Favorit série je jasně daný. Ústí nad Labem jako vítěz základní části měl přes Duklu v poklidu dojít do finále. Přestože hokejisté jihlavské Dukly Severočechům pořádně zatápí, prognózy se naplňují. Po víkendu musí odvracet tři mečboly.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 2:3 po s. n.

Sobotní duel nezačal pro Jihlavany příliš dobře, po 88 vteřinách prostřelil Novotného ústecký Boháč, o chvíli později Třetina rozezvučel tyč. „Ale pak jsme přestali hrát, soupeř převzal iniciativu a byl jednoznačně lepší,“ připustil po sobotním utkání trenér Ústeckých Lvů Petr Rosol.

Jihlava výsledek otočila brankami Hodka a Maleny. Nadějný stav držela až do 52. minuty, kdy vyrovnal Šagát. Ústí nadále tlačilo, jenže akce Lvů ztroskotaly na Novotném. „Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak. Dostali jsme vyrovnávací branku, ale hráčům nemůžeme nic vytknout,“ prohlásil asistent jihlavského trenéra Patrik Augusta.

Vítěze sobotního zápasu neurčila základní hrací doba, ani prodloužení, proto ke slovu přišly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl ústecký Pajič. Ten získal pro Lvy druhý bod v sérii. „Nevyhrál lepší, ale šťastnější,“ nechal se slyšet po třetím utkání ústecký kouč Rosol. „Bylo to vyrovnané utkání v parádní atmosféře. Takhle nějak by zápasy v play off měly vypadat,“ dodal Augusta.

Branky a nahrávky: 9. Hodek (A. Zeman), 28. Malena (Čachotský) – 2. Boháč (Pajič, Handlovský), 52. Šagát (Roubík, Ludvík), rozhodující nájezd Pajič. Rozhodčí: Smitka, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 138. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0.

Jihlava: Novotný – Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis – Jeslínek, Čachotský, Vysloužil – Hodek, A. Zeman, Hubáček – Maliník, Domin, Indra – Krupka, Bezděk, Padělek.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L.
Stav série: 3:1

Také do nedělního zápasu vstoupila Dukla špatně a ve 14. minutě ji za to porestal exjihlavský hráč Třetina. Druhou branku přidali Lvi v oslabení a definitivum dal favoritovi Roubík po chybě Novotného. „Prvních patnáct minut jsme hráli hrozně špatně, nemohli jsme se dostat do hry. Zápas rozhodl gól, který Ústí vstřelilo v oslabení,“ zhodnotil zápas jihlavský útočník Aleš Padělek.

Branky a nahrávky: 14. Třetina (Pavlík, Hanzl), 44. Hanzl (Poživil), 59. Roubík. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Beneš, Štofa.

Vyloučení: 7:8 navíc Zeman 2+2, Hodek 10 min. (oba Jihlava). Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3 625. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2.

Jihlava: Novotný – Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis – Jeslínek, Čachotský, Vysloužil – Hodek, A. Zeman, Hubáček – Maliník, Domin, Filip – Krupka, Bezděk, Padělek.