Úvodní čtvrthodinu ještě domácí s favoritem drželi krok, ale pak se převaha Plzně, která díky výhře poskočila na konečné první místo, ukázala být přece jenom vyšší. „Dali jsme šanci mladým hráčů, kteří určitě nezklamali a měli tam některé dobré momenty. Mohli tak nasbírat zkušenosti, které v budoucnu určitě zúročí,“ potěšilo kouče Nového Veselí Pavla Hladíka, který již přemýšlí nad domácím sobotním startem play-off proti Dukle.

„Je to pár let, co jsme se tu na Duklu chodili dívat při jejích utkáních v evropských pohárech a nyní jdeme do play-off dokonce z lepší pozice. Sérii si chceme užít,“ dodal Hladík.

Po čtvrtém utkání semifinále krajské hokejové ligy Minerva Boskovice (bílé dresy) - HHK Velké Meziříčí se radoval domácí tým, který vyhrál v prodloužení. Pátý zápas doma jasně ovládlo Meziříčí a celou sérii vyhrálo 3:2 na zápasy.
Hokejisté Meziříčí slaví postup do finále

NOVÉ VESELÍ – PLZEŇ 21:31

Sestava a branky: Studený, Šimovček – Dodica 5/3, Ptáčník 4, Štohanzl 3, L. Bartůněk 2, Melichar 2, Štěrba 1, Kezič 1, Krčál 1, Najman 1, Skalický 1, F. Bartůněk, Gregorovič, Klusáček, Veselý. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 2:2. ŽK: 0:2. Poločas: 10:15.

12. Litovel 22 2 0 20 502:682 4

Čtvrtfinálové dvojice play-off: Plzeň – Lovosice, Karviná – Frýdek-Místek, Kopřivnice – Jičín, NOVÉ VESELÍ – Dukla Praha (hraje se na 3 vítězná utkání, první dva zápasy jsou na programu tuto sobotu a neděli na hřišti lépe postaveného celku v tabulce základní části).