VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým generálním ředitelem Žďasu byl jmenován Pavel Cesnek

Žďár nad Sázavou – Žďárský strojírenský a metalurgický podnik Žďas, který loni v srpnu koupila čínská společnost CEFC Group (Europe) Company, vede od minulého týdne Pavel Cesnek. Na postu šéfa firmy vystřídal Miroslava Šabarta.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Žďárský podnik Žďas.Foto: archiv

„Novým generálním ředitelem se s účinností od 18. dubna 2017 stal Pavel Cesnek, který byl současně jmenován místopředsedou představenstva,“ informovala Marcela Hrdá, předsedkyně představenstva Žďasu a výkonná viceprezidentka akcionáře CEFC Group (Europe) Company.

Aby si zajistil konkurenceschopnost, musí podnik podle Hrdé projít zefektivněním svých procesů. „Pavel Cesnek v sobě spojuje odbornost se znalostí trhu a zákazníků, a současně si je vědomý odpovědnosti ekonomického řízení vnitřních procesů společnosti. Věřím, že vytvoří prostředí, které umožní Žďasu se plně rozvinout,“ sdělila Hrdá.

Podle Cesneka zajistí restrukturalizace firemních procesů firmě stabilitu do budoucna i větší konkurenceschopnost ve všech oblastech podnikání. „Jsme významný zaměstnavatel v České republice a do budoucna chceme nabídnout další atraktivní pracovní pozice. Musíme ale pracovat efektivněji a zaměřit se na získání nových výrobních oborů a teritorií. Obchod je pro nás klíč k dalšímu a dlouhodobému úspěchu Žďasu,“ uvedl Pavel Cesnek.

Změny v podniku souvisí s rozšiřováním jeho výrobního programu, který se chce více zaměřit například na dodávky pro automobilový průmysl. „Pro toto odvětví je Žďas tradičním a osvědčeným dodavatelem. Současného boomu modernizace chceme využít rozšířením výroby právě pro tuto oblast,“ dodala Marcela Hrdá.

Pavel Cesnek je odborníkem na restrukturalizace firem. Do Žďasu nastoupil loni na podzim, byl finančním ředitelem a pak - na ve Žďasu nově vytvořené pozici - výkonným ředitelem.

Od převzetí Číňany už ve vedení Žďasu skončilo několik manažerů. Dosavadní generální ředitel Miroslav Šabart ve firmě zůstává, bude pracovat jako výkonný ředitel. Jako takový bude mít na starosti velké zakázky a udržování kontaktů se zákazníky. „Jsem rád, že mohu pokračovat v dosavadní práci a nadále se podílet na úspěchu značky Žďas jako špičkového strojírenského výrobce,“ řekl Miroslav Šabart.

Šabart ve Žďasu začínal před dvaatřiceti lety, pracoval na různých postech a před dvanácti lety se stal generálním ředitelem. Krátce před rošádou na pozicích v čele podniku se Žďas pochlubil významným kontraktem s japonskou společností Nakamura Iron Works Co. Ltd., který vyjednal právě Šabart. V téměř dvousetmilionové smlouvě jde o dodávku kovacího souboru.

Ve Žďasu pracuje zhruba 2,5 tisíce lidí. Od února, kdy byla podepsána kolektivní smlouva, si zaměstnanci polepšili. „Podařilo se nám vyjednat plošný nárůst mezd o pět set korun plus prémie podle tarifních stupňů, o sto korun se zvýšil příspěvek na penzijní připojištění. Zaměstnanci, kteří se obávali nějakého hromadného propouštění, mohou být také v klidu,“ přiblížil Rostislav Dvořák, předseda odborové organizace Žďasu. Jak dodal, předtím byla průměrná hrubá mzda ve Žďasu 23 400 korun.

Pavel Cesnek, nový generální ředitel žďárského strojírenského podniku Žďas.

Krátký profil nového generálního ředitele a místopředsedy představenstva Žďas:
Pavel Cesnek
Narodil se v roce 1963 v Třebíči. Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a Vysokou školu ekonomickou v Praze, pracoval v Armádě české republiky, pak ve firmě Deloitte. Posledních 15 let se zabývá problematikou restrukturalizací a krizového řízení průmyslových podniků. Pracoval 4 roky na projektech (v oblastech interim a lean managementu, reingeneeringu či krizového řízení) po Evropě, potom 9 let působil jako krizový manažer ve velkých průmyslových podnicích v Rusku a Ukrajině. Je ženatý a má syna. Rád sportuje, čte odbornou literaturu, cestuje a poslouchá hudbu, zejména metal.

Autor: Martina Lorencová

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zápas mezi FC Vysočina a Baníkem Ostrava.
12

Vysočina znovu trefila výhru v nastavení. Štastné tři body zajistil Fulnek

Houbaření v okolí Vojnova Městce.
11

Už rostou. Vysočina se stává rájem pro všechny houbaře

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Žďársko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělil Miloš Stloukal z obce Rozsochy poblíž Bystřice nad Pernštejnem. Houby našel v tomto týdnu nedaleko svého bydliště. 

Ze stovek malých cihel postavily nejhezčí rodinný dům děti z Okříšek

Vysočina - Devatenáct týmů z celé Vysočiny stavělo dvoupodlažní rodinný dům. Ve finále krajské soutěže Cihlu k cihle obstáli nejlépe Ondra Fiala a Monika Krátká ze ZŠ Okříšky před Dominikou Štarkovou a Ondou Kafkou z MŠ a ZŠ Třebíč, Bartuškova. Třetí skončili Karolína Palová a Vašek Poul ze ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí.

Oblastní charita Žďár nad Sázavou otevře své dveře celému okresu

Žďár nad Sázavou - V pondělí 25. září oslaví žďárská Charita své jmeniny. Stane se tak u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly, patrona charitních zařízení. V ten den bude možné navštívit všechna zařízení žďárské Charity a jejich pobočky, prohlédnout si prostory a zázemí, kde působí, a nakouknout do každodenního provozu, umožňuje-li to charakter služby.

Úvěrového podvodníka z Jihlavy poslal soud do vězení na šest let

Vysočina – Po bezmála čtyřech dlouhých letech vynesl Okresní soud v Jihlavě rozsudek nad čtyřiatřicetiletým Janem Rambouskem z Jihlavy. Ten byl obžalován z rozsáhlých podvodů vůči lidem po celé republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení