71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Z regionu

Ilustrační foto.

Řidičům se zavřely další dvě silnice

Moravskobudějovicko - Kvůli stavebním pracím na plynovodu se od tohoto týdne uzavřela část Sokolské ulice v Moravských Budějovicích. Dopravní omezení potrvá do příští středy.

Ilustrační foto.

Překvapení: Na balkoně mezi květinami číhal chameleon

Havlíčkův Brod – Pořádně se vylekala žena, která na svém balkoně na Smetanově náměstí zalévala květiny.

Ilustrační foto.

Střední školy mají volná místa, zájem je jen o obory v teple

Jihlavsko - Učební obory, u kterých je potřeba manuální zručnost, už nejsou v kursu.

Ilustrační foto.

Krajští radní posvětili nákup další techniky pro správu silnic

Jihlava - Krajští silničáři chtějí letos začít s obnovou části zastaralého vozového parku a radní Kraje Vysočina jim to v úterý posvětili.

Koupaliště v Moravských Budějovicích.

Koupaliště v Moravských Budějovicích se otvírá

Moravské Budějovice - Mezi prvními koupališti na Třebíčsku se tradičně otevírá to v Moravských Budějovicích. Tam mají první provozní den ve středu.

Ekologičtí aktivisté z organizace Arnika. Ilustrační foto.

Vaše drahé rady nechceme, vzkázal magistrát Arnice

Jihlava - Jihlavské radnici se nelíbí, že vypracovat studii nabídli ekoaktivisté z Arniky.

Václav Báča

Vítězem voleb se stal Báča, Novotný přesídlil o patro výše

Jihlava - Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě si konečně zvolili nového kandidáta na rektora.

Ilustrační foto.

Sanace svahu ve Stříbrných Horách po pauze opět začala

Stříbrné Hory – Obrnit se trpělivostí musejí řidiči a cestující na silnici první třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví. Po několikaměsíční přestávce tam pokračují práce na…

Obec Lípa.

Lípa získala prestižní oranžovou stuhu

Lípa – Oranžovou stuhu získala obec Lípa, a to za spolupráci obce a zemědělského subjektu, v soutěži Vesnice roku. Do soutěže se obec přihlásila vůbec poprvé.

Výstavní expozice ve světelském zámku.

Unikátní sbírka skla je nyní k vidění na zámku ve Světlé

Světlá nad Sázavou – Přes tisíc unikátních kousků skleněných předmětů je od včerejška k vidění ve Světlé nad Sázavou. Výstava zaplnila hlavní část nově zrekonstruovaného křídla…

Šéf krajských silničářů Jan Míka

Obviněný ředitel silničářů Míka nebude volebním lídrem ČSSD

Jihlava, Praha - Ředitele Míku spolu s náměstkem hejtmana Vysočiny Liborem Jouklem (rovněž ČSSD) obvinila policie kvůli údajně předraženému nákupu sypačů Iveco.

V pátek bude v zámku rodiny Degerme ve Světlé nad Sázavou zahájena slavnostní vernisáží výstava stálé expozice dějin evropského sklářství. Tento den se navíc zapíše do moderních dějin města, neboť vůbec poprvé bude veřejnosti zpřístupněna část zámku.

Zámek ve Světlé nad Sázavou má expozici historického skla

Světlá nad Sázavou  – Ve světelském zámku bude otevřena nová stálá expozice historického evropského skla.

Ilustrační foto.

Kde skončí jaderný odpad, není jasné. Konkurz ale začal

Jihlavsko - Správa úložišť hledá dodavatele průzkumu lokalit, aniž by znala stanovisko ministerstva.

Ilustrační foto.

V sobotu otevírá Vodní ráj, vstupné bude letos vyšší

Jihlava - Nově bude ve Vodním ráji i třetí hřiště na plážový volejbal, stát bude 1,8 milionu.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
země měna nákup prodej
EUR 27,440 27,480
GBP 34,780 34,840
USD 20,360 20,410

více měn

vývoj kurzu CZK/EUR
vývoj kurzu CZK/EUR
NEPŘEHLÉDNĚTE
Objezd čeká testování Objezd čeká testování Zmírní problémy, které každodenně zažívají řidiči ve Velkém Meziříčí. Žďár s farmáři nepočítá Žďár s farmáři nepočítá Farmářské trhy, jejichž obliba neustále stoupá, lákají originálním sortimentem a osobním přístupem prodejců k zákazníkům. Ne všechny obce a města je však považují za akci se zaručeným úspěchem. Moravec slavil triumf Moravec slavil triumf Moravec zakončil mistrovskou sezonu stylově vítězstvím a s luxusním náskokem osmi bodů postoupil o level výš. Gang kradl kovy Gang kradl kovy Ve Žďáře nad Sázavou pokračoval soud s šestičlenným gangem, který vyvážel ze žďárské firmy Tokoz cenné suroviny. Ty pak prodával do sběren kovového šrotu. Žďár je staveniště Žďár je staveniště Žďárští nedbají nebezpečí a riskují úraz na rozkopaném náměstí Republiky i na stavbě rekreačního areálu u Pilské nádrže. Mají nový autobus Mají nový autobus Městská autobusová doprava (MAD), která letos prochází zkušebním provozem, má od 2. dubna další novinku. Stožáry stále stojí Stožáry stále stojí Tři stožáry, které byly vybudovány za účelem výzkumu námrazy na Novoměstsku, jsou ohniskem sváru mezi Správou chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a vědeckovýzkumnou, inženýrskou, konzultační a realizační společností EGÚ Brno. Soud trestal výbuch v Rožné Soud trestal výbuch v Rožné Za nedovolené ozbrojování a obecné ohrožení byl senátem žďárského okresního soudu podmíněně odsouzen Bohuslav Chytrý ze Ždánic na Hodonínsku. Potrestán byl dvěma lety odnětí svobody s pětiletým odkladem. Vysočina chce stavět Vysočina chce stavět Kraj Vysočina letos plánuje zahájit na svých silnicích rekonstrukce za více než půl miliardy korun, na které má ještě šanci dostat evropskou dotaci. Přestavba náměstí Přestavba náměstí Stavební práce na úpravách náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou začnou hned, jak to dovolí počasí. Umíralo se méně Umíralo se méně Podle policejní statistiky podlehlo loni na Vysočině následkům dopravních nehod jednačtyřicet lidí. Voda bude dražší Voda bude dražší O 4,7 procenta oproti letošnímu roku od ledna vzroste cena za kubík vody na Žďársku.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2014, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Unie vydavatelů.

Kontakt na redakci. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz