„Odjelo nás jen devět. Být kompletní, myslím, že bychom vyhráli oba zápasy,“ prohlásil trenér Jiří Bříza.

TESLA PARDUBICE – BK ŽĎÁR N. S. 58:55

Oboustranně neatraktivní utkání, plné nepřesností a urputných obran, se šťastnějším koncem pro pardubické hráče. Tak by se dal ve zkratce popsat zápas 15. kola mezi osmou Teslou a třetím Žďárem. Východočeši v něm nutně potřebovali naplno bodovat, aby se vzdálili ze sestupových vod.

Oslabení hosté se po celé střetnutí nemohli vypořádat s vlastní hrou. „Chyběl nám druhý rozehrávač. A místo toho, abychom míč podrželi, jsme se až příliš tlačili do individuálních akcí, z nichž pramenily nepřesné přihrávky a zbrklé zakončení,“ viděl trenér Bříza hlavní nedostatky.

I přesto se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Střelci se však na obou stranách hřiště hledali. A když se k tomu přidali rozhodčí, jenž pouštěli většinu hraničních zákroků, prosadit se nájezdem pod koš bylo velmi obtížné.

V samém závěru byl za stavu 51:50 odpískán úmyslný faul domácímu hráči. Z nabídnutých trestných hodů a následného útoku však Žďár nic nevytěžil. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po zmatcích v obraně se trojkově prosadil zcela volný křídelník Pardubic. odstup se už Žďáru smazat nepodařilo.

„Prohra mě mrzí dvojnásob. Být v sestavě jako před čtrnácti dny, museli jsme tu vyhrát. Basket se ale hraje na koše a těch jsme dnes dali zoufale málo,“ litoval porážky Bříza.

Body: Bubák 31, Zezula 7, Danko 6, Pospíšil 4, Malec 2, Ondráček 2, Petroš 2, Veselý 1. Čtvrtiny: 15:13, 15:16, 13:10, 15:16. Poločas: 30:29.

RYCHNOV N. KNĚŽ. – BK ŽĎÁR N. S. 84:90

Jestliže sobotní duel nenabídl příliš přesnosti, ten nedělní byl jeho pravým opakem. K zápasu navíc neodjel Malec s Petrošem, soupisku ale doplnil Tomáš Rosecký. A byl to právě on, kdo otevřel skóre oboustranné přestřelky.

V úvodu Žďár vedl 2:9, čtvrtinu však prohrál 26:18. Domácím se rozehráli dva hráči, kteří v tu chvíli nebyli k zastavení. Jejich dobrý výkon pokračoval až do poločasu. „Poté jsme je přeci jen dokázali přibrzdit zkvalitněním defenzivy,“ řekl hostující kouč.

Ve druhé čtvrtině Žďárští několikrát vypíchli rozehrávači míč a snadno srovnali krok. Ten drželi až do přestávky.

Po změně stran se zdálo, že Rychnovu dochází dech. Hráči z Vysočiny si rychle vypracovali osmibodový náskok, o nějž však třemi úspěšnými tříbodovými pokusy v zápětí přišli. Začínalo se tedy od začátku.

Přetahovaná o každý koš pokračovala i v poslední desetiminutovce. Ve 37. minutě byl stav 77:77, o dvě minuty později 82:83. „Koncovka byla podobná jako včera v Pardubicích. Jen s tím rozdílem, že trojku jsme trefili my. Tím jsme odskočili na čtyři body. Soupeř pak už musel spěchat a faulovat,“ zhodnotil poslední vteřiny Bříza.

Body: Rosecký 26, Bubák 18, Veselý 16, Ondráček 11, Pospíšil 7, Danko 5, Zezula 5, Diviš 2. Čtvrtiny: 26:18, 20:30, 18:15, 20:27. Poločas: 46:48.