Žďár otočil zpackaný zápas

Žďár nad Sázavou – Neprostupné obrany, neškodné útoky a vydřené body. Tak by se dalo ve zkratce zhodnotit vystoupení basketbalistů Žďáru nad Sázavou ve 3. a 4. kole II. ligy – skupiny B. I přes nevýrazný výkon si hráči místního BK udrželi čtyřzápasovou sérii neporazitelnosti a dělí se o čelo tabulky.

26.10.2010

Žďárského pivota Daniela Malce (vlevo) se marně snaží bránit nejmenší hráč Hradce Králové.Foto: Veronika Ostrčilová

„Dvě výhry jsou tak jediné, s čím mohu být spokojen. Přijet k nám soupeř, který by byl v útoku více nebezpečný, asi bychom to neubojovali, protože se nám za celý víkend vůbec nedařilo střelecky a dělali jsme triviální chyby. Je ale důležité, že jsme dokázali vyhrát i přes tak neproduktivní výkon,“ zhodnotil trenér Jaroslav Sedlák.

BK ŽĎÁR – TESLA PARDUBICE 63:52

Žďárští hráči před měsícem vyřadili Teslu Pardubice z Českého poháru, když na její palubovce vyhráli 69:47. A tak měla Tesla Žďáru co vracet.
Domácí trenér se musel během utkání vypořádat s absencí rozehrávače Zezuly a dvou podkošových hráčů. Menší sestava Žďáru však s výškovou nerovnováhou problémy neměla. Od úvodu obě mužstva ucpávala podkošový prostor a šanci vyniknout, tak měli střelci z dálky. Ani jedno z družstev však v průběhu celého utkání nenašlo nikoho, kdo by je dokázal proměňovat. V 7. minutě domácí vedli 8:6 a díky několika ziskům odskočili na 15:6.
Ve druhé čtvrtině se hostům podařilo snížit na 15:12 a 24:20, ale zbytek poločasu patřil Žďáru, k čemuž dopomohlo i šest bodů aktivně hrajícího Ondráčka. První dvacetiminutovka tak skončila 35:23.

A jelikož střelecká mizérie Tesly neustala ani po přestávce, domácí náskok postupně narostl na 47:33, čímž se rozhodlo o vítězi divácky neatraktivního duelu. Svůj podíl na tom měla i jinak přesná dvojice rozhodčích, která zejména v prvním poločase neměla pochopení pro jakoukoliv plynulost hry. Utkání se tak neustále přerušovalo a ztratilo na tempu. „Střelecké trápení dnes provázelo oba týmy. O naší výhře rozhodla lepší práce v obraně a menší množství chyb,“ řekl Žďárský lodivod Jaroslav Sedlák.

Sestava a body Žďáru: Rosecký 18, Ondráček 14, Malec 8, Veselý 6, Šafránek 5, Nekovář 4, Diviš 3, Vencálek 3, Dav. Havlík 2, Králiček. Fauly: 24:30. Trestné hody: 31/19 – 28/11. Trojky: 2:3. Čtvrtiny: 15:6, 20:17, 14:14, 14:15.

BK ŽĎÁR N. S. – HR. KRÁLOVÉ B 60:57

Nováček a prozatímní lídr ligy přijel na Vysočinu se známými tvářemi. Od začátku domácí mužstvo převyšoval, a proti zónové obraně se sice prosazoval jen stěží, ale dařilo se mu získávat odražené míče k druhým a mnohdy i třetím útokům. Tím se neustále udržoval v mírném vedení. Jestliže se střelci Žďáru proti Tesle hledali, o den později zřejmě ani nepřišli. Drtivá většina domácích košů padla z rychlých protiútoků nebo úniků jeden na jednoho. Hradec působil kompaktněji, dobře zdvojoval a v útoku shazoval míče na volné hráče. Po třetí čtvrtině zaslouženě vedl 48:41 a se Žďárem to vypadalo bledě.

Domácí ale střetnutí rozhodně nevzdávali. Díky zlepšenému doskoku a několika laciným košům se dotáhli a dva úspěšné trestné hody Roseckého je posadily tři minuty před koncem opět na koně. V dramatické koncovce Hradečtí vyrovnali na 57:57, ale poslední minuta patřila Žďáru a jeho exekutorům trestných hodů. Vítězný koš vstřelil Radek Pospíšil šestkou o desku.

„Dlouho jsme tahali za kratší konec. Vždy se našel někdo, kdo zaspal v obraně nebo na doskoku a tím jsme to soupeři hrozně ulehčovali. Závěr jsme urvali silou vůle,“ věděl po utkání Sedlák.

Sestava a body Žďáru: Ondráček 20, Rosecký 16, Malec 6, Šafránek 6, Dav. Havlík 4, Pospíšil 4, Veselý 4, Nekovář, Petroš, Vencálek. Fauly: 18:26. Trestné hody: 28/15 – 16/10. Trojky: 1:3. Čtvrtiny: 13:17, 16:18, 12:13, 19:9.
Další výsledky 3. kola: Poděbrady – Ml. Boleslav 78:81 po prodl., Svitavy B – Sokol Pražský B 59:65, Chrudim – Bohnice 77:60, BC Vysočina – Hr. Králové B 77:62, Nymburk B – Jičín 58:72. 4. kolo: Poděbrady – Jičín 59:76, Svitavy B – Bohnice 72:69, Chrudim – Sokol Pražský B 71:46, BC Vysočina – Tesla Pardubice 85:78, Nymburk B – Ml. Boleslav 75:64.

Již ve čtvrtek nastoupí basketbalisté do 2. kola Českého poháru, kde se střetnou na vlastní palubovce s prvoligovým Benešovem. Středočeský dres oblékají i dva nedávní reprezentanti ČR Pavel Kubálek a 213 centimetrů vysoký Stanislav Votroubek. Duel začíná v 16 hodin v hale na Bouchalkách.

Autor: Jiří Bubák

Místo události:
26.10.2010

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Plameny po prodloužení padly v Kolíně

Kolín – Pátý přípravný zápas před novou sezonou odehráli v úterý v Kolíně druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou.