VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.12.2016

Na Vysočině by o svátcích mohlo být v provozu 11 sjezdovek

Vysočina - Na Vysočině by o vánočních prázdninách mělo být otevřeno nejméně 11 lyžařských sjezdovek s technickým sněhem. Největší nabídka bude na Žďársku, kde provozovatelé skiareálů podle slibují lyžování na šesti svazích. Do neděle může veřejnost rovněž využívat uměle zasněžované běžkařské tratě novoměstské Vysočina Arény. Na sjezdovkách bude zkrácená odpolední provozní doba na Štědrý den.

23.12.2016

Manželé koupili dárky dětem, které doma nemají hračky

Havlíčkův Brod – Ne každé dítě má to štěstí prožít bezstarostné Vánoce v kruhu svých nejbližších a se stromečkem obsypaným milými dárky.

23.12.2016

Jen týden stačil, aby sehnali super káru pro Dominika

Jihlava – Předčasný vánoční dárek si ve středu dopoledne rozbalil Dominik, žák deváté třídy na Základní škole Jungmannova v Jihlavě. Po společné vánoční besídce všech tříd dostal elektrický vozík, který si už dlouho přál.

22.12.2016

Chlapci zachránila život transplantace kostní dřeně

Havlíčkobrodsko – Transplantace kostní dřeně byla jedinou šancí na záchranu pětiletého chlapce z Havlíčkobrodska, který od narození trpěl nejtěžší formou kombinovaného imunodeficitu.

22.12.2016

Hrad v Ledči nad Sázavou prošel letos sérií dalších oprav

Ledeč nad Sázavou – Další sérií oprav prošel letos hrad v Ledči nad Sázavou.

21.12.2016

Do mateřské školy nepřišel ani jeden žák. Chřipka řádí

Stará Říše – V pondělí ráno čekaly učitelky na děti v mateřské škole ve Staré Říši marně. Nepřišlo ani jedno. Ani ve třídách na základní škole nebyla situace o moc lepší.

21.12.2016

Ztracená kabelka a knihy. Poctiví nálezci ještě existují

Pelhřimovsko – Dva příběhy, které se v předvánočním čase sešly v redakci Pelhřimovského deníku, jsou důkazem toho, že dobří lidé ještě existují.

21.12.2016

Protektorátní Jihlava přináší pohled na dění za druhé světové války

Jihlava – Všechno začalo přibližně před čtrnácti lety tak, že si na internetu objednal balíček starých pohlednic z Jihlavy a začal se pídit po jejich historii. Dnes už má na kontě pět knih.

21.12.2016

Na trati z Jemnice pojede vánoční vlak

Jemnice - Na železniční trati Jemnice Moravské Budějovice bude v úterý 27. prosince jezdit vánoční vlak. Znít v něm budou koledy a pro cestující bude připraven čaj i svařené víno.

20.12.2016

Od ledna podraží voda, teplo někde zlevní. V Třebíči zdraží jízdné

Vysočina – Obyvatelům Žďárska a Třebíčska zásobovaným vodárenskými společnostmi stoupnou od ledna výdaje za pitnou vodu a stočné o jedno až 2,5 procenta.

20.12.2016

Začíná období virových nemocí

Vysočina - Počet akutních respiračních onemocnění se na Vysočině minulý týden výrazně zvýšil. Hygienici v kraji evidovali v 50. týdnu 1324 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, to je o 29 procent více než za předcházející týden.

20.12.2016

Geopark mezi Telčí, Třeští a Počátkami má být národní

Telčsko – Na Vysočině by mohl vzniknout národní geopark. Ten by měl propojit geologické památky, které se nacházejí v trojúhelníku mezi Telčí, Třeští a Počátkami.

20.12.2016

Děti postrádají zručnost. Ve školách má pomoci Teifoc

Okříšky - Deset nových stavebnic Teifoc s různou náročností obdržela Základní škola v Okříškách. Jde o projekt vedení Kraje Vysočina, obcí a firem, které chtějí děti naučit zručnosti a přivést je k řemeslu.

18.12.2016

Podívejte se. Stříkačku taženou koňmi nahradila moderní dodávka

Chlum - Nové vozidlo získali dobrovolní hasiči z Chlumu. Převzetí dodávkového automobilu spojili se slavnostní schůzí, která se uskutečnila 80 let poté, co hasičský sbor v Chlumu vznikl.

17.12.2016

Vánoce Čechům nejvíce voní jehličím, ale také vanilkou

Vysočina – Jehličí, vánočka a ryby. Tak Čechům podle aktuálního průzkumu nejvíce voní či chutnají Vánoce.

17.12.2016

Správa úložišť chce na průzkum lokalit další dva roky

Vysočina - Správa úložišť radioaktivních odpadů hodlá geologický průzkum prodloužit o další dva roky. I pro obce z oblasti Horka na severu Třebíčska to znamená, že mohou počítat s dalšími statisíci korunami do svých rozpočtů. Starostové z toho ale nadšení nejsou.

16.12.2016

Jednání okolo cyklostezky v Chotěboři jdou do finále

Chotěboř – Městský úřad v Chotěboři již dlouhých deset let usiluje o vybudování cyklostezky směrem na Bílek.

15.12.2016

Starostové k ministerstvu: Určete priority kam s odpady

Jihlava – Vybudování lokálních překladišť, z nichž se bude odpad z Vysočiny vozit do spaloven v Praze, Brně nebo do rakouského Zistersdorfu či do připravované spalovny v Mělníku.

15.12.2016

Setkání s hejtmanem: Kraj trápí odliv obyvatel i dopravní oblužnost

Vysočina - Deník s vámi. V hotelu Gustav Mahler v Jihlavě se ve čtvrtek 15. prosince konala panelová diskuse s hejtmanem Kraje Vysočina na aktuální témata, která trápí kraj.

14.12.2016

Kontroverzní pruhy zmizely

Havlíčkův Brod - Vodorovné čára v havlíčkobrodské Beckovského ulici, která mátla cyklisty, je již smazána

14.12.2016

Poprvé přiletěl nový stroj

Jihlava – Současný provozovatel záchranné služby v Kraji Vysočina Alfa Helicopter k poslednímu prosinci nejen na Vysočině končí. Nahradí ho rakouská společnost Helikopter Air Transport. Podle ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislavy Filové změnu provozovatele obyvatelé regionu nepocítí.

13.12.2016

Místo zvonku zní školou hlasy afrických zvířat

Ždírec nad Doubravou – Jako v africké savaně si asi připadají žáci základní školy ve Ždírci nad Doubravou. Od od pondělí 5. prosince slyší místo školního zvonění hlasy vesměs afrických zvířat.

13.12.2016

Vysočina stále ztrácí obyvatele. Stěhují se pryč

Vysočina – Kraji Vysočina ubylo od ledna do konce září 355 obyvatel. Způsobilo to pouze stěhování, protože přirozenou cestou se kraj rozrůstal. Podle Českého statistického úřadu se nejrychleji vylidňují okresy Žďár nad Sázavou a Třebíč, zatímco Jihlavsko si jako jediné z pěti okresů Vysočiny obyvatele udrželo.

13.12.2016

Bývalá brodská ortopedie prošla náročnou rekonstrukcí

Havlíčkův Brod – Už v úterý se stěhují první pacienti do zrekonstruovaného pavilonu 13, bývalé ortopedie, v areálu havlíčkobrodské nemocnice.

12.12.2016

V jihlavském útulku mají čím dál méně psů

Jihlava – Jihlavský útulek v Pístově pro opuštěná a nalezená zvířata mívá přes vánoční svátky napilno. Pro opuštěné psy si totiž v předvánočním čase lidé chodí častěji než jindy.

12.12.2016

Ohňostroj a polévka: Města dodržují silvestrovské zvyky

Jihlavsko – Jaký bude Silvestr a Nový rok na Jihlavsku? Města chystají hlavně novoroční program, o pom-pézní silvestrovské oslavy nemají zájem. Drží se tradičních akcí, které se u nich konají opakovaně každým rokem.

12.12.2016

Společnost Diamo požádala o nový průzkum u Brzkova

Přibyslav – Prodloužit smlouvu s právníkem o další dva roky a oslovit Kraj Vysočina chtějí obce, které odmítají těžbu uranu v okolí Brzkova, kde zájemce o těžbu, společnost Diamo, požádala před koncem roku o nový průzkum.

12.12.2016

Jihlavská zoo má nové mládě, je jím týdenní nyala nížinná

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada dostala pod stromeček dárek, má nový přírůstek.

10.12.2016

Silnici chybí sjezd k nové čtvrti

Pocoucov - Po nové silnici se mezi Třebíčí a Pocoucovem jezdí už déle než rok. Přestože stála víc, než bylo plánováno, a stavba se zpozdila, dodnes má několik vad. Jednou z nich je paradoxně to, že někteří obyvatelé Pocoucova využívají raději starou silnici, která s novou sousedí.

9.12.2016

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies