VYBERTE SI REGION

Z regionu

Na co jim stačí síly, otestovali hasiči na jihlavském náměstí

Jihlava – Profíci, ale i členové sboru dobrovolných hasičů či firemní hasiči. Ti všichni mohli přijít změřit své síly s ostatními na hasičský víceboj. Ten se už poosmé uskutečnil v sobotu na jihlavském Masarykově náměstí.

OBRAZEM: Veřejná bezpečnost přijela s kanónem

Třebíč – Veteránisté zahájili sezonu. Dělají to tak pravidelně od začátku devadesátých let a podívanou na historická auta, motocykly a vojenskou techniku si obyvatelé Třebíče nikdy nenechají ujít. I tentokrát přišly krásné stroje obdivovat stoky lidí. Přehlídka veteránů se letos mimořádně konala na Komenského náměstí, protože to hlavní Karlovo obsadil ekologický jarmark.

Ani masožravou rostlinu nesmí pěstitel překrmit

Havlíčkův Brod – Již patnáct let se Jaroslav Reidl z Českých Budějovic pravidelně účastní výstavy Zahrada v Havlíčkově Brodě.

Dvě stovky lidí protestovaly na Třebíčsku proti stavbě úložiště

Hodov – V lokalitě Horka na Třebíčsku se protestu proti stavbě úložiště radioaktivního odpadu účastnilo na 200 lidí. Na cestu vyšli z Budišova, Hodova, Náramče a Rudíkova. Protesty se odehrály i v dalších šesti lokalitách v Česku, kde letos Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zahájí první etapu průzkumných prací.

Na Čěřínku lidé protestovali proti úložišti

Cejle - Druhý ročník celorepublikového dne proti úložišti se uskutečnil v sobotu 23. dubna i v lokalitě Hrádek na Čeřínku. Provázel ho ovšem malý zájem veřejnosti.

Pavlov otevřel ekocentrum

Pavlov – Moderní ekocentrum otevřela v sobotu Stanice v Pavlově u Ledče nad Sázavou, která pečuje o handicapovaná zvířata z Vysočiny. Otevření ekocentra stanice spojila i s tradičním zahájením sezony.

Poznáte je? Hledají se lidé z Boroviny

Třebíč - Také jste fandili Jiskře a chodili se bavit na „Spolák" a do „kulturáku"? Přesně tato otázka stojí na plakátech k výstavě, která 3. května začne v Ekotechnickém centru Alternátor Třebíč.

Z měst Vysočiny se rozrůstá Jihlava, nejvíc loni tratila Třebíč

Vysočina – Na Vysočině se v uplynulém roce nejrychleji vylidňovala města Třebíč a Žďár nad Sázavou. Třebíč ztratila 239 obyvatel, odstěhovali se jinam. Ve Žďáru nad Sázavou byl úbytek o stovku nižší.

Lidé projdou místy, kde může stát úložiště

Třebíčsko - Sobota bude na všech sedmi lokalitách, kde by mohlo v budoucnu vzniknout hlubinný sklad jaderného odpadu, Dnem proti úložišti. Zapojí se do něj také odpůrci z Třebíčska. Jedno z míst, kde by se mohly pozůstatky z atomových elektráren skladovat, totiž leží na severu okresu u Hodova.

Malá Klára potřebuje pomoc. Zápasí s těžkou nemocí

Bezděkov – Živé a aktivní dítě. To byla vždycky dvanáctiletá Klára Uchytilová, která dnes bojuje se závažnou nemocí.

Zákaz podomního prodeje 
se na šiřitele víry nevztahuje

Vysočina – Volají na ně policisty a odkazují se na vyhlášku o zákazu podomního a pouličního prodeje. Ta se na Svědky Jehovovy ovšem nevztahuje, i když si to lidé dost často mylně myslí.

Výstava ZAHRADA se otevírá tento pátek

Havlíčkův Brod – V pátek v 9 hodin se otevřou brány výstavy ZAHRADA. Ta se koná jako každý rok v prostorách Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Apolena Kasalová má reprezentační dres

Jihlava - Čestnou plaketu sdružení hasičů Kraje Vysočina v Jihlavě předal jeho starosta Jan Slámečka Apoleně Kasalové.

Dráha letiště v Náměšti nad Oslavou je kvůli opravám mimo provoz

Náměšť nad Oslavou – Vzletová a přistávací dráha letiště 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou je tento týden mimo provoz. Důvodem je její plánovaná oprava.

Rostou první jarní houby

Vysočina - Na Vysočině začaly růst první jarní houby.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.