VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.1.2017

Novoročního sestupu do údolí se zúčastnila stovka turistů

Bílek u Chotěboře – „Rozdělíme se na dvě skupiny, a to na odvážnější, kteří půjdou údolím řeky Doubravy, a ty ostatní, kteří půjdou vrchem po zelené," říká na úvod za havlíčkobrodský Klub českých turistů (KČT) vedoucí 34. ročníku Novoročního sestupu do údolí Doubravy Jiří Moliš.

1.1.2017

Na Vysočině se letos první narodil chlapec v jihlavské porodnici

Vysočina - Prvním letošním dítětem narozeným na Vysočině je chlapec Antonín. Na svět přišel tři minuty po půlnoci v porodnici jihlavské nemocnice. V havlíčkobrodské nemocnici měli první porod 57 minut po půlnoci, narodila se tam holčička Dominika.

30.12.2016

Rozhlednu na Javořici lidé chtějí

Mrákotín – Ať už stojí rozhledna! Takové výkřiky zdobí rozcestník, který stojí na Javořici. Ta je nejvyšším vrcholem Vysočiny a už řadu let se hovoří o tom, že by jí rozhledna slušela.

30.12.2016

Zdravotníci dostanou více

Vysočina – Desetiprocentní růst platů zhruba čtyř a půl tisíce lékařů a sester v pěti nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina představuje od začátku příštího roku zvýšení mzdových nákladů téměř o dvě stě padesát milionů korun.

29.12.2016

Nádraží v Jaroměřicích nad Rokytnou čeká generální oprava

Jaroměřice nad Rokytnou - Mimořádně velké investice si na příští rok naplánovala radnice v Jaroměřicích. Jedna z největších sum půjde do kompletní rekonstrukce autobusového nádraží. „Týká se to čekárny, ostrůvků i instalace automatického systému návěstní desky," popsal jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

29.12.2016

Imrichu Gablechovi ve středu vzdali hold vojáci tří armád

Havlíčkův Brod – Minutu před středeční třináctou hodinou přeletěly nad havlíčkobrodským kostelem Nanebevzetí Panny Marie dva stíhací letouny Armády ČR.

28.12.2016

Jihlava i kraj ocení své první občánky v roce 2017 penězi

Jihlava – Kraj dává deset, Jihlava pět, Polná s Telčí po tisícikorunách. Na takové dary se mohou těšit rodiče, kteří Silvestr či Nový rok stráví v porodnici a jejich novorozenec se stane prvním občánkem kraje nebo měst.

28.12.2016

Pohřeb generála uzavře náměstí

Havlíčkův Brod – Z důvodu posledního rozloučení s brigádním generálem a válečným pilotem RAF, Imrichem Gablechem v kostele Nanebevzetí Panny Marie, budou pro veškerý provoz uzavřeny okolní komunikace.

27.12.2016

Ve škole student vysvětluje látku spolužákům

Jihlava – Šestnáctiletý Martin Schmied z Jihlavy uspěl na XXI. Mezinárodní astronomické olympiádě v bulharském Pamporovu, odkud si přivezl bronzovou medaili.

27.12.2016

Kde se vzal kámen pro mohylu?

Žižkovo Pole - Pokud nás zimní výšlap zavede do obce Žižkovo Pole a tam k Žižkově mohyle, většinou nebudeme na rozpacích, odkud pocházejí četné základní kameny.

26.12.2016

OBRAZEM: Betlémy staví obce i sami lidé

Třebíčsko – Řada domácností na Třebíčsku si staví na Vánoce doma betlémy. Ty velké venkovní jsou většinou doménou měst, obcí a velkých institucí. Najdou se však i lidé, kteří postaví velký betlém před svým domem pro potěchu svou i kolemjdoucích.

25.12.2016

S Imrichem Gablechem se lidé rozloučí příští středu

Vysočina – Poslední rozloučení s válečným pilotem, brigádním generálem Imrichem Gablechem, který zemřel 16. prosince 2016 ve věku 101 let, se uskuteční ve středu 28. prosince v havlíčkobrodském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

24.12.2016

Nemocných chřipkou přibývá. Nemocnice zakázala návštěvy

Třebíč - Česká republika je na prahu epidemie chřipky. Hranici epidemie překonali v tomto týdnu na Havlíčkobrodsku a počet nemocných výrazně stoupl také na Třebíčsku. Nemocnice v Třebíči se proto rozhodla zakázat návštěvy.

24.12.2016

Spát někdy pod mostem není špatná zkušenost, říká farář

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Je farářem a zároveň dobrovolným hasičem. Tomáš Holcner je kněz, doposud jej znali věřící v Křižanově na Žďársku, církev jej ale v létě přesunula na Třebíčsko do Jaroměřic nad Rokytnou. To, že může působit při kněžském povolání i jako hasič, přičítá svobodě, která v Česku zapustila kořeny.

23.12.2016

Na Vysočině by o svátcích mohlo být v provozu 11 sjezdovek

Vysočina - Na Vysočině by o vánočních prázdninách mělo být otevřeno nejméně 11 lyžařských sjezdovek s technickým sněhem. Největší nabídka bude na Žďársku, kde provozovatelé skiareálů podle slibují lyžování na šesti svazích. Do neděle může veřejnost rovněž využívat uměle zasněžované běžkařské tratě novoměstské Vysočina Arény. Na sjezdovkách bude zkrácená odpolední provozní doba na Štědrý den.

23.12.2016

Manželé koupili dárky dětem, které doma nemají hračky

Havlíčkův Brod – Ne každé dítě má to štěstí prožít bezstarostné Vánoce v kruhu svých nejbližších a se stromečkem obsypaným milými dárky.

23.12.2016

Jen týden stačil, aby sehnali super káru pro Dominika

Jihlava – Předčasný vánoční dárek si ve středu dopoledne rozbalil Dominik, žák deváté třídy na Základní škole Jungmannova v Jihlavě. Po společné vánoční besídce všech tříd dostal elektrický vozík, který si už dlouho přál.

22.12.2016

Chlapci zachránila život transplantace kostní dřeně

Havlíčkobrodsko – Transplantace kostní dřeně byla jedinou šancí na záchranu pětiletého chlapce z Havlíčkobrodska, který od narození trpěl nejtěžší formou kombinovaného imunodeficitu.

22.12.2016

Hrad v Ledči nad Sázavou prošel letos sérií dalších oprav

Ledeč nad Sázavou – Další sérií oprav prošel letos hrad v Ledči nad Sázavou.

21.12.2016

Do mateřské školy nepřišel ani jeden žák. Chřipka řádí

Stará Říše – V pondělí ráno čekaly učitelky na děti v mateřské škole ve Staré Říši marně. Nepřišlo ani jedno. Ani ve třídách na základní škole nebyla situace o moc lepší.

21.12.2016

Ztracená kabelka a knihy. Poctiví nálezci ještě existují

Pelhřimovsko – Dva příběhy, které se v předvánočním čase sešly v redakci Pelhřimovského deníku, jsou důkazem toho, že dobří lidé ještě existují.

21.12.2016

Protektorátní Jihlava přináší pohled na dění za druhé světové války

Jihlava – Všechno začalo přibližně před čtrnácti lety tak, že si na internetu objednal balíček starých pohlednic z Jihlavy a začal se pídit po jejich historii. Dnes už má na kontě pět knih.

21.12.2016

Na trati z Jemnice pojede vánoční vlak

Jemnice - Na železniční trati Jemnice Moravské Budějovice bude v úterý 27. prosince jezdit vánoční vlak. Znít v něm budou koledy a pro cestující bude připraven čaj i svařené víno.

20.12.2016

Od ledna podraží voda, teplo někde zlevní. V Třebíči zdraží jízdné

Vysočina – Obyvatelům Žďárska a Třebíčska zásobovaným vodárenskými společnostmi stoupnou od ledna výdaje za pitnou vodu a stočné o jedno až 2,5 procenta.

20.12.2016

Začíná období virových nemocí

Vysočina - Počet akutních respiračních onemocnění se na Vysočině minulý týden výrazně zvýšil. Hygienici v kraji evidovali v 50. týdnu 1324 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, to je o 29 procent více než za předcházející týden.

20.12.2016

Geopark mezi Telčí, Třeští a Počátkami má být národní

Telčsko – Na Vysočině by mohl vzniknout národní geopark. Ten by měl propojit geologické památky, které se nacházejí v trojúhelníku mezi Telčí, Třeští a Počátkami.

20.12.2016

Děti postrádají zručnost. Ve školách má pomoci Teifoc

Okříšky - Deset nových stavebnic Teifoc s různou náročností obdržela Základní škola v Okříškách. Jde o projekt vedení Kraje Vysočina, obcí a firem, které chtějí děti naučit zručnosti a přivést je k řemeslu.

18.12.2016

Podívejte se. Stříkačku taženou koňmi nahradila moderní dodávka

Chlum - Nové vozidlo získali dobrovolní hasiči z Chlumu. Převzetí dodávkového automobilu spojili se slavnostní schůzí, která se uskutečnila 80 let poté, co hasičský sbor v Chlumu vznikl.

17.12.2016

Vánoce Čechům nejvíce voní jehličím, ale také vanilkou

Vysočina – Jehličí, vánočka a ryby. Tak Čechům podle aktuálního průzkumu nejvíce voní či chutnají Vánoce.

17.12.2016

Správa úložišť chce na průzkum lokalit další dva roky

Vysočina - Správa úložišť radioaktivních odpadů hodlá geologický průzkum prodloužit o další dva roky. I pro obce z oblasti Horka na severu Třebíčska to znamená, že mohou počítat s dalšími statisíci korunami do svých rozpočtů. Starostové z toho ale nadšení nejsou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies