To ve druhé lize mužů se meziříčští muži nedokázali vypořádat s Olomoucí. Velký zkrat potkal nejvýše postavené Nové Veselí, které prohrálo podruhé v řadě. Těžký zápas v Chodově přitom mělo do 48. minuty pod kontrolou. Za stavu 17:22 však zkolabovalo a muselo spolknout další hořkou jednobrankovou porážku.

I. LIGA MUŽŮ

CHODOV NOVÉ VESELÍ 26:25

Po domácí porážce s Litovlí, která se usadila na čele, čekal Hladíkovy svěřence nepříjemný výjezd do Chodova. Hosty v utkání posílil David Šůstek, s nímž se Veselí zakouslo do zápasu se vší vervou. Solidní výkon sice hatily občasné ztráty, ale poločasový stav 8:12 nenasvědčoval žádnému zakopnutí.

Tvrdý boj s výsledkově idylickým průběhem se začal lámat na začátku 48. minuty. Hosté v tu chvíli vedli 22:17. V útoku však na Nové Veselí padla deka, místo nacvičených signálů s přesným či nepřesným zakončením, po němž by domácí museli útočit do plných, přicházely další a další ztráty. Následné rychlé útoky Chodov trestal. Poslední pětinu duelu vyhrál 9:3, díky čemuž dokonal obrat na 26:25.

Branky a sestava Nového Veselí: Suchý, Čekal Pavel Najman 8, Kudla 6, Šůstek 3, Prokeš 3, Smrčka 2, K. Hajčman 2, Hricišon 1, Bláha, Kazatel, P. Hron, Štikar, Klíma. Poločas: 8:12.

OLOMOUC V. MEZIŘÍČÍ 33:26

Loni prvoligoví Hanáci byli pro nájezdníky z Vysočiny velkou neznámou. Po vyrovnaném začátku, kdy byl stav 4:5, nasadili domácí na střelecky disponovaného Večeřu osobní obranu. „Od té chvíle náš útok postrádal potřebný tlak. V obraně jsme dělali zbytečné chyby a domácí si postupně budovali náskok až na poločasový výsledek 17:12," řekl trenér Vlastimil Vaverka.

Vstup do druhé půle se hostům vůbec nevydařil. V útoku se kupila chyba za chybou a soupeř nekompromisně trestal. Ve 39. minutě již svítilo na ukazateli skóre 23:13 a bylo prakticky rozhodnuto. „Olomouc sice nepodávala nějaký enormní výkon, ale náš útok byl velmi jalový. Křídla prakticky neexistovala a spojky postrádaly patřičný důraz. Občas se povedla spolupráce spojka-pivot, ale to bylo z naší strany vše. Snížit se nám podařilo až v závěru," dodal Vaverka.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Poul Večeřa 5, Matušík 5, Pavliš 4,V. Hron 4, Fischer 3/2, Trojan 2, Živčic 2, Lečbych 1, Konečný, Necid, Kubiš. Poločas: 17:12.

1. Maloměřice 5 4 0 1 135:115 8

2. Hustopeče 5 4 0 1 157:138 8

3. Kostelec n. H. 5 3 2 0 124:108 8

4. Olomouc 5 3 2 0 132:123 8

5. Prostějov 5 3 0 2 142:135 6

6. Ivančice 5 2 1 2 128:132 5

7. V. MEZIŘÍČÍ 5 2 1 2 137:142 5

8. Juliánov 5 2 0 3 127:134 4