VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým generálním ředitelem Žďasu byl jmenován Pavel Cesnek

Žďár nad Sázavou – Žďárský strojírenský a metalurgický podnik Žďas, který loni v srpnu koupila čínská společnost CEFC Group (Europe) Company, vede od minulého týdne Pavel Cesnek. Na postu šéfa firmy vystřídal Miroslava Šabarta.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Žďárský podnik Žďas.Foto: archiv

„Novým generálním ředitelem se s účinností od 18. dubna 2017 stal Pavel Cesnek, který byl současně jmenován místopředsedou představenstva,“ informovala Marcela Hrdá, předsedkyně představenstva Žďasu a výkonná viceprezidentka akcionáře CEFC Group (Europe) Company.

Aby si zajistil konkurenceschopnost, musí podnik podle Hrdé projít zefektivněním svých procesů. „Pavel Cesnek v sobě spojuje odbornost se znalostí trhu a zákazníků, a současně si je vědomý odpovědnosti ekonomického řízení vnitřních procesů společnosti. Věřím, že vytvoří prostředí, které umožní Žďasu se plně rozvinout,“ sdělila Hrdá.

Podle Cesneka zajistí restrukturalizace firemních procesů firmě stabilitu do budoucna i větší konkurenceschopnost ve všech oblastech podnikání. „Jsme významný zaměstnavatel v České republice a do budoucna chceme nabídnout další atraktivní pracovní pozice. Musíme ale pracovat efektivněji a zaměřit se na získání nových výrobních oborů a teritorií. Obchod je pro nás klíč k dalšímu a dlouhodobému úspěchu Žďasu,“ uvedl Pavel Cesnek.

Změny v podniku souvisí s rozšiřováním jeho výrobního programu, který se chce více zaměřit například na dodávky pro automobilový průmysl. „Pro toto odvětví je Žďas tradičním a osvědčeným dodavatelem. Současného boomu modernizace chceme využít rozšířením výroby právě pro tuto oblast,“ dodala Marcela Hrdá.

Pavel Cesnek je odborníkem na restrukturalizace firem. Do Žďasu nastoupil loni na podzim, byl finančním ředitelem a pak - na ve Žďasu nově vytvořené pozici - výkonným ředitelem.

Od převzetí Číňany už ve vedení Žďasu skončilo několik manažerů. Dosavadní generální ředitel Miroslav Šabart ve firmě zůstává, bude pracovat jako výkonný ředitel. Jako takový bude mít na starosti velké zakázky a udržování kontaktů se zákazníky. „Jsem rád, že mohu pokračovat v dosavadní práci a nadále se podílet na úspěchu značky Žďas jako špičkového strojírenského výrobce,“ řekl Miroslav Šabart.

Šabart ve Žďasu začínal před dvaatřiceti lety, pracoval na různých postech a před dvanácti lety se stal generálním ředitelem. Krátce před rošádou na pozicích v čele podniku se Žďas pochlubil významným kontraktem s japonskou společností Nakamura Iron Works Co. Ltd., který vyjednal právě Šabart. V téměř dvousetmilionové smlouvě jde o dodávku kovacího souboru.

Ve Žďasu pracuje zhruba 2,5 tisíce lidí. Od února, kdy byla podepsána kolektivní smlouva, si zaměstnanci polepšili. „Podařilo se nám vyjednat plošný nárůst mezd o pět set korun plus prémie podle tarifních stupňů, o sto korun se zvýšil příspěvek na penzijní připojištění. Zaměstnanci, kteří se obávali nějakého hromadného propouštění, mohou být také v klidu,“ přiblížil Rostislav Dvořák, předseda odborové organizace Žďasu. Jak dodal, předtím byla průměrná hrubá mzda ve Žďasu 23 400 korun.

Pavel Cesnek, nový generální ředitel žďárského strojírenského podniku Žďas.

Krátký profil nového generálního ředitele a místopředsedy představenstva Žďas:
Pavel Cesnek
Narodil se v roce 1963 v Třebíči. Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a Vysokou školu ekonomickou v Praze, pracoval v Armádě české republiky, pak ve firmě Deloitte. Posledních 15 let se zabývá problematikou restrukturalizací a krizového řízení průmyslových podniků. Pracoval 4 roky na projektech (v oblastech interim a lean managementu, reingeneeringu či krizového řízení) po Evropě, potom 9 let působil jako krizový manažer ve velkých průmyslových podnicích v Rusku a Ukrajině. Je ženatý a má syna. Rád sportuje, čte odbornou literaturu, cestuje a poslouchá hudbu, zejména metal.

Autor: Martina Lorencová

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na gymnaziu v Bystřici nad Perštejnem bylo v pátek 26. května podepsáno memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku.
19

V Bystřici podepsali memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Pokud se velkomeziříčští zastupitelé shodnou a studii, která vzešla z architektonické soutěže vítězně, vezmou za svou, začne se počátkem příštího roku s přípravou projektové dokumentace rekonstrukce Náměstí. S opravami radnice začne až v roce 2018.

Meziříčští projednají zpochybněnou soutěž, zájemci se mohou zúčastnit

Vanko: Proti Břeclavi postavím pouze hráče, kteří budou mít maximální motivaci uspět

Žďár nad Sázavou – Tři kola před koncem letošního ročníku moravskoslezské divize D jde do tuhého. A to především ve spodní polovině tabulky, kde je na tři sestupová místa dobrých sedm kandidátů.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Most u pošty ve Velkém Meziříčí opraví do konce října

Velké Meziříčí – Oprava krajského mostu u pošty ve Velkém Meziříčí a s ní spojené dopravní problémy by měly být o dva měsíce kratší, než Kraj Vysočina a stavební firma původně plánovali.

V dohrávce proti již jistě postupující Náměšti podala Nedvědice kvalitní výkon

Nedvědice – V dohrávaném utkání 19. kola východní skupiny I. B třídy si nováček z Nedvědice rozdělil body s druhou Náměští.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies