O prohře Bystřice v Kopřivnici rozhodla první polovina druhé třetiny, v níž svěřenci kouče Miloše Prášila v rychlém sledu čtyřikrát inkasovali. Hippos na palubovce Horní Suché ztrácel hned od začátku zápasu a také jemu se body přivézt nepodařilo.

KOPŘIVNICE – BYSTŘICE 10:6

První třetina byla jako na houpačce. Bystřice rychle vedla 2:0, domácí však skóre dokázali otočit. Gól Zavadila pak znamenal vyrovnané skóre 4:4 po první třetině. V úvodu prostředního dějství Kopřivnice čtyřmi slepenými góly odskočila do čtyřgólového vedení, které bylo pro další vývoj rozhodující.

Bystřičtí sice dokázali rychle korigovat, ale domácí opět našli rychlou odpověď. V závěrečném dějství si domácí v klidu hlídali slibný náskok a Bystřici nepustili do tlaku. „Kopřivnice dnes byla lepší, agresivnější a měla jasně navrch,“ přiznal po utkání hrající trenér Bystřice Miloš Prášil.

Branky a nahrávky: 4. Zavadil (Procházka), 6. Chocholáč (Prášil), 14. Matúš (vl.), 19. Zavadil (Zítka), 31. Trentin (Chocholáč), 58. Dvořák (Trentin). Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Diváci: 50. Třetiny: 4:4, 4:1, 2:1.

H. SUCHÁ – ŽĎÁR N. S. 7:3

Z dlouhé cesty na půdu druhého týmu tabulky se florbalisté Hipposu vrátili s prázdnou. Domácí po dobrém výkonu oplatili Hrochům podzimní porážku 7:6 a potvrdili, že se jim v tomto ročníku daří. Horní Suchá potvrzovala roli favorita od úvodního buly, na gól se proto nečekalo dlouho, Hroši inkasovali už v první minutě.

V 15. minutě to bylo už 3:0, ale pak Melichar snížil a chvíli nato dostal možnost trestného střílení. Bohužel pro hosty však bez úspěchu. Podobný scénář se poté opakoval i ve druhé dvacetiminutovce.

V závěrečné třetině pak druhý tým tabulky přidal v poklidném tempu ještě další dvě branky. „Dnes to byl florbal nízké úrovně. Na to, v jakém jsme přijeli stavu, jsme byli ve hře poměrně dlouho. Soupeř hrál důrazně, na hranici pravidel a to nám nesedělo,“ připustil hrající lodivod Žďáru Ondřej Dvořák.

Branky a nahrávky: 15. Melichar (F. Dvořák), 31. Melichar (Haman), 35. Haman (O. Dvořák). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Diváci: 30. Třetiny: 3:1, 2:2, 2:0.

Další výsledky 15. kola Národní ligy – skupiny Východ: Opava – Havířov 4:3, H. Brod – Petrovice 2:5, Třebíč – Gull. Brno 2:5. Paskov – Klobouky 6:12.

12. Paskov 15 1 0 0 14 54:135 3

Program 16. kola, sobota 14. 1.: Bystřice – Horní Suchá (18.00), Třebíč – Paskov, Gull. Brno – Opava, Havířov – H. Brod, Petrovice – Kopřivnice, Žďár n. S. – Klobouky (ne, 17.00).