VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým generálním ředitelem Žďasu byl jmenován Pavel Cesnek

Žďár nad Sázavou – Žďárský strojírenský a metalurgický podnik Žďas, který loni v srpnu koupila čínská společnost CEFC Group (Europe) Company, vede od minulého týdne Pavel Cesnek. Na postu šéfa firmy vystřídal Miroslava Šabarta.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Žďárský podnik Žďas.Foto: archiv

„Novým generálním ředitelem se s účinností od 18. dubna 2017 stal Pavel Cesnek, který byl současně jmenován místopředsedou představenstva,“ informovala Marcela Hrdá, předsedkyně představenstva Žďasu a výkonná viceprezidentka akcionáře CEFC Group (Europe) Company.

Aby si zajistil konkurenceschopnost, musí podnik podle Hrdé projít zefektivněním svých procesů. „Pavel Cesnek v sobě spojuje odbornost se znalostí trhu a zákazníků, a současně si je vědomý odpovědnosti ekonomického řízení vnitřních procesů společnosti. Věřím, že vytvoří prostředí, které umožní Žďasu se plně rozvinout,“ sdělila Hrdá.

Podle Cesneka zajistí restrukturalizace firemních procesů firmě stabilitu do budoucna i větší konkurenceschopnost ve všech oblastech podnikání. „Jsme významný zaměstnavatel v České republice a do budoucna chceme nabídnout další atraktivní pracovní pozice. Musíme ale pracovat efektivněji a zaměřit se na získání nových výrobních oborů a teritorií. Obchod je pro nás klíč k dalšímu a dlouhodobému úspěchu Žďasu,“ uvedl Pavel Cesnek.

Změny v podniku souvisí s rozšiřováním jeho výrobního programu, který se chce více zaměřit například na dodávky pro automobilový průmysl. „Pro toto odvětví je Žďas tradičním a osvědčeným dodavatelem. Současného boomu modernizace chceme využít rozšířením výroby právě pro tuto oblast,“ dodala Marcela Hrdá.

Pavel Cesnek je odborníkem na restrukturalizace firem. Do Žďasu nastoupil loni na podzim, byl finančním ředitelem a pak - na ve Žďasu nově vytvořené pozici - výkonným ředitelem.

Od převzetí Číňany už ve vedení Žďasu skončilo několik manažerů. Dosavadní generální ředitel Miroslav Šabart ve firmě zůstává, bude pracovat jako výkonný ředitel. Jako takový bude mít na starosti velké zakázky a udržování kontaktů se zákazníky. „Jsem rád, že mohu pokračovat v dosavadní práci a nadále se podílet na úspěchu značky Žďas jako špičkového strojírenského výrobce,“ řekl Miroslav Šabart.

Šabart ve Žďasu začínal před dvaatřiceti lety, pracoval na různých postech a před dvanácti lety se stal generálním ředitelem. Krátce před rošádou na pozicích v čele podniku se Žďas pochlubil významným kontraktem s japonskou společností Nakamura Iron Works Co. Ltd., který vyjednal právě Šabart. V téměř dvousetmilionové smlouvě jde o dodávku kovacího souboru.

Ve Žďasu pracuje zhruba 2,5 tisíce lidí. Od února, kdy byla podepsána kolektivní smlouva, si zaměstnanci polepšili. „Podařilo se nám vyjednat plošný nárůst mezd o pět set korun plus prémie podle tarifních stupňů, o sto korun se zvýšil příspěvek na penzijní připojištění. Zaměstnanci, kteří se obávali nějakého hromadného propouštění, mohou být také v klidu,“ přiblížil Rostislav Dvořák, předseda odborové organizace Žďasu. Jak dodal, předtím byla průměrná hrubá mzda ve Žďasu 23 400 korun.

Pavel Cesnek, nový generální ředitel žďárského strojírenského podniku Žďas.

Krátký profil nového generálního ředitele a místopředsedy představenstva Žďas:
Pavel Cesnek
Narodil se v roce 1963 v Třebíči. Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a Vysokou školu ekonomickou v Praze, pracoval v Armádě české republiky, pak ve firmě Deloitte. Posledních 15 let se zabývá problematikou restrukturalizací a krizového řízení průmyslových podniků. Pracoval 4 roky na projektech (v oblastech interim a lean managementu, reingeneeringu či krizového řízení) po Evropě, potom 9 let působil jako krizový manažer ve velkých průmyslových podnicích v Rusku a Ukrajině. Je ženatý a má syna. Rád sportuje, čte odbornou literaturu, cestuje a poslouchá hudbu, zejména metal.

Autor: Martina Lorencová

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V odvodňovací struze ležel mrtvý muž

Ve Spělkově si připomenou Černého partyzána Josefa Serinka (1900 – 1974).
2

Nad Spělkovem v neděli zasadí dub na památku Černého partyzána

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Pozor na pavučince plyšového. Ve starých atlasech je vedený jako jedlý

Novoměstsko – Že je počasí ideální k růstu hub, potvrzují mykologové na Žďársku. Lidé by si ale měli dát pozor na méně známé houby, například pavučinec plyšový. Dobrou zprávu má pro natěšené houbaře mykolog Oldřich Pojezný z Nového Města na Moravě.

Rostou! Z lesa si můžete odnést plný koš

Žďársko - S deštivým závěrem července začaly růst v lesích na Žďársku houby. Podle vyjádření vášnivého houbaře a člena České mykologické společnosti Jana Malivánka z Vojnova Městce na Žďársku je možné v lesích nalézt téměř vše.

Festival Pod Zelenou horou sází na osvědčené umělce

Žďár nad Sázavou – První nádvoří zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou opět po roce ožije tradičním festivalem Pod Zelenou horou. Dvoudenní festival se v pátek 28. a v sobotu 29. července koná již podesáté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení