Veselí smetlo třetí Bohunice

Nové Veselí, Velké Meziříčí Posledním jedenáctým kolem se uzavřela podzimní část druhé ligy házenkářů. Nové Veselí si v domácím prostředí s přehledem poradilo s třetími Bohunicemi, Velkomeziříčští se v Kuřimi protrápili k páté soutěžní porážce.

13.12.2011

Novoveselský Roman Bláha se připravuje zakončit jednu z třiatřiceti brankových akcí.Foto: Veronika Ostrčilová

KUŘIM V. MEZIŘÍČÍ 29:26

Mistrovské loučení s rokem 2011 nevyšlo Velkému Meziříčí podle představ. Tým okolo trenéra Vlastimila Vaverky chtěl v Kuřimi navázat na čtyři vítězství v řadě, ale místo výhry a přezimování na bronzovém stupínku se musel vyrovnat s porážkou o tři branky.

Meziříčští začali velice vlažně a po sedmi minutách prohrávali 6:2. V obraně se jim nedařilo pokrývat střelce Kuřimi, kteří se důrazně tlačili do zakončení na brankovišti. Ve 21. minutě se jim sice povedlo dostat na dostřel dvou branek (11:9), ale neproměněné šance a navíc technické chyby v útoku znamenaly poločasové manko o tři góly.

V úvodu druhé půle hosté předvedli zlepšenou obranu a vyrovnali na 17:17. Pak mohli jít dokonce do vedení, ale neproměněný brejk domácí potrestali rychlým gólem. Následovaly dvě technické chyby a Kuřim znovu vedla o tři branky 20:17. V další desetiminutovce dominovaly obrany a oba brankáři. V závěru se Velké Meziříčí snažilo zmobilizovat všechny síly, ale zahazování vyložených pozic se jim stalo v Kuřimi osudným.

Branky V. Meziříčí: Strašák 7/1, Živčic 5, Bezděk 4, Večeřa 3, Petr Kříbala 3, Kaštan 2, Trojan 1, Fischer 1. Diváci: 56. Poločas: 16:13.

NOVÉ VESELÍ BOHUNICE 33:20

Souboj druhého se třetím příliš vzruchu nepřinesl. Domácí favorit se po vyrovnané čtvrthodince rozjel do obvyklých obrátek a v poločase vedl už o sedm branek.

Po přestávce svůj náskok ještě navyšoval, a tak Bohunice odvrátily totální debakl až v posledních dvou minutách, kdy kosmeticky upravily výsledek z 32:16 na 33:20.

Pro svěřence trenéra Pavla Hladíka to byla desátá výhra v řadě. „Tento zápas naplno potvrdil aktuální týmovou pohodu získanou herním projevem v podzimní části soutěže. Výborně zachytal brankář Tomáš Řeháček, i proto bylo od 20. minuty o vítězi jasno. Svého soupeře jsme přehráli ve všech směrech a připsali si důležité body. Chtěl bych touto cestou za celý realizační tým poděkovat všem hráčům a divákům za podzimní část sezony. Doufám, že pro hráče bude šňůra deseti vítězství v řadě velkou motivací do zimní přípravy,“ chválil Hladík své hráče.

Branky Nového Veselí: Pavel Najman 8/1, M. Hajčman 5, K. Hajčman 4, Strejček 4, D. Šůstek 4, Prokeš 2, Smrčka 2/1, Bláha 2, V. Klíma 1, Štikar 1. Diváci: 200. Poločas: 16:9.

Studenti vyráběli popcorn pomocí paraboly a slunečních paprsků

Žďár nad Sázavou – Je libo popcorn, párek nebo posekat trávník? Studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou to v pondělí svedli pomocí slunečních paprsků.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

O brodskou speciální školu se zajímá policie

Vysočina – Základní škola a Praktická škola U Trojice v Havlíčkově Brodě poskytuje základní i střední vzdělání dětem s výchovnými a jinými problémy a handicapy. Jenže problémy nemají jen žáci, ale v posledních měsících i vedení školy a někteří její zaměstnanci.

Prezident Zeman míří na Vysočinu

Vysočina - Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede ve středu na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká přímo s občany, zavítá také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.