chce při dalším vzdělávání zdravotních sester a dalšího středního zdravotnického personálu více věnovat problematice stárnutí populace a stále častějšího výskytu Alzheimerovy choroby a dalších typů stařeckých demencí mezi seniory.

9.8.2016

Šéfka Státního pozemkového úřadu možná zastává svůj úřad protiprávně

Policie má na stole případ à la Vitásková-Vesecká, končící tandem na Energetickém regulačním úřadu. Státní tajemník ministra zemědělství Mariana Jurečky, lidovec Jiří Bakalík, měl protiprávně jmenovat šéfkou Státního pozemkového úřadu Svatavu Maradovou. Bude-li se při vyšetřování obou kauz měřit stejným metrem, mohou za dosazení Maradové do funkce hrozit nedozírné škody.

9.8.2016

Úplně plná byla veřejná lednice jen jednou, často v ní ale nebylo vůbec nic

Pelhřimov – Bezmála čtyři měsíce mají obyvatelé Pelhřimova možnost přinést nepotřebné potraviny do veřejné lednice, nebo naopak odnést si z ní nějakou tu dobrotu domů.

8.8.2016

Mělo přijet 15 syrských dětí s rodinami. I tento český závazek „vyšuměl"

Sobotkova vláda se loni v lednu usnesla, že přijme nemocné či zraněné syrské děti z jordánských uprchlických táborů. A to společně s jejich rodinami. Přepraveny byly nakonec jen čtyři a další už pravděpodobně nebudou.

8.8.2016

Jihlavská zoo trhá rekordy

Jihlava – Celkem 74 tisíc lidí se vyrazilo letos v červenci podívat do jihlavské zoologické zahrady. Jde o nejvyšší měsíční návštěvnost v historii zoo, tedy od roku 1957, kdy v krásném prostředí lesoparku Heulos vznikl tehdejší jihlavský zookoutek.

7.8.2016

Bratr pracoval s Mengelem

Chotěboř – Ve středu byly u chotěbořského informačního centra vsazeny do chodníky tři Kameny zmizelých, takzvané Stolpersteiny.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2016

Řidička kamionu Šustrová dostala za rozbíjení aut podmíněný trest

Kolín, Havlíčkův Brod – Okresní soud v Kolíně v pátek v poledne vynesl rozsudek nad dvaatřicetiletou Bohumilou Šustrovou, která v letoším roce v Havlíčkově Brodě a Kolíně úmyslně poničila třiapadesát osobní aut.

5.8.2016

Na pódiu s Wohnouty i Divokým Billem. Práce externího redaktora

Jihlava – Dvě letní povolání v rámci rubriky Na vlastní kůži mám již vyzkoušené, 
a málem bych zapomněl na práci, kterou dělám neustále. Vlastně i nyní, když píšu tento článek.

5.8.2016

Detektivky jsou smyšlené, čtu příběhy reálných vrahů

Jihlava – První únikovou hru v Jihlavě otevřel Petr Matoušek z Lipnice nad Sázavou. Domov Jihlavského řezníka vytvářel dva měsíce a nyní přemýšlí nad dalším příběhem.

5.8.2016

Šifry musí rozklíčovat dříve, než 
se masový vrah vrátí zpátky domů

Jihlava – V Jihlavě již delší dobu řádí masový vrah, noční přízrak, kterého přezdívají Jihlavský řezník. Policie stále nemůže záhadné figuře přijít na stopu. Strach plní nejen jihlavské ulice, ale zahaluje už i celý kraj. Máme ho i my, redaktoři Deníku. Co když se za hodinu nedostaneme z domu tohoto masového vraha? 
A jsme tu vůbec správně?

5.8.2016

Výslech Buly vedl nejsurovější vyšetřovatel

Babice - Provinění u zatčeného rokytnického kněze Jana Buly bylo příliš malé a nevyhovovalo cílům krajské bezpečnostní pětky. Nakonec se zrodil plán zatknout všechny jeho přátele a vytvořit z nich ilegální protistátní skupinu pod jeho vedením. Všechny tak čekaly kruté výslechy a mučení, kterým je příslušníci StB nutili doznat se k teroristické činnosti.

5.8.2016

Registr smluv se zaplňuje dokumenty. Vysočina vede

Vysočina – Výsledkem měsíčního provozu republikového registru smluv je téměř deset tisíc zveřejněných dokumentů, které dosahují hodnoty více než 144 miliardy korun. Zveřejnilo je 
na devět set subjektů.

4.8.2016

Čapí superhnízdo. Andrej Babiš rozšiřuje areál, k němuž se dlouhá léta nehlásil

Rekreační areál vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše bude mít nový wellness provoz. Miliardář a politik v jedné osobě letos investuje také do golfového hřiště a plynovodní přípojky.

4.8.2016

Chytači pokémonů mají sraz

Jihlava – V Jihlavě se zítra koná vůbec první sraz hráčů a trenérů hry Pokémon Go, která se v posledních pár dnech stala obrovským fenoménem po celém světě.

4.8.2016

Jihlava v neděli zavzpomíná na oběti justičních vražd politických vězňů

Jihlava – Děti aby si už nikdy nezranily svá čela 
o chladné mříže věznic 
a lágrů, tátové aby nemuseli skrývat svou bolest a mámy neměly vyplakané oči. Tak zní motto letošního setkání v Jihlavě ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů.

3.8.2016

Do krajských voleb jde na Vysočině 21 stran

Vysočina – Do úterní šestnácté hodiny mohly politické strany podávat své kandidátky k říjnovým krajským volbám.

2.8.2016

Lovci u Henčova zachytili supercelu

Henčov - Lovci bouřek si přišli na své poslední červencový den na jihlavském Henčově. Podařilo se jim tam v této části Vysočiny zachytit takzvaný wall cloud na silné bouřce.

2.8.2016

Roštejn trápí sucho. Opakovaně

Doupě – Téměř jako ve středověku. Tak se cítí obyvatelé i návštěvníci loveckého hradu Roštejn v katastru obce Doupě u Telče. To vše nejen kvůli tomu, 
že je obklopuje stavba, jejíž historie sahá do první poloviny čtrnáctého století, ale 
i proto, že když otočí v vodovodním kohoutkem, nic se nestane. Z kohoutku neukápne ani kapka.

1.8.2016

Pavel Bělobrádek: Babišův prospěch z dotací je přirozená věc

Šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek odmítá názor, že jeho stranický kolega Marian Jurečka v roli ministra zemědělství vychází nebývale vstříc soukromým zájmům Andreje Babiše. Podle něj je výrazný Babišův prospěch ze zemědělských dotací jen přirozeným důsledkem velikosti Babišova koncernu Agrofert.

1.8.2016

V Polné se bude spát na hradě

Polná – Malí i velcí zájemci si tento měsíc v Polné budou moci opět vyzkoušet, jak spávaly hraběnky a hrabata, a strávit noc na polenském hradě. To je možné tuto sobotu 6. srpna a poté poslední sobotu v měsíci, 
27. srpna.

1.8.2016

Památky na Vysočině navštívilo oproti loňskému červenci víc lidí

Vysočina – Památky na Vysočině během prvního prázdninového měsíce navštívilo víc lidí než loni ve stejné době.

1.8.2016

Soupeře se pokusili zastrašit bojovým pokřikem

Telč – Osmnáct osmnáctičlenných družstev se v sobotu v Telči utkalo na Štěpnickém rybníce v závodu Dračích lodí. Ten se v Telči uskutečnil letos potřetí 
a ani jeden z ročníků nevynechal zatím tým Dračičáci z Dačic, který si v kategorii nazvané Hobby letos vybojoval první místo s časem 1,02 minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies