VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.11.2016

Kámen opředený řadou záhad se našel po čtyřiceti letech

Dlouhá Brtnice – Nedaleko Dlouhé Brtnice na Jihlavsku se po letech podařilo najít čtyřicet let nezvěstný kámen, opředený řadou záhad a lidových pověstí. Místní ho označují jako kámen obětní, ale nazývají ho též jako „šlápota" či „šlápota panny Marie", a to proto, že uprostřed kamene je rýha připomínající lidskou stopu.

23.11.2016

Lidé vzpomenou na generála a bývalého prezidenta

Třebíčsko - Různě si mohou lidé připomenout armádního generála a bývalého československého prezidenta Ludvíka Svobodu, který pocházel z Hroznatína.

22.11.2016

Tváře mých modelek se mění, a já jsem moc ráda, že u toho můžu být

Jihlava, Znojmo – Jsou to téměř na den tři roky přesně, kdy redakce přinesla rozhovor s jihlavskou amatérskou fotografkou Danielou Haubertovou. Ta se stala v Jihlavě a okolí populární především díky sociální síti Facebook s profilem MyDannie. Její zasněné fotky krásných dívek tehdy na Facebooku sledovalo přes dva tisíce lidí.

22.11.2016

Sběratel svůj první psací stroj našel na smetišti

Chotěboř – Atraktivní výstava čeká ještě do konce roku na návštěvníky podkroví Knihovny Ignáta Herrmanna v Chotěboři.

22.11.2016

Na blahořečení umučených kněží pořádají věřící sbírky

Třebíčsko - Pro to, aby se dva kněží, kteří před několika desítkami let působili ve farnostech na Třebíčsku, stali blahoslavenými, jsou potřeba stovky tisíc korun. Žádá si je Vatikán, hlavní ústředí katolické církve, aby zaplatil vědce a úředníky, kteří už životy farářů, kandidátů procesu blahočeření, začali zkoumat.

22.11.2016

Vánoční jedle pochází z Olešné

Havlíčkův Brod - Na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě již stojí letošní vánoční strom.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

19.11.2016

O ošetření chronických ran se zajímaly desítky pacientů

Havlíčkův Brod – Den otevřených dveří v ambulan-ci hojení chronických ran uspořádala nemocnice v Havlíčkově Brodě.

19.11.2016

Mléko dává kráva, učí děti v zemědělském kroužku

Benetice - Od letošního školního roku mají na základní škole v Beneticích zemědělské kroužky. Pod vedením paní učitelky Boženy Staňkové a Marie Herbrichové navštěvuje kroužky dvacet dětí.

19.11.2016

Nový útulek pro psy bude stát čtrnáct a půl milionu korun

Třebíč - Nový útulek pro opuštěná zvířata v Třebíči postaví stavební firma za 14 milionů a 424 tisíc korun. Vyplynulo to z tendru, který radnice na stavbu útulku vypsala.

18.11.2016

Pět lidí z Jihlavy dalo naději na život vážně nemocným

Jihlava – Může to být takový první krok k pomoci. Zajdete do jihlavské nemocnice a požádáte o vstup do registru dárců kostní dřeně. Během čtyř let, kdy Nemocnice Jihlava s Registrem dárců krvetvorných buňěk spolupracuje, dorazilo už přes tři stovky dobrovolníků. Jenom letos jich bylo dvaaosmdesát.

18.11.2016

Netočit. Nefotit. Nemocnice chrání soukromí pacientů

Jihlava – Sedíte v čekárně na pohotovosti, není vám zrovna do zpěvu a všimnete si, že pacient vedle vás fotí a dělá videa. Tak tomu by měl být nyní v Nemocnici Jihlava konec. Jde o novinku, která chce ochránit soukromí pacientů i personálu.

18.11.2016

Senior sepsal už přes sto stížností na sousedův plot

Krokočín – Kvůli plotu mezi dvěma zahradami v Krokočíně panuje mezi dvěma sousedy spor. Jedním ze sousedů je Josef Vyhnalík, kterému je 84 let. Od roku 2002 kvůli sporu rozeslal na různé instituce přes 140 doporučených dopisů.

16.11.2016

Ve Ždírci bude radnice za trvalý pobyt občanům platit

Ždírec nad Doubravou – Ve městě tito lidé sice bydlí, ale nejsou zde trvale hlášeni. Neplatí za odpady, za psy, město kvůli nim ztrácí peníze na daních.

16.11.2016

V Třebíči lidé zkusí nocovat jako bezdomovci, poradí jim Jaroš

Třebíč - V Třebíči se zájemci mohou pokusit vžít do situace bezdomovců a přespat v mrazivém listopadovém počasí venku. Rady k tomu dostanou od horolezce Radka Jaroše a polévku z kuchyně místního azylového domu.

15.11.2016

Kutilové se najdou i mezi rybáři

Havlíčkobrodsko - Při výlovu největší vodní nádrže na Havlíčkobrodsku, rybníku Řeka, pomáhá dostat kapry na břeh výkonná technika, kladkostroje a mobilní jeřáby.

15.11.2016

Dialog o přehradní nádrži Švihov nabírá na obrátkách

Havlíčkův Brod – Význam vodního díla Švihov na řece Želivce, které je zásobárnou pitné vody pro hlavní město Prahu, stejně jako pro celou řadu obcí na Vysočině i v sousedních středních Čechách, v budoucnu neustále poroste.

14.11.2016

Pouhým okem lidé nepoznají, 
že bude Měsíc o něco větší

Jihlava – Pravidelné pondělní pozorování oblohy pro veřejnost na bráně Matky Boží v Jihlavě dnes zpestří takzvaný superměsíc, nebo také superúplněk. To znamená, že Měsíc bude na obloze větší než obykle.

13.11.2016

Golčovým Jeníkovem projde poprvé v historii průvod krampusů

Golčův Jeníkov – Neobyčejný zážitek čeká obyvatele Golčova Jeníkova. Poprvé 
v moderní historii města projde Jeníkovem, a to 3. prosince, průvod alpských čertů, takzvaných krampusů.

12.11.2016

Můj týden s raw stravou. Hlad jsem neměla

Třebíč - Osobně mě fenomén raw stravy velmi zaujal. I když se řadím k velkým milovnicím masa, rozhodla jsem se po zimě podstoupit rozsáhlou detoxikaci organismu. A to ne ledajakou, rovnou jsem se na týden stala raw jedlíkem.

12.11.2016

Syrová strava je pro mnohé vyznavače životním stylem

Třebíčsko - Pokud se řekne raw strava, ne každý ví, co si pod tímto názvem představit. Studenou syrovou stravu jako jablko a mrkev? To nezní zrovna vábivě.

11.11.2016

Problémová křižovatka ve Ždírci bude bezpečnější

Ždírec nad Doubravou – Průjezd městem Ždírec se ve čtvrtek stal bezpečnějším. Problematickou křižovatku silnic I/34 a I/37 řídí světelná signalizace, jedna z nejmodernějších v Česku.

10.11.2016

Těhotné ženy budou ležet v lepším pokoji

Jihlava – Na gynekologii Nemocnice Jihlava se otevřel pokoj pro těhotné ženy, které musejí trávit týdny pod dohledem lékařů.

10.11.2016

Třebíč zakázala házení petard

Třebíč - Konec stresu pro domácí mazlíčky i úleků z nečekaných výbuchů pod oknem. To si slibují třebíčští radní od nové vyhlášky, která reguluje používání zábavní pyrotechniky. Zastupitelé ji přijali na svém posledním zasedání.

9.11.2016

Velký Pařezitý rybník byl znovu vyhlášen přírodní rezervací

Řásná – Poprvé byla přírodní rezervace Velký Pařezitý rybník na Jihlavsku vyhlášena v roce 1984, dnes už ale přes třicet let stará vyhláška neodpovídá současnému právnímu stavu a vytyčené území nezahrnuje všechny přírodní fenomény, které jsou předmětem ochrany tohoto zvláště chráněného území.

9.11.2016

Vyznamenání pro nevidomého hasiče

Přibyslav - Jednaosmdesátiletý František Filipský v Přibyslavi převzal titul Zasloužilý hasič.

9.11.2016

Jaderní hasiči trénují na zemětřesení

Dukovany - Unikátním výcvikem procházejí v těchto měsících hasiči z obou tuzemských jaderných elektráren. Učí se zajišťovat poškozené budovy a výkopy, případně vyprošťovat zavalené lidi.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

8.11.2016

Válečný letec Gablech oslavil sto první narozeniny

Havlíčkův Brod - Sto první narozeniny oslavil v pátek v Havlíčkově Brodě generál Imrich Gablech.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies