VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.1.2017

Opravovaný úsek dálnice D1u Jihlavy budou hlídat kamery

Vysočina – Ředitelství silnic a dálnic chtělo v opravovaném úseku dálnice mezi Pávovem a Velkým Beranovem už v dubnu letošního roku spustit radarové měření rychlosti aut.

9.1.2017

Do Přibyslavi se chystá kontrola z Ministerstva vnitra

Přibyslav – Na kontrolu z Ministerstva vnitra se připravuje radnice v Přibyslavi. Ministerští úředníci by měli do Přibyslavi přijet příští pondělí 16. ledna.

8.1.2017

Vtipálek "nakrmil" koně Jana Žižky

Přibyslav - Středověké války se v zimě obvykle nevedly. Překážkou byl nedostatek pastvy a píce pro koně. Možná proto se nějaký vtipálek pokusil nakrmit koně Jana Žižky v parku pod přibyslavským zámkem.

8.1.2017

Počasí umožňuje bruslení na zdravém vzduchu. Bruslí se i v Brodě na Cihláři

Havlíčkův Brod - Česko zasáhly silné mrazy. Na některých místech republiky teplota klesla až na minus 18 stupňů Celsia.

6.1.2017

Akce Pyro Car letos nebude

Přibyslav – Nepříjemné překvapení čeká zřejmě letos příznivce takzvaného hasičského festivalu Pyro Car konaného pravidelně v Přibyslavi.

6.1.2017

Kromě varovného signálu umí nové sirény také mluvit

Třebíčsko - Během nejbližších sedmi let má dojít k zásadní modernizaci systému varování v případě havárie Jaderné elektrárny Dukovany.

5.1.2017

Třebíč dostala za zakázku na městkou dopravu pokutu 1,5 milionu

Třebíč – Dvouměsíční čekání na výsledek šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je u konce. Vedení města Třebíče dostalo od úřadu za zakázku na výběr nového dopravce pro městskou autobusovou dopravu pokutu 1,5 milionu korun.

5.1.2017

Stanice v Přibyslavi stojí 40 let

Přibyslav - O klimatologická měření a pozorování na pomezí Brodska a Žďárska se od roku 1936 amatérsky staral správce přibyslavského letiště Jindřich Votava, od července 1949 to již dělal u letištního hangáru profesionálně.

5.1.2017

Každý z náměstků hejtmana bere víc než primátor Jihlavy

Vysočina – „Kolik budu vlastně brát?" Tuto otázku si nyní klade starosta Třebíče Pavel Janata.

5.1.2017

Jihlavská lékařka Zuzana Nevoralová radí lidem v celé republice s léčbou růžovky

Jihlava – Jihlavská kožní lékařka Zuzana Nevoralová se stala oficiálním konzultantem internetových stránek www.cervenacervene.cz, zaměřených na kožní nemoc zvanou růžovka.

5.1.2017

V regionu žije řada dobrých lidí, kteří pomáhají potřebným

Havlíčkobrodsko – Pětadvacetiletý Václav Beránek z Vitonína u Lipnice nad Sázavou se od narození statečně potýká s následky dětské mozkové obrny.

5.1.2017

Po Třebíči se nově pohybují asistenti prevence kriminality

Třebíčsko - O další dva lidi se rozšířila Městská policie v Třebíči, nejde však o strážníky. Ve městě nově působí dva takzvaní asistenti prevence kriminality.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Dopravu na Vysočině ztěžuje sníh, silnice místy blokují kamiony

Vysočina - Na Vysočině ve středu stále sněží a fouká vítr, na vozovkách se tvoří sněhové jazyky. V kopcích nemohou vyjet kamiony. Nákladní auta blokují silnice hlavně na Jihlavsku a Třebíčsku. ČTK to kolem 16:00 sdělil Tomáš Procházka z krajského policejního ředitelství. Silničáři jsou v terénu s více než osmi desítkami sypačů a radlic.

4.1.2017

Obecní cesty má soukromník

Ždírec nad Doubravou – O prodeji některých pozemků, konkrétně i obecních cest, třeba z Podmoklan do Sobíňova rozhodli zastupitelé ve Ždírci nad Doubravou.

3.1.2017

Na vánoční pokoj přispěli dárci rekordní částkou

Jihlava – Téměř čtvrt milionu korun přispěli koncem roku dárci na Vánoční pokoj Oddělení geriatrické a následné péče v Nemocnici Jihlava. Je to rekordní příspěvek, zanalyzovali čásku zástupci jihlavské nemocnice, kteří v minulosti díky sbírkám opravili tři vánoční pokoje. Tento bude tedy čtvrtý.

3.1.2017

Počet viróz na Vysočině za poslední dny poklesl

Vysočina – Na Vysočině uplynulý týden poklesl počet akutních respiračních onemocnění.

2.1.2017

Novoročního sestupu do údolí se zúčastnila stovka turistů

Bílek u Chotěboře – „Rozdělíme se na dvě skupiny, a to na odvážnější, kteří půjdou údolím řeky Doubravy, a ty ostatní, kteří půjdou vrchem po zelené," říká na úvod za havlíčkobrodský Klub českých turistů (KČT) vedoucí 34. ročníku Novoročního sestupu do údolí Doubravy Jiří Moliš.

1.1.2017

Na Vysočině se letos první narodil chlapec v jihlavské porodnici

Vysočina - Prvním letošním dítětem narozeným na Vysočině je chlapec Antonín. Na svět přišel tři minuty po půlnoci v porodnici jihlavské nemocnice. V havlíčkobrodské nemocnici měli první porod 57 minut po půlnoci, narodila se tam holčička Dominika.

30.12.2016

Rozhlednu na Javořici lidé chtějí

Mrákotín – Ať už stojí rozhledna! Takové výkřiky zdobí rozcestník, který stojí na Javořici. Ta je nejvyšším vrcholem Vysočiny a už řadu let se hovoří o tom, že by jí rozhledna slušela.

30.12.2016

Zdravotníci dostanou více

Vysočina – Desetiprocentní růst platů zhruba čtyř a půl tisíce lékařů a sester v pěti nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina představuje od začátku příštího roku zvýšení mzdových nákladů téměř o dvě stě padesát milionů korun.

29.12.2016

Nádraží v Jaroměřicích nad Rokytnou čeká generální oprava

Jaroměřice nad Rokytnou - Mimořádně velké investice si na příští rok naplánovala radnice v Jaroměřicích. Jedna z největších sum půjde do kompletní rekonstrukce autobusového nádraží. „Týká se to čekárny, ostrůvků i instalace automatického systému návěstní desky," popsal jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

29.12.2016

Imrichu Gablechovi ve středu vzdali hold vojáci tří armád

Havlíčkův Brod – Minutu před středeční třináctou hodinou přeletěly nad havlíčkobrodským kostelem Nanebevzetí Panny Marie dva stíhací letouny Armády ČR.

28.12.2016

Jihlava i kraj ocení své první občánky v roce 2017 penězi

Jihlava – Kraj dává deset, Jihlava pět, Polná s Telčí po tisícikorunách. Na takové dary se mohou těšit rodiče, kteří Silvestr či Nový rok stráví v porodnici a jejich novorozenec se stane prvním občánkem kraje nebo měst.

28.12.2016

Pohřeb generála uzavře náměstí

Havlíčkův Brod – Z důvodu posledního rozloučení s brigádním generálem a válečným pilotem RAF, Imrichem Gablechem v kostele Nanebevzetí Panny Marie, budou pro veškerý provoz uzavřeny okolní komunikace.

27.12.2016

Ve škole student vysvětluje látku spolužákům

Jihlava – Šestnáctiletý Martin Schmied z Jihlavy uspěl na XXI. Mezinárodní astronomické olympiádě v bulharském Pamporovu, odkud si přivezl bronzovou medaili.

27.12.2016

Kde se vzal kámen pro mohylu?

Žižkovo Pole - Pokud nás zimní výšlap zavede do obce Žižkovo Pole a tam k Žižkově mohyle, většinou nebudeme na rozpacích, odkud pocházejí četné základní kameny.

26.12.2016

OBRAZEM: Betlémy staví obce i sami lidé

Třebíčsko – Řada domácností na Třebíčsku si staví na Vánoce doma betlémy. Ty velké venkovní jsou většinou doménou měst, obcí a velkých institucí. Najdou se však i lidé, kteří postaví velký betlém před svým domem pro potěchu svou i kolemjdoucích.

25.12.2016

S Imrichem Gablechem se lidé rozloučí příští středu

Vysočina – Poslední rozloučení s válečným pilotem, brigádním generálem Imrichem Gablechem, který zemřel 16. prosince 2016 ve věku 101 let, se uskuteční ve středu 28. prosince v havlíčkobrodském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

24.12.2016

Nemocných chřipkou přibývá. Nemocnice zakázala návštěvy

Třebíč - Česká republika je na prahu epidemie chřipky. Hranici epidemie překonali v tomto týdnu na Havlíčkobrodsku a počet nemocných výrazně stoupl také na Třebíčsku. Nemocnice v Třebíči se proto rozhodla zakázat návštěvy.

24.12.2016

Spát někdy pod mostem není špatná zkušenost, říká farář

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Je farářem a zároveň dobrovolným hasičem. Tomáš Holcner je kněz, doposud jej znali věřící v Křižanově na Žďársku, církev jej ale v létě přesunula na Třebíčsko do Jaroměřic nad Rokytnou. To, že může působit při kněžském povolání i jako hasič, přičítá svobodě, která v Česku zapustila kořeny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies