Dukla vyhrála na ledě vítěze základní části z Ústí nad Labem úvodní semifinálový duel série. Jihlavanům se povedla zejména první třetina, kterou vyhráli o dvě branky. Lvi se sice snažili o vyrovnání, ale úvodní bod v semifinále získala po heroickém výkonu Dukla. V druhém semifinále Chomutov porazil Olomouc.

ÚSTÍ N. L. JIHLAVA 2:4
Stav série: 0:1

Vstup do utkání vyšel Dukle parádně. Už v 6. minutě se ujala vedení, poté co Padělek převzal ve středním pásmu puk, probil se mezi dvěma ústeckými obránci a přesnou ranou z pravého kruhu prostřelil Orcta. Jihlavané i nadále hýřili aktivitou a v 11. minutě je dostal Zeman dokonce do dvoubrankového vedení. Za necelou minutu se ale ke slovu dostali také domácí, Šagát v přesilovce snížil. Ve 14. minutě mohlo být vyrovnáno, rozhodčí ale Handlovského branku neuznali. O pět minut později udeřilo na druhé straně. Čachotský byl v jasné šanci faulován a následné trestné střílení proměnil 1:3.

Domácí se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale Jihlavané jim toho moc nedovolili. Naopak udeřili počtvrté. V 31. minutě dvojnásobnou přesilovku využil Filip 1:4. Domáci stihli už jen snížit v závěru druhé části Poživilem. V poslední dvacetiminutovce už branka nepadla.

Branky a nahrávky: 12. Šagát (Klobouček, J. Zeman), 40. Poživil (Rod) 6. Padělek (Bezděk, Kaláb), 11. A. Zeman (Hodek), 19. Čachotský (TS), 32. Filip (Malena, Kolafa). Rozhodčí: Dvořák, Würtherle Klein, Skopal. Vyloučení: 7:11, navíc Klobouček (Ústí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3 991. Třetiny: 1:3, 1:1, 0:0. Jihlava: Novotný Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Ficenc, Vysloužil, Grundmanis Čachotský, Filip, Jeslínek A. Zeman, Hubáček, Hodek Maliník, Domin, Indra Krupka, Padělek, Bezděk.

CHOMUTOV OLOMOUC 7:3
Stav série: 1:0

Branky a nahrávky: 11. Seman (Hruška), 18. Hřebejk (Orsava, Grof), 29. Diviš (Procházka, Jíra), 32. Pavlas (Jíra, Sikora), 38. Macháček (Hruška, Gajovský), 44. Ondřej (Jillson, Procházka), 46. Diviš (Ondřej, Procházka.) 24. Kucharczyk (Bartoň), 38. Kucsera (Kolouch), 45. Nedbálek (Ministr, Kolouch). Rozhodčí: Florian, Kubeš Čížek, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4 315. Třetiny: 2:0, 3:2, 2:1.