71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Firmy zvýšily do září prodej o desetinu

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

25.12.2011 17:39

Vysočina - Tržby 140 největších průmyslových podniků na Vysočině se během letošních tří čtvrtletí roku zvýšily o 10,7 procenta. Tyto podniky dostaly od ledna do konce září od zákazníků za své výrobky a služby dohromady 82,2 miliardy korun.

Podle údajů, které poskytla jihlavská správa Českého statistického úřadu, se v těchto firmách při porovnání se stejným obdobím loni zlepšila i zaměstnanost.

V průmyslových podnicích se 100 a více zaměstnanci na Vysočině pracovalo během letošních prvních devíti měsíců dohromady 47 131 lidí. V meziročním srovnání jich bylo více o 7,8 procenta. Jejich hrubé mzdy se proti loňsku zvýšily o 2,8 procenta na 23 826 Kč měsíčně, za republikovým průměrem i tak zaostaly o 1869 Kč.

Nižší než před krizí

Přes oživení výroby, které trvá od loňska, jsou tržby za prodej výrobků a služeb v průmyslu na Vysočině pořád ještě nižší než před začátkem hospodářské krize. Menší je i zaměstnanost v těchto podnicích. Za tři čtvrtletí 2008 tržily větší průmyslové firmy v kraji 91,9 miliardy Kč. Pracovalo v nich tehdy 55 400 lidí.

Tržby větších průmyslových firem v celé zemi stouply za prvních devět měsíců tohoto roku o 9,5 procenta. Růst příjmů z průmyslové výroby vykázaly všechny kraje. Nejvíc si polepšil Královéhradecký kraj, kde tržby meziročně stouply o 38,5 procenta.

Autor: ČTK

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Bémovy podezřelé kšefty: Z rozpočtu Prahy zmizela miliarda

Bémovy podezřelé kšefty: Z rozpočtu Prahy zmizela miliarda

Za vlády Pavla Béma na pražském magistrátu se vyvedly stovky milionů korun na podivné projekty. Ani… celý článek ›

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém… celý článek ›

Dívka (7) vypadla z okna: Bojuje o život

Dívka (7) vypadla z okna: Bojuje o život

Sedmiletá dívka vypadla v pondělí ráno z okna domu v pražském sídlišti Písnice. Dívka je v kritickém… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz