VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

2.7.2016

Tržby za mléko klesnou až o 9 miliard

Vysočina - Českým chovatelům krav se kvůli špatným výkupním cenám letos sníží tržby za mléko o sedm až devět miliard korun. O další tři miliardy korun podle odhadu Zemědělského svazu ČR přijdou zemědělci při prodeji vepřového masa, které je rovněž málo placené.

29.6.2016

Jihlavský Bosch zvýší příští 
dva roky mzdy

Jihlava – Jihlavský Bosch Diesel slíbil odborářům pro následující dva roky více než šestiprocentní navýšení tarifních mezd. Včetně růstu příplatků si jeho pracovníci celkově polepší více než 
o desetinu.

29.6.2016

Antimonopolní úřad: Číňané mohou strojírny Žďas koupit

Žďár nad Sázavou - Tuzemský Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej žďárské strojírny Žďas čínské CEFC Group. Transakci povolil ve zjednodušeném řízení. Včera to oznámil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Jde zatím o jednu z největších čínských akvizic v Česku. Žďas dosud patřil do slovenské skupiny firem Železiarne Podbrezová Group.

28.6.2016

ÚOHS schválil prodej strojírny Žďas čínské CEFC Group

Brno, Žďár nad Sázavou - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej strojírny Žďas čínské CEFC Group. Transakci povolil ve zjednodušeném řízení. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Jde zatím o jednu z největších čínských akvizicí v České republice. Žďas dosud patřil do slovenské skupiny firem Železiarne Podbrezová Group.

27.6.2016

O bývalé muniční sklady nedaleko Chotěboře se zajímá výrobce výbušnin

Chotěboř – Možnosti využití bývalých armádních muničních skladů v Bílku u Chotěboře prověřuje pardubická společnost Explosia, která vyrábí výbušniny.

26.6.2016

Bohumil Cempírek z Cecho: Buďme slušní. Mezi sebou, k zákazníkům

Polnička - Bohumil Cempírek patří mezi ty, kteří vlastní pracovitostí uspěli v podnikání. Po dvaceti letech od založení sídlí společnost Cecho v Polničce v moderní budově s výrobní halou a má sto zaměstnanců.

25.6.2016

Letní bouře začala. Chtějí 
být účastníky řízení o uranu

Brzkov - Obcím a městům kolem Brzkova došla trpělivost. Chtějí být účastníky řízení, které rozhoduje o rozšíření chráněného území.

25.6.2016

Všechny typy elektromobilů nabije jen stanice u Vystrkova

Vystrkov u Humpolce – Majitelé elektromobilů, kterých je v České republice kolem dvou a půl tisíc, mají před prázdninovými cestami o starost méně.

24.6.2016

Nafta na Vysočině zdražila o haléře, benzin cenu drží

Jihlava – Čerpací stanice na Vysočině v posledním týdnu ceny téměř neměnily, přesto zůstávají mezi nejdražšími v zemi.

24.6.2016

Stavbu nové firmy v Bystřici si nenechá ujít ani premiér

Bystřice nad Pernštejnem – V červenci se začne v bystřické průmyslové zóně stavět nová továrna nadnárodní společnosti s ústředím v USA Cooper Standard Automotive.

23.6.2016

Cena vody na Jihlavsku vzroste skoro o pět korun

Jihlava – Cena pitné vody včetně stočného na Jihlavsku od 1. července stoupne 
o 5,5 procenta. Obyvatelé budou za metr krychlový včetně daně platit 92,51 koruny, o 4,80 koruny více než doposud. Svaz vodovodů 
a kanalizací Jihlavsko mění ceník po třech letech bez zdražování.

22.6.2016

Vesnické prodejny by v budoucnu mohl podporovat i Kraj Vysočina

Havlíčkův Brod – Podstatně větší šance, jak udržet na venkově prodejny potravin by mohly do budoucna získat také obce na Havlíčkobrodsku.

21.6.2016

Odstávky bloků v Dukovanch se kvůli kontrolám protáhnou i příští rok

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany se odstávky bloků protáhnou o měsíce i příští rok. Kromě kontrol svarů budou technici provádět zkoušky zařízení a investice, jež ČEZ potřebuje dokončit kvůli podání žádosti o nové povolení provozu, které ještě potřebuje získat pro tři ze čtyř bloků elektrárny.

20.6.2016

Prestižní křišťálovou popelnici letos získal Ždírec nad Doubravou

Ždírec nad Doubravou – Celostátní soutěž obcí O křišťálovou popelnici za rok 2015, jejímž vyhlašovatelem byla společnost Eko-Kom, již zná svého vítěze. Stalo se jím město Ždírec nad Doubravou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Vraťte přírodu přírodě!

Projekt je zaměřen na obnovu ladem ležících luk. Umožní obnovu hospodaření a záchranu vzácných druhů živočichů a rostlin, jako jsou prstnatec májový, hnědásek rozrazilový nebo linduška luční.

10.6.2016

Bíteš může mít supermarket

Velká Bíteš - Za většími nákupy jezdí obyvatelé Velké Bíteše stále do měst v okolí, supermarket si přejí už léta. Významný posun v této věci zaznamenalo město na jaře při konečných jednáních s developerskou společností Nimiru o možnosti výstavby supermarketu Billa ve Vlkovské ulici.

2.6.2016

Navazujeme na dlouhou železářskou tradici

Štěpánov nad Svratkou - Na dlouholetou hutnickou tradici navazuje firma Železárny Štěpánov. Podle jednatele a současně i ředitele společnosti Davida Matouška se slévárenstvím zabývali již předkové některých stávajících zaměstnanců, jichž podnik v současné době zaměstnává na 170. Hutnictví se v regionu rozvíjelo již před stovkami let.

28.5.2016

Helenínský Baťa Karl Löw měl vlastní plynárnu i elektrárnu

Jihlava – Helenínský Baťa, tak by se dal označit Jan Karl Löw, jedna z významných osobností Jihlavy, která získala i čestné občanství.

27.5.2016

Zemědělce trápí nízké ceny. Víc chtějí za plodiny i mléko

Třebíčsko - Mnozí tuzemští zemědělci žehrají nad cenami svých surovin. Hodnota mléka na trhu klesla kvůli jeho přebytku na méně než sedm korun, snížila se rovněž cena vepřového masa.

27.5.2016

Zemědělci zaseli na Třebíčsku třicet odrůd řepky

Hrotovice - Člověk, který se nezabývá zemědělstvím, by při pohledu na žlutá pole mezi Dalešicemi a Hrotovicemi, usoudil, že na nich roste a v těchto dnech i velmi bujně kvete řepka. Měl by pravdu, ale ne celou. Zemědělské družstvo z Hrotovic tam na podzim zaselo třicet různých odrůd ozimé řepky.

25.5.2016

Westernové městečko vyrostlo v Šikland

Zvole nad Pernštejnem - Westernové městečko u Zvole nad Pernštejnem připravilo pro své návštěvníky letos několik novinek. Celková investice vynaložená na změny v areálu dosáhla výše dvaceti milionů korun. Šikland hodlá svým hostům nabídnout možnost celoročního vyžití.

22.5.2016

Zemědělce na Brodsku ohrožuje nízká výkupní cena mléka a masa

Havlíčkobrodsko – Mezi zemědělci na Havlíčkobrodsku vře debata okolo propadu tržních cen u mléka
a vepřového masa.

21.5.2016

Věřím, že řemeslo má zlaté dno

Havlíčkův Brod – Práci se dřevem mají muži z havlíčkobrodského rodu Kratochvílových, jak se říká v krvi.

20.5.2016

Benzin je nejdražší v zemi

Vysočina – Čerpací stanice na Vysočině v uplynulém týdnu opět zvýšily ceny benzinu i nafty.

13.5.2016

Antimonopolní úřad prověřuje Žďas

Žďár nad Sázavou - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej strojírny Žďas čínské CEFC Group. Ve věci už zahájil správní řízení. Prověřovat bude jednu z největších čínských akvizicí v České republice. Žďas dosud patřil do slovenské skupiny firem Železiarne Podbrezová Group.

12.5.2016

Mars Svratka exportuje do Ameriky i na Island

Svratka - Již více než 110 let staré kořeny má společnost Mars Svratka. Zákazníci ji znají nejen díky legendárnímu otvíráku lahví, ale také pro široký sortiment dílenského příslušenství a potřeb pro volný čas. Firma se 250 zaměstnanci vyrábí skříňky se zásuvkami, které nemohou chybět v žádné garáži, dílenské stoly, grily, udírny, tradiční varnice, ale také poštovní schránky nebo dokonce petrolejové lampy. O strojírenské výrobě v srdci Žďárských vrchů pohovořil ředitel a předseda představenstva firmy Mars Svratka Leoš Holas.

11.5.2016

V unikátní pelhřimovské vile se rodí institut architektury

Pelhřimov – Architekti z pelhřimovského Studia A v čele se zakladatelem studia Karlem Kupcem chtějí ve městě založit vzdělávací institut, který by se zabýval popularizací moderní architektury nebo interiérového a průmyslového designu.

10.5.2016

V kraji ubylo
 2 464 lidí 
bez práce

Jihlava – Na Vysočině 
v dubnu ubylo 2 464 lidí bez práce. Podíl nezaměstnaných se díky tomu snížil o sedm desetin procentního bodu na 5,3 procenta.

8.5.2016

Peníze za průzkum použijí příští rok na zásadní investici

Nový Rychnov – Peníze, které přišly do Nového Rychnova od Správy úložišť radioaktivních odpadů, chtějí v městysi použít na nějakou zásadní dlouhodobou investici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies