VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.6.2016

Stavbu nové firmy v Bystřici si nenechá ujít ani premiér

Bystřice nad Pernštejnem – V červenci se začne v bystřické průmyslové zóně stavět nová továrna nadnárodní společnosti s ústředím v USA Cooper Standard Automotive.

23.6.2016

Cena vody na Jihlavsku vzroste skoro o pět korun

Jihlava – Cena pitné vody včetně stočného na Jihlavsku od 1. července stoupne 
o 5,5 procenta. Obyvatelé budou za metr krychlový včetně daně platit 92,51 koruny, o 4,80 koruny více než doposud. Svaz vodovodů 
a kanalizací Jihlavsko mění ceník po třech letech bez zdražování.

22.6.2016

Vesnické prodejny by v budoucnu mohl podporovat i Kraj Vysočina

Havlíčkův Brod – Podstatně větší šance, jak udržet na venkově prodejny potravin by mohly do budoucna získat také obce na Havlíčkobrodsku.

21.6.2016

Odstávky bloků v Dukovanch se kvůli kontrolám protáhnou i příští rok

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany se odstávky bloků protáhnou o měsíce i příští rok. Kromě kontrol svarů budou technici provádět zkoušky zařízení a investice, jež ČEZ potřebuje dokončit kvůli podání žádosti o nové povolení provozu, které ještě potřebuje získat pro tři ze čtyř bloků elektrárny.

20.6.2016

Prestižní křišťálovou popelnici letos získal Ždírec nad Doubravou

Ždírec nad Doubravou – Celostátní soutěž obcí O křišťálovou popelnici za rok 2015, jejímž vyhlašovatelem byla společnost Eko-Kom, již zná svého vítěze. Stalo se jím město Ždírec nad Doubravou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Vraťte přírodu přírodě!

Projekt je zaměřen na obnovu ladem ležících luk. Umožní obnovu hospodaření a záchranu vzácných druhů živočichů a rostlin, jako jsou prstnatec májový, hnědásek rozrazilový nebo linduška luční.

10.6.2016

Bíteš může mít supermarket

Velká Bíteš - Za většími nákupy jezdí obyvatelé Velké Bíteše stále do měst v okolí, supermarket si přejí už léta. Významný posun v této věci zaznamenalo město na jaře při konečných jednáních s developerskou společností Nimiru o možnosti výstavby supermarketu Billa ve Vlkovské ulici.

2.6.2016

Navazujeme na dlouhou železářskou tradici

Štěpánov nad Svratkou - Na dlouholetou hutnickou tradici navazuje firma Železárny Štěpánov. Podle jednatele a současně i ředitele společnosti Davida Matouška se slévárenstvím zabývali již předkové některých stávajících zaměstnanců, jichž podnik v současné době zaměstnává na 170. Hutnictví se v regionu rozvíjelo již před stovkami let.

28.5.2016

Helenínský Baťa Karl Löw měl vlastní plynárnu i elektrárnu

Jihlava – Helenínský Baťa, tak by se dal označit Jan Karl Löw, jedna z významných osobností Jihlavy, která získala i čestné občanství.

27.5.2016

Zemědělce trápí nízké ceny. Víc chtějí za plodiny i mléko

Třebíčsko - Mnozí tuzemští zemědělci žehrají nad cenami svých surovin. Hodnota mléka na trhu klesla kvůli jeho přebytku na méně než sedm korun, snížila se rovněž cena vepřového masa.

27.5.2016

Zemědělci zaseli na Třebíčsku třicet odrůd řepky

Hrotovice - Člověk, který se nezabývá zemědělstvím, by při pohledu na žlutá pole mezi Dalešicemi a Hrotovicemi, usoudil, že na nich roste a v těchto dnech i velmi bujně kvete řepka. Měl by pravdu, ale ne celou. Zemědělské družstvo z Hrotovic tam na podzim zaselo třicet různých odrůd ozimé řepky.

25.5.2016

Westernové městečko vyrostlo v Šikland

Zvole nad Pernštejnem - Westernové městečko u Zvole nad Pernštejnem připravilo pro své návštěvníky letos několik novinek. Celková investice vynaložená na změny v areálu dosáhla výše dvaceti milionů korun. Šikland hodlá svým hostům nabídnout možnost celoročního vyžití.

22.5.2016

Zemědělce na Brodsku ohrožuje nízká výkupní cena mléka a masa

Havlíčkobrodsko – Mezi zemědělci na Havlíčkobrodsku vře debata okolo propadu tržních cen u mléka
a vepřového masa.

21.5.2016

Věřím, že řemeslo má zlaté dno

Havlíčkův Brod – Práci se dřevem mají muži z havlíčkobrodského rodu Kratochvílových, jak se říká v krvi.

20.5.2016

Benzin je nejdražší v zemi

Vysočina – Čerpací stanice na Vysočině v uplynulém týdnu opět zvýšily ceny benzinu i nafty.

13.5.2016

Antimonopolní úřad prověřuje Žďas

Žďár nad Sázavou - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej strojírny Žďas čínské CEFC Group. Ve věci už zahájil správní řízení. Prověřovat bude jednu z největších čínských akvizicí v České republice. Žďas dosud patřil do slovenské skupiny firem Železiarne Podbrezová Group.

12.5.2016

Mars Svratka exportuje do Ameriky i na Island

Svratka - Již více než 110 let staré kořeny má společnost Mars Svratka. Zákazníci ji znají nejen díky legendárnímu otvíráku lahví, ale také pro široký sortiment dílenského příslušenství a potřeb pro volný čas. Firma se 250 zaměstnanci vyrábí skříňky se zásuvkami, které nemohou chybět v žádné garáži, dílenské stoly, grily, udírny, tradiční varnice, ale také poštovní schránky nebo dokonce petrolejové lampy. O strojírenské výrobě v srdci Žďárských vrchů pohovořil ředitel a předseda představenstva firmy Mars Svratka Leoš Holas.

11.5.2016

V unikátní pelhřimovské vile se rodí institut architektury

Pelhřimov – Architekti z pelhřimovského Studia A v čele se zakladatelem studia Karlem Kupcem chtějí ve městě založit vzdělávací institut, který by se zabýval popularizací moderní architektury nebo interiérového a průmyslového designu.

10.5.2016

V kraji ubylo
 2 464 lidí 
bez práce

Jihlava – Na Vysočině 
v dubnu ubylo 2 464 lidí bez práce. Podíl nezaměstnaných se díky tomu snížil o sedm desetin procentního bodu na 5,3 procenta.

8.5.2016

Peníze za průzkum použijí příští rok na zásadní investici

Nový Rychnov – Peníze, které přišly do Nového Rychnova od Správy úložišť radioaktivních odpadů, chtějí v městysi použít na nějakou zásadní dlouhodobou investici.

8.5.2016

Čtvrtá generace zahradníků obnovuje slávu rodinného a kdysi vyhlášeného podniku

Jaroměřice nad Rokytnou - Vejtasovo zahradnictví existuje v Jaroměřicích již 115 let. Dnes uzavíráme historické ohlédnutí. V prvním dílu jste si mohli přečíst o zakladateli rodinné tradice, minulý týden zase o poválečných letech a éře normalizace.

7.5.2016

Jarní sílu ještě včely nezískaly

Třebíčsko - Pokud se daří včelařům, radost z toho mají ovocnáři i zemědělci. Potěšení z posledních dnů však nemá nikdo z nich.

6.5.2016

Prodej chřestu pomůže dobré věci

Žďár nad Sázavou - I letos budou od května do října na žďárském náměstí Republiky farmářské trhy. Vždy od osmi do půl dvanácté, každou třetí sobotu v měsíci. První se uskuteční 21. května. Podle organizátorek Kateřiny Fialové a Jany Vinopalové, které trhy pro radnici připravují, zůstanou u toho, co se osvědčilo, a pokusí se zlepšit to, co návštěvníci kritizovali.

5.5.2016

Domov pro seniory by rádi postavili Rakušané

Chotěboř – Investor z Rakouska má zájem postavit v Chotěboři domov pro 120 seniorů.

5.5.2016

Odstávka čtvrtého bloku Dukovan skončí v neděli, po třech měsících

Dukovany – Odstávka čtvrtého bloku Dukovan skončí v neděli, o dva dny později, než firma ČEZ původně předpokládala. Blok stojí už skoro tři měsíce, elektřinu přestal do sítě dodávat 5. února.

3.5.2016

Kabelky za pakatel. Jihlava se chystá na druhý ročník charitativní akce

Jihlava – Nevyužité kabelky ve skříni mohou nyní posloužit dobré věci. V jihlavském obchodním domě City Park se ve čtvrtek 19. května uskuteční kabelkový veletrh Nadačního fondu Šťastná hvězda.

3.5.2016

Lidé z Vysočiny do fast foodů cestu nenašli

Vysočina – Fast foody, čínská bistra ani stánky 
s rychlým občerstvením nepatří k místům, kde se stravují lidé z Vysočiny často. Ze 427 dotázaných obyvatel kraje jich 308 odpovědělo, že měsíčně neutratí ani korunu v provozovnách rychlého občerstvení.

3.5.2016

Cooper Standard Automotive chce stavět továrnu v Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem - Zaplnit průmyslovou zónu by se konečně mohlo podařit bystřické radnici. Volné pozemky jsou tam k dispozici dlouhou řadu let. O osm z dvanácti volných hektarů nyní projevil zájem výrobce autodílů Cooper Standard Automotive. V nové továrně plánuje v první fázi zaměstnat 150 lidí a výhledově až 450.

3.5.2016

Díky investicím sklárna rozšíří výrobu. Nabírá další zaměstnance

Světlá nad Sázavou – Více než tři sta milionů korun hodlá v nadcházejícím období investovat do výroby sklárna Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou.

1.5.2016

Česká pošta zatím v žádné obci s partnerstvím neuspěla

Třebíčsko - Všechny pobočky, které chtěla loni či letos Česká pošta změnit na Pošty Partner, zatím fungují tak jako dosud. Nejméně v šesti obcích tak stále probíhají jednání. Většina starostů i obecních zastupitelů však změny odmítá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies