POHÁR

PŘEROV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 7:6

Domácí vyrukovali na soupeře z Vysočiny se třemi útočnými formacemi, a tak se Hippos ze začátku stáhl a čekal na chyby Přerovských. To se vyplatilo, a hned v páté minutě se ujal vedení poté, co Kos využil jednu z mnoha přesilovek. Následovala série neproměněných gólových příležitostí, a zákonitě přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Opatrnost vzala za své ve druhé třetině, která se proměnila v gólovou přestřelku. Žďárští přistoupili na soupeřův styl hry a otevírali okénka obraně. Nejprve Přerov zvýšil šťastnou brankou v přesilovce. Potom však přišly chvíle žďárského Petra Tlustoše, který dokázal po dvou Melicharových nahrávkách z rohu skórovat prakticky z totožné pozice mezi kruhy. Přerov však dokázal rychle odpovědět, a bylo to 3:3.

V dalším žďárském oslabení se Přerov opět dostal do vedení. Hippos vyměnil brankáře, ale ani Mifka, jenž vystřídal Dobrovolného, čisté konto dlouho neudržel. Po dvou minutách v brance inkasoval z pěkné přerovské akce. Za dvacet sekund dorazil Blažek střelu Martina Zeráka a snížil na rozdíl jediné branky. Závěrem třetiny přidal soupeř další branku.

Naději Hipposu udržel opět Tlustoš, který dvě minuty před druhou sirénou zkompletoval hattrick. Ve třetí třetině žďárští florbalisté vrátili ke hře z první části. Přerovu toho moc nedovolili, a hráči, nejspíše z frustrace, začali předvádět velmi neflorbalové zákroky. Rázem se hostím naskytla příležitost v podobě dvojnásobné přesilovky. Melichar ji po Tlustošově nahrávce přetavil ve vyrovnávací gól.

Do konce zbývalo ještě šest minut a vše bylo otevřené. Nepřesné výroky přerovských rozhodčích však poslaly v závěru hráče Žďáru několikrát do oslabení. V normální hrací době již branka nepadla, a tak se prodlužovalo. Z prodloužení se odehrálo pouze 33 vteřin, když kapitán Vrba poslal svou třetí brankou v utkání Přerov do osmifinále. Po třech osmifinálových účastech v Poháru Hippos letos takový výsledek nezopakoval.

Branky Žďáru: Tlustoš 3, Melichar, Kos, Blažek. Rozhodčí: Kozelský - Klimecký. Vyloučení: 7:5. Využití: 3:2. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 5:4, 0:1 – 1:0. Žďár: Dobrovolný, Mifka – O. Dvořák, Velecký, F. Dvořák, Karásek – Melichar, Tlustoš, O.Zerák, Kos, M.Zerák, Blažek.

JUNIOŘI II. liga

HR. KRÁLOVÉ – HIPPOS ŽĎÁR N.S. 4:3

Vstup do utkání se povedl lépe Hradci, už ve druhé minutě se ujal vedení 1:0. Netvralo však dlouho a Hippos vyrovnal. V přesilovce se po přihrávce Krobota trefil Haman. Krobot následně přidal další branku a přetavil převahu Hipposu v zasloužené vedení. Žádná z dalších šancí, kterých měli žďárští junioři dost, se v první třetině neujala.

Druhá třetina pokračovala v podobném stylu. Hippos byl lepším týmem, měl více příležitostí ke vstřelení branky, ale nepodařilo se mu to. Hradec nebyl v těchto fázích utkání nebezpečný, a tak druhá třetina skončila se skóre bez branek. O všem rozhodla závěrečná část. Stačila chvilková nekoncentrovanost Hipposu, a během 21 vteřin Hradec utkání dvěma podobnými brankami otočil.

Žďárští florbalisté se však nevzdali a dokázali si vypracovat dostatek šancí. V zakončení jim však chybělo více klidu. Přesto se jim podařilo vyrovnat. Holub našel Klímu, a ten vstřelil třetí branku Žďáru. Při signalizovaném vyloučení žďárského Bence zbytečně fauloval obránce Pátek a byl počtvrté v utkání vyloučen.

Hradec dostal výhodu dvouminutové přesilovky pěti proti třem a jedenáct vteřin před jejím koncem ji využil. Hippos to v závěru zkusil ještě s hrou bez brankáře, ale vyrovnat se týmu již nepodařilo.

Branky Žďáru: Haman, Krobot, Klíma, Holub. Vyloučení 7:6. Využití 0:1. Rozhodčí: Drašner. Třetiny: 1:2, 0:0, 3:1.

HIPPOS ŽĎÁR N.S. – PARDUBICE 3:9

Pardubice byly od začátku mnohem florbalovější. Vyhrávaly individuální souboje, dařila se jim kombinace a nebezpečně střílely. Již ve druhé minutě se ujaly vedení. Ve zbytku třetiny s nimi junioři Žďáru ještě drželi krok.

Do kolen Hippos srazila tři oslabení na konci první a začátku druhé třetiny. Celých šest minut hrál ve čtyřech a dvakrát v této situaci inkasoval. Naději v závěru třetiny vykřesal Krobot, jehož nahození po odrazu od bránících hráčů skončilo v pardubické síti. Hned po buly však další ze střel z větší vzdálenosti skončila za Čechovými zády v brance Hipposu, a Pardubice měly po dvou třetinách dostatečný náskok.

Poslední šanci k obrácení výsledku dostali žďárští hráči na začátku třetí třetiny. Po 43 vteřinách využil přesilovku Stix po Krobotově přihrávce. Byla to první pořádná střela na pardubickou branku. Poté domácímu týmu došly síly, a Pardubice zcela ovládly dění na hřišti. Během pár minut navýšily své vedení již na 7:2.

O korekci se v přesilovce postaral Benc, jehož přízemní střelu si brankář Pardubic sám srazil do sítě. Na jeho branku však reagoval soupeř dalšími dvěma, a Pardubičtí tak nakonec deklasovali Žďár 9:3.

Branky Žďáru: Krobot, Stix, Benc. Vyloučení 4:5. Využití 2:3. Rozhodčí Jansa, Kneř. Třetiny: 0:1, 1:3, 2:5. Žďár: Moťka, Čech - Pátek, Zástěra, Hort, Srnský - Klíma, Haman, Stix, Šimánek, Krobot, Benc, Holub.