VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

16.12.2016

Jednání okolo cyklostezky v Chotěboři jdou do finále

Chotěboř – Městský úřad v Chotěboři již dlouhých deset let usiluje o vybudování cyklostezky směrem na Bílek.

15.12.2016

Starostové k ministerstvu: Určete priority kam s odpady

Jihlava – Vybudování lokálních překladišť, z nichž se bude odpad z Vysočiny vozit do spaloven v Praze, Brně nebo do rakouského Zistersdorfu či do připravované spalovny v Mělníku.

15.12.2016

Setkání s hejtmanem: Kraj trápí odliv obyvatel i dopravní oblužnost

Vysočina - Deník s vámi. V hotelu Gustav Mahler v Jihlavě se ve čtvrtek 15. prosince konala panelová diskuse s hejtmanem Kraje Vysočina na aktuální témata, která trápí kraj.

14.12.2016

Kontroverzní pruhy zmizely

Havlíčkův Brod - Vodorovné čára v havlíčkobrodské Beckovského ulici, která mátla cyklisty, je již smazána

14.12.2016

Poprvé přiletěl nový stroj

Jihlava – Současný provozovatel záchranné služby v Kraji Vysočina Alfa Helicopter k poslednímu prosinci nejen na Vysočině končí. Nahradí ho rakouská společnost Helikopter Air Transport. Podle ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislavy Filové změnu provozovatele obyvatelé regionu nepocítí.

13.12.2016

Místo zvonku zní školou hlasy afrických zvířat

Ždírec nad Doubravou – Jako v africké savaně si asi připadají žáci základní školy ve Ždírci nad Doubravou. Od od pondělí 5. prosince slyší místo školního zvonění hlasy vesměs afrických zvířat.

13.12.2016

Vysočina stále ztrácí obyvatele. Stěhují se pryč

Vysočina – Kraji Vysočina ubylo od ledna do konce září 355 obyvatel. Způsobilo to pouze stěhování, protože přirozenou cestou se kraj rozrůstal. Podle Českého statistického úřadu se nejrychleji vylidňují okresy Žďár nad Sázavou a Třebíč, zatímco Jihlavsko si jako jediné z pěti okresů Vysočiny obyvatele udrželo.

13.12.2016

Bývalá brodská ortopedie prošla náročnou rekonstrukcí

Havlíčkův Brod – Už v úterý se stěhují první pacienti do zrekonstruovaného pavilonu 13, bývalé ortopedie, v areálu havlíčkobrodské nemocnice.

12.12.2016

V jihlavském útulku mají čím dál méně psů

Jihlava – Jihlavský útulek v Pístově pro opuštěná a nalezená zvířata mívá přes vánoční svátky napilno. Pro opuštěné psy si totiž v předvánočním čase lidé chodí častěji než jindy.

12.12.2016

Ohňostroj a polévka: Města dodržují silvestrovské zvyky

Jihlavsko – Jaký bude Silvestr a Nový rok na Jihlavsku? Města chystají hlavně novoroční program, o pom-pézní silvestrovské oslavy nemají zájem. Drží se tradičních akcí, které se u nich konají opakovaně každým rokem.

12.12.2016

Společnost Diamo požádala o nový průzkum u Brzkova

Přibyslav – Prodloužit smlouvu s právníkem o další dva roky a oslovit Kraj Vysočina chtějí obce, které odmítají těžbu uranu v okolí Brzkova, kde zájemce o těžbu, společnost Diamo, požádala před koncem roku o nový průzkum.

12.12.2016

Jihlavská zoo má nové mládě, je jím týdenní nyala nížinná

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada dostala pod stromeček dárek, má nový přírůstek.

10.12.2016

Silnici chybí sjezd k nové čtvrti

Pocoucov - Po nové silnici se mezi Třebíčí a Pocoucovem jezdí už déle než rok. Přestože stála víc, než bylo plánováno, a stavba se zpozdila, dodnes má několik vad. Jednou z nich je paradoxně to, že někteří obyvatelé Pocoucova využívají raději starou silnici, která s novou sousedí.

9.12.2016

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

7.12.2016

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

6.12.2016

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

6.12.2016

Asistenční pes přijde na čtvrt milionu

Ždírec nad Doubravou – Už osm let pracuje Veronika Paldusová pro neziskovou organizaci Helppes. Ta vychovává takzvané asistenční psy pro lidi s různým zdravotním postižením.

6.12.2016

OBRAZEM: Čert s Mikulášem rozsvítili vánoční strom

Třebíč - Mikuláše a čerta mohly v pondělí v podvečer potkat děti také na Karlově náměstí v Třebíči. Při tradiční pohádce je tam ztvárnili herci z divadelního souboru Ampulka.

6.12.2016

Obě derby pro domácí týmy. Ve Žďáře drama, Bruslaři si zastříleli

Vysočina – Druhou polovinu druhé hokejové ligy otevřela dvě derby Vysočiny. Havlíčkův Brod s Pelhřimovem prohrával, ale nakonec pohodlně vyhrál. Plameny přetlačily Žihadla v prodloužení.

6.12.2016

Na náměstí už stojí stánky,trhy začnou tento týden v pátek

Jihlava – Desítky dřevěných stánků včera ráno na jihlavské Masarykovo náměstí začali rozmisťovat pracovníci Služeb města Jihlavy. V pátek totiž v centru Jihlavy začne Vánoční jarmark.

5.12.2016

Občanská poradna varuje: Půjčka na dárky je zbytečná

Vysočina – Vánoční půjčky budou hlavním tématem v jihlavské občanské poradně sice až během února příštího roku, nicméně na problém si lidé zadělávají právě v tomto období.

5.12.2016

Náměstek Krčál se stěhuje ke Chvojkovi

Praha, Jihlava – Politický náměstek Ministerstva práce a sociálních věcí a také bývalý radní Kraje Vysočina Petr Krčál mění působiště.

5.12.2016

Malého diabetika ze Ždírce chrání speciálně cvičený pes

Ždírec nad Doubravou – Šek na 46 tisíc korun předalo vedení základní školy ve Ždírci nad Doubravou zástupci společnosti Helppes Hvozdnice za výcvik speciálního asistenčního psa pro školáka nemocného cukrovkou.

4.12.2016

Po skončení krampus show v Golčově Jeníkově musela zasáhnout policie

Golčův Jeníkov – O neobyčejný začátek Adventu se postarali v sobotu večer v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Městem prošel průvod alpských čertů takzvaných krampusů.

3.12.2016

Za Mikulášem přijely děti vlakem. Podívejte se

Třebelovice - Mikuláš s andělem v sobotu naděloval na nádraží v Třebelovicích. Na trati z Moravských Budějovic do Jemnice se konala mimořádná jízda vlaků. Příležitost si nenechaly ujít desítky rodičů s dětmi.

3.12.2016

Zvyknete si na vše, říká matka syna s celiakií

Havlíčkův Brod – Celiaci to v životě nemají jednoduché. V jídle se musí striktně vyhýbat lepku. Ten je přitom skoro všude.

2.12.2016

Šaty z těstovin? I to bylo k vidění na módní přehlídce

Jihlava – V jihlavském domě kultury se včera uskutečnil 28. ročník soutěže s názvem Mladý módní tvůrce České republiky. Před zaplněným hledištěm soutěžilo třicet dva středních škol z celé České republiky a jedna škola přijela ze sousedního Polska.

2.12.2016

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

2.12.2016

Malého Kubíka přijde podpořit i Mikuláš

Třebíč - Na podporu tříletého Kubíka Novotného, který letos v říjnu onemocněl leukémií, se lidé zapojí do pochodu. Jeho trasa povede z parkoviště u třebíčské polikliniky v ulici Vltavínská na nedaleký Pekelný kopec.

2.12.2016

Případ uran se vrací na začátek

Havlíčkobrodsko – „Vánoční dárek" připravila těžařská firma DIAMO s.p. obyvatelům v lokalitě Brzkov – Horní Věžnice, kde by se měl v budoucnu těžit uran. Starostům byl doručen dopis oznamující záměr zahájit další řízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies