Nicméně důvěrou v Nové Město to neotřáslo. „Odvolání závodů se mohou vždycky naskytnout. Minulá zima byla extrémní, v tom negativním smyslu. Veřejnost dobře ví, kolik podniků, nejen v běžeckém lyžování, bylo zrušeno. Nové Město v minulosti organizovalo mnoho dobrých závodů a v kalendáři Světového poháru se opět objeví,“ uvedl šéf Tour de Ski Jürg Capol.

Místo Mnichova Praha?

A jeho slova nebyla mlácením prázdné slámy. Nové Město je opět plánovaným zahajovacím dějištěm. Závody se na Vysočině uskuteční 28. a 29. prosince. „V pátek bude na programu prolog klasicky. Muži poběží čtyři a půl, ženy tři a půl kilometru. V sobotu jsou v plánu patnáct a deset kilometrů volně,“ potvrzuje Michal Lamplot, který má na starosti logistiku.

Z programu možná však zmizí Mnichov. Plánovaný sprint by se uskutečnil v Praze. „Došlo by tak k nárůstu atraktivity podniku,“ slibuje si od tohoto kroku Capol. Definitivní program i další novinky však budou schváleny až na kongresu ve slovinském Portoroži (23. – 29. května 2007).

Sto třicet hodin přenosů

Nový podnik však byl přijat kladně a to je pro organizátory Tour de Ski ta nejlepší zpráva. „Tour je hodnoceno jako nejlepší způsob propagace běžeckého lyžování za poslední roky. Velmi pozitivní ohlasy jsme zaznamenali jak od závodníků, trenérů, tak od sponzorů a novinářů. Výborná byla i sledovanost. Celkem sledovalo Tour de Ski skoro dvě stě čtyřicet milionů diváků. Bylo to celkem sto třicet hodin přímých přenosů a záznamů,“ pochvaluje si Capol.

„V České republice byla sledovanost také velice dobrá. Patnáct hodin přenosů vidělo asi pět a půl milionu diváků,“ doplňuje Lamplot.

Jeho osobně musela potěšit chvála na adresu logistiky. Naopak kritika směřovala ze strany závodníků a trenérů hlavně na adresu Mnichova (nezájem diváků, špatné ubytování i strava), dále ke slabší grafice televizních přenosů (zejména ve Val di Fiemme) a k nepříliš vhodnému časovému harmonogramu.