N. VESELÍ – ZLÍN 34:30

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a díky přesným zakončením vedli v 5. minutě 5:1. Pak se začali prosazovat i hosté. Diváci sledovali rychlou házenou plnou bleskových souher. Ve 23. minutě využilo novoveselské družstvo několika zaváhání soupeře a zvýšilo na 18:10. Přestávka prospěla domácím, kteří sérií čtyř branek zvýraznili svoje vedení. V té době o výsledku nikdo nepochyboval.

Zvlášť, když Nové Veselí mělo výhodu přesilovky. Tu však vůbec nezvládlo a Zlín snížil na 18:24. Z nevydařené přesilovky se domácí oklepali a drželi osmibrankový náskok. Ve 20. minutě však na tým z Vysočiny padla krize, kterou zažehnal až před koncem, kdy dorazil Zlín dvěma trefami.

„Narazili jsme na houževnatého soupeře, který po celý zápas udržoval vysoké tempo. Přestože jsme v průběhu druhé půle dokázali odskočit i na desetibrankový rozdíl, hráli Zlínští trpělivě svoji hru a díky tomu nás v závěru dokázali potrápit,“ řekl trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Poločas: 20:14. Nové Veselí: Kupa 3, J. Strejček Jan 6, Leoš Smrčka 6, M. Hajčman 1, Ladislav Smrčka 3, Veselý 4, T. Studený 5, K. Hajčman 2, Keznikl 2, M. Ťupa 2.

V.MEZIŘÍČÍ – SCM Zubří 24:23

Souboj s lídrem tabulky, s nímž má Velké Meziříčí na domácí půdě stoprocentně úspěšnou bilanci, přinesl strhující podívanou. V barvách soupeře, jehož věkový průměr je osmnáct roků, nastoupil i odchovanec velkomeziříčské házené Jakub Bezděk.

Zuberští mladíci zvláště v prvním poločase ukazovali svoje přednosti: výborný brankář, před nímž pracuje tvrdá obrana, a bleskurychlý přechod na útočnou polovinu. Domácí celek, hnán bubny a hlasivkami více než 120 diváků, předváděl pohlednou ofenzívní hru.

Perfektně sehrané akce mu v polovině první části vynesly vedení 7:5. Několik skvělých zákroků hostujícího gólmana Zubří „nakoplo“ a hosté vyhráli úvodní část. Po změně stran domácí přidali na důrazu. Častěji se prosazovali do blízkosti zuberské svatyně (13:15, 17:15). V domácí brance začal „čarovat“ David Stoklasa.

Nejprve zlikvidoval čtyři sedmimetrové hody a následně i dvě tutovky. Hosté i přesto srovnali skóre (47. minuta 19:19). Pak domácí využili přesilovku a opět vedli. V dramatické koncovce měly punc vítězných bodů využitý sedmimetrový hod a proměněný brejk do otevřené zuberské obrany.

Poločas: 10:12. Velké Meziříčí: Stoklasa, Kubát - Šidlo 6/1, Živčic 4, Večeřa 4, Chlubna 4/2, D. Raus 3, Pavel Kříbala 1, Petr Kříbala 1, Necid 1, Homola, Konečný, P. Kaštan, J. Kaštan.