VYBERTE SI REGION

Z regionu

Vojenský veterán zdolá mez i blátivou rokli

Třebíč – Závod O zlomenou poloosu jsem vždy sledoval jako divák. Letos poprvé jsem tuhle soutěž historických terénních a vojenských vozidel absolvoval na korbě jeepu. Zážitek to byl nezapomenutelný. Jeep Willys z roku 1945 pravda není žádná pohodlná rodinná limuzína a co chvíli jsem vzadu nadskakoval jako nějaká krabice, zato tenhle veterán zdolá každou cestu, mez i blátivou rokli.

Vysokorychlostní trať zrychlí cestování do Prahy

Vysočina – Tři hodiny a dvacet minut a minimálně dva přestupy v Jihlavě a Havlíčkově Brodě.

Fascinující svět Ranských jezírek

Havlíčkova Borová – První čtvrtstoletí své ochrany má za sebou přírodní rezervace Ranská jezírka.

Mažoretky vytvořily na telčském náměstí rekord

Telč - Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči na Jihlavsku patřilo včera účastnicím a účastníkům soutěže mažoretek s názvem O střevíček z pohádkové Telče. Mažoretky předvedly své umění přímo na kočičích hlavách telčského náměstí a zároveň se také zapojily do rekordu o co nejvyšší počet pochodujících lidí na jednom místě v jednotném oblečení. Na telčském náměstí tak tři minuty v růžových tričkách v neděli krátce po poledni pochodovalo celkem osm set lidí. Pořadatelé chtěli růžovou barvou upozornit na prevenci rakoviny prsu.

Na jedinou záchytku na Vysočině dává kraj ročně pět milionů korun

Jihlava – Provoz jediné protialkoholní záchytné stanice na Vysočině umístěné v Jihlavě stojí Kraj Vysočinu ročně zhruba pět milionů korun.

Jihlavskou vysokou školu navštívili kolegové z ukrajinské univerzity

Jihlava – Vysokou školu polytechnickou Jihlava navštívili v rámci výměnných pobytů studenti a akademičtí pracovníci Užhorodské národní univerzity.

Další semafory zbrzdí řidiče na hlavním tahu na Znojmo

Jihlava, Hladov – Na delší čekání se musí ode dneška připravit řidiči směřující z krajského města na Znojmo.

Rodáci ze tří zaniklých obcí se sešli poprvé. V elektrárně

Dukovany – Vůbec poprvé se setkali rodáci tří zaniklých obcí, které musely před třiceti lety ustoupit stavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Akce se uskutečnila jen kousek od mohutných chladících věží současné atomového komplexu.

Voda z potoka v Novém Rychnově zaplavila okolní sklepy a zahrady

Nový Rychnov, Pelhřimovsko – Voda a bahno ve sklepích, stodolách, v garážích i na zahradách. Takovou spoušť, jakou v Novém Rychnově nepamatují takřka sto let, za sebou zanechal sobotní přívalový déšť.

Vodních ploch přibývá. Mají zmírnit další suchá léta

Třebíčsko - Napravit staré chyby a vrátit krajině retenční schopnost, tedy udržet v ní vodu, se nyní snaží několik státních institucí. Meliorace čili vysušování pozemků určených k zemědělské výrobě a zánik rybníků za minulého režimu jsou dnes označovány jako nevhodné zásahy do krajiny. Loni se k tomu přidalo extrémně suché léto s podprůměrným množstvím srážek.

Den dětí bude v Zoo Jihlava již tuto neděli

Jihlava – Již během nadcházející neděle bude v Zoo Jihlava pro návštěvníky připraven od 10 do 15 hodin program ke Dni dětí.

Zámek ve Světlé nad Sázavou slavnostně zahájil sezonu

Světlá nad Sázavou – V sobotu 21. května byla na zámku ve Světlé nad Sázavou slavnostně otevřena modernizovaná expozice Království panenek.

Na Vysočině dostal cenu za zprávy z Ukrajiny

Havlíčkův Brod – Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2015 ve čtvrtek v Havlíčkově Brodě získal Martin Dorazín z Českého rozhlasu.

V Dukovanech se sejdou rodáci tří vsí zaniklých kvůli elektrárně

Dukovany – U Dukovan na Třebíčsku se v sobotu poprvé najednou sejdou rodáci ze všech tří vsí, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny. Vesničky Skryje, Lipňany a Heřmanice zanikly do roku 1980, u elektrárny po nich zůstaly jen kaple.

Studijních oborů je v Jihlavě dost, avšak zájemců je méně

Jihlavsko – Jako možný důvod nižšího zájmu o středoškolské vzdělání může být celkově slabý počet žáků v devátých ročnících základních škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.