VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

8.2.2017

Kronikářka pátrá po autorovi obrazu

Česká Bělá - Veronika Dobišová, kronikářka České Bělé, soustřeďuje a příležitostně vystavuje vše, co souvisí s jejím rodným městysem.

7.2.2017

Lidé závodí v počtu výstupů na Javořici za rok

Jihlava – Na Jihlavsku v první den roku začal závod Javořice 365. Vyhraje ten, kdo bude mít za letošek na svém kontě nejvíc výstupů na Javořici, nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny s nadmořskou výškou 837 metrů.

7.2.2017

Přibyslav prodává sněžný skútr. Je k ničemu

Přibyslav – Byla to zbytečná investice, my jsme to říkali. Pocit zadostiučinění dnes asi mají někteří zastupitelé města Přibyslav. Radnice se rozhodla prodat sněžný skútr. K projíždění lyžařských stop se nehodí.

6.2.2017

Starostové protestují proti těžbě uranu. Míří do Prahy

Přibyslav – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) projednává novou surovinovou politiku státu, ve hře je možnost umožnit těžbu uranu v Brzkově a okolí.

5.2.2017

Dymáčkův memoriál byl letos na sněhu

Sobíňov – Slunce svítilo, příjemně hřálo. To bylo podle zkušených turistů, kteří se v sobotu zúčastnili v Sobíňově tradiční akce Dymáčkův memoriál, to správné počasí na pořádný zimní výšlap.

5.2.2017

Dosavadní starosta skončil ve volbách až čtvrtý

Ostašov – V malé obci Ostašov se v sobotu konaly mimořádné komunální volby. Opozice, která je vyvolala, se o mandáty v novém zastupitelstvu neucházela. Dosavadní starosta Jaroslav Kabelka ano, avšak neuspěl.

4.2.2017

V Přibyslavicích se koná pouť. Bez kolotočů

Přibyslavice – Snad každý člověk se těší na pouť, která se v jeho obci nebo městě koná vždy jednou v roce. Lidé v Přibyslavicích ale mají to štěstí, že si ji mohou užít každý měsíc, vždy první sobotu. Kdo by ale čekal kolotoče na návsi, byl by zklamán.

3.2.2017

Velký úspěch zažívá gymnazistka z Jihlavy. Ve studiu bude pokračovat na Oxfordu

Jihlava – Ještě nemá maturitu za sebou a už je přijata na prestižní Oxfordskou univerzitu. Velký studijní úspěch právě zažívá devatenáctiletá Tereza Maláčová z Gymnázia Jihlava.

2.2.2017

Nemocnice Jihlava povolila návštěvy

Jihlava – Jihlavská nemocnice včera zrušila zákaz návštěv na standardních odděleních.

2.2.2017

Na přivaděči přibude nový sjezd. U Vodního ráje

Jihlava – Už na konci příštího roku by mohli řidiči v Jihlavě získat novou možnost sjet z takzvaného dálničního přivaděče.

1.2.2017

Školní jídelnu ve Ždírci čekají asi velké změny

Ždírec nad Doubravou – Vytvořit kulturnější a klidnější prostředí ve školní jídelně chce základní škola ve Ždírci nad Doubravou.

1.2.2017

Most v Ronově prochází zátěží, omítka opět padá

Přibyslav – Letošní zima s pořádnou nadílkou sněhu a mrazivým počasím je také první pořádnou zatěžkávací zkouškou pro opravený most v Ronově nad Sázavou a zdá se, že z ní most asi nevyjde úplně vítězně, tedy přesněji jeho nová omítka.

1.2.2017

Pracovníci lyžařských servisů teď pracují od rána do večera

Jihlava – Na sjezdovkách a běžkařských trasách panují nejlepší podmínky za posledních pět let. S tím souvisí i velký zájem o ski servisy, které už dva měsíce zažívají obrovský nápor zákazníků.

1.2.2017

Rada kraje: Zlepšíme dopravu a postavíme novou knihovnu

Vysočina – Mezi priority vedení Kraje Vysočina v tomto volebním období patří stavba nové budovy krajské knihovny v Havlíčkově Brodě a zavedení efektivnějšího systému veřejné dopravy.

1.2.2017

Elektrárna využije odstávku k exkurzím

Dukovany – Plánované odstávky v Jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku využijí energetici k mimořádným exkurzím pro zájemce z řad široké veřejnosti.

31.1.2017

Vysoká škola přichystala den otevřených dveří

Jihlava – Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) zve středoškoláky i jejich rodiče na den otevřených dveří. Ten se uskuteční tento čtvrtek.

29.1.2017

Myslivci mají málo psů. Odrazuje je příliš náročný výcvik

Vysočina – Myslivci mají málo psů, kteří by jim pomáhali s lovem divokých prasat. I přes moderní zbraně a techniku, kterou mohou dnešní lovci používat, se totiž bez psů neobejdou.

29.1.2017

Křižovatka u Lázničků bude bezpečná nyní i pro chodce

Ždírec nad Doubravou – Dodatečnou úpravou prošla nová světelná křižovatka U Lázničků ve Ždírci nad Doubravou. Chodcům na přechodu v Brodské ulici se nezdála dostatečně bezpečná.

28.1.2017

Poslanci zakázali obcím dluhy. Pucov je v pasti

Třebíčsko - Poslanci schválili zákon o rozpočtové odpovědnosti, který se týká i obcí. Znamená to, že se nebudou moct zadlužit více, než do výše 60 procent svých příjmů.

27.1.2017

Povodí Vltavy letos chystá přípravné práce k odbahnění přehrady Sedlice

Jihlava – Povodí Vltavy letos vyzkouší postup navržený pro odbahnění přehrady Sedlice na řece Želivce.

27.1.2017

Zvěř potřebuje klid. Pro les jsou teď nejhorší zdivočelí lidé

Jihlavsko – Mrazivé dny posledních týdnů přidělávají starosti myslivcům. Ti teď mají hodně práce s dokrmováním lesní zvěře.

25.1.2017

Geopark Vysočina je národní

Telčsko – Geopark Vysočina, rozkládající se mezi Telčí, Třeští a Počátkami, získal status národní. Zařadil se tak jako osmý v pořadí na prestižní seznam národních geoparků. Zástupci mikroregionu Telčsko si od toho slibují, že se na území objeví více turistů, a to díky lepší propagaci.

24.1.2017

Záchranná stanice Pavlov žádá o pomoc

Pavlov – O pomoc žádá veřejnost i soukromé chovatele drůbeže Záchranná stanice Pavlov u Ledče nad Sázavou. Jak ředitel Zbyšek Karafiát oznámil, líhně, s nimiž stanice spolupracuje, samy pozastavily prodej vyřazených kuřat z obav před šířením ptačí chřipky.

23.1.2017

Stanice Pavlov nemůže sehnat kuřata pro zvířata

Pavlov – Záchranné stanici Pavlov stoupají náklady na krmení zvířat. Její ředitel Zbyšek Karafiát oznámil, že líhně, s nimiž stanice spolupracuje, pozastavily prodej vyřazených kuřat z obav před šířením ptačí chřipky.

21.1.2017

Hotel Přibyslav neslouží jen hasičům

Přibyslav - Jediný hotel v Přibyslavi si letos připomíná 10.výročí otevření. Na jaře 2007 byla dokončena jeho výstavba na základech, na nichž od roku 1980 stály na dvě patra naskládané UNIMO buňky.

20.1.2017

Stačilo jen párkrát kopnout a poklad byl na světě

Havlíčkův Brod – Když si v životě něco hodně přeješ, vyjde ti to. Citát, kterým se rozhodně mohou řídit manželé z Nové Vsi u Chotěboře, kteří na přelomu roku našli ve svém domě poklad.

19.1.2017

Chtějí městskou policii, zatím však marně shánějí strážníky

Vysočina – Ve Velké Bíteši na Žďársku plánovali už od poloviny loňského roku, že budou mít fungující městskou policii. Zatím však nenašli strážníky.

19.1.2017

Kraj Vysočina se od dneška představí na Regiontouru

Vysočina – Kraj Vysočina opět nebude chybět na veletrhu v Brně s názvem Regiontour. Od dnešního dne až do neděle 22. ledna se mohou návštěvníci v pavilonu P brněnského výstaviště seznámit s turistickou nabídkou nejen Vysočiny, ale i dalších regionů.

18.1.2017

Na ulice v Brodě již dohlížejí tři preventisté kriminality

Havlíčkův Brod – Již od začátku nového roku je možné v ulicích Havlíčkova Brodu spatřit tři asistenty prevence kriminality.

18.1.2017

Prvními mláďaty v zoo jsou vydry

Jihlava – Prvními letošními přírůstky jihlavské zoo jsou vydry malé. Ty se narodily ve středu 4. ledna. Přestože už jsou čtrnáct dní stará, návštěvníci je ještě neuvidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies