Rychlobruslařka Sáblíková byla na úvod SP druhá na 3000 metrů

Obihiro, Japonsko - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila druhé místo v úvodním závodě Světového poháru v Obihiru na trati 3000 metrů. Vyhrála Ireen Wüstová z Nizozemska, za kterou Sáblíková zaostala v přímém souboji o 1,2 sekundy. O možnou výhru svěřenkyni trenéra Petra Nováka připravilo zaváhání při posledním střídání drah v závěrečném kole.

15.11.2014

Martina SáblíkováFoto: čtk

"Druhé místo v prvním Světovém poháru beru všema deseti! Škoda té chyby, kterou jsem při závodě udělala," uvedla Sáblíková na svém profilu na sociální síti a omluvila se týmu, trenérovi i fanouškům. Sedmadvacetiletá Sáblíková se s Wüstovou, která "trojku" ovládla i na olympiádě v Soči, představila v předposlední rozjížďce. Česká reprezentantka byla podle očekávání v úvodu pomalejší, v závěru ale náskok soupeřky stahovala.

V posledním kole se však při křížení drah zalekla Wüstové sjíždějící od mantinelu na vnitřní stranu, přestala bruslit a dala jí přednost, čímž přišla o šanci na vítězství. Křik trenéra Nováka, aby nezpomalovala a jela dál, jí nepomohl. Nakonec zajela čas 4:06,11 a získala 80 bodů do průběžného pořadí seriálu.

"Byla to moje taktická chyba. Myslela jsem, že je Ireen vedle mě, lekla jsem se diskvalifikace a postavila jsem se. Petr mi pak říkal, že jsem měla jet, že bych se před Ireen vešla, ale stalo se. Je to začátečnická chyba, která by se rozhodně stávat neměla," uvedla Sáblíková na svých oficiálních internetových stránkách.

I proto, že ji v následující poslední rozjížďce Němka Claudia Pechsteinová ani Olga Grafová z Ruska nepřekonaly, skončila druhá, s čímž byla na úvod sezony spokojená. "Nevěděla jsem, co od sebe můžu čekat. Je to super začátek. Nemá cenu spekulovat, jestli bych bez té chyby vyhrála. Možná bych byla i tak o dvě desetiny pomalejší, ale říkám si: být s takovou chybou druhá, to je skvělý výsledek. Kdybych skončila čtvrtá, budu naštvaná daleko víc," řekla Sáblíková.

Spokojený byl nakonec i trenér Novák. "Martina udělala chybu, která ji dost možná připravila o vítězství, ale to se prostě někdy stane. V danou chvíli měla velkou rychlost a lekla se, aby nebyla diskvalifikovaná. Jde o rozhodnutí v desetině sekundy," řekl Novák.

Sáblíkové bývalá tréninková partnerka Karolína Erbanová byla jedenáctá na trati 500 metrů. V prvním startu na velké akci po odchodu od kouče Nováka do nizozemského týmu Continu tak za čas 39,02 sekundy získala 24 bodů do hodnocení seriálu.

Desátá žena z olympiády v Soči zaostala o 0,95 sekundy za vítěznou Korejkou I Sang-hwa, která na hrách v Rusku získala zlatou medaili. Od desátého místa Erbanovou dělily jen dvě setiny sekundy.

Autor: ČTK

15.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Juran jde proti svým: Těším se, říká brankář

Ilustrační snímek.

Do poslanecké sněmovny chce silozpytec i farářka. Šanci mají opět lékaři

Vírské ferraty přitahují horolezce i rodiny s malými dětmi

Vír – Možná už v příštím roce se vyznavači skalního lezení na vírských ferratách dočkají dalšího vylepšení.

Mladík usedl za volant pod vlivem drog

Martinice – Pozitivní test na drogy měl jedenadvacetiletý řidič, kterého zastavila policejní hlídka v Martinicích. Policisté mladíkovi zadrželi řidičský průkaz. Zda se svým jednáním dopustil trestného činu nebo přestupku, bude jasné až na základě výsledků znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Dorostenci porazili v derby Havlíčkův Brod

Vysočina – Fotbalové divizní dorostenecké soutěže mají za sebou již sedmé dějství nové sezony. V něm byly k vidění dvě derby. To v Brodě ovládli hosté z Jihlavy, souboj mezi Humpolcem a Žďárem nad Sázavou nabídl mezi staršími výběry pořádnou přestřelku a těsnou výhru domácích. Mladíci se rozešli smírně.

Se vstupem do sezony, myslím, můžeme být spokojeni, říká Michal Konečný

Žďár nad Sázavou – Dobrý start, hlásí po úvodních dvou kolech nového ročníku II. ligy – skupiny Střed hokejisté Žďáru nad Sázavou. Pět získaných bodů z možných šesti je skutečně slušným počinem.