Svěřenci trenéra Ladislava Materny sice skončili na předposledním místě, které je sestupové, ovšem všechno může být ještě jinak. „Týmy z nižších soutěží zájem postoupit moc nemají. Proto je možné, že některé se nepřihlásí. Teď nám nezbývá, než čekat. Rozhodnout by se mělo na konci května,“ informoval mluvčí novoveselského klubu Miroslav Chlubna.

Sezona skončila i pro druholigové Velké Meziříčí. To v domácí derniéře podlehlo Kuřimi, která se tak ve třetí nejvyšší soutěži udržela.

I. LIGA

NOVÉ VESELÍ – JIČÍN 30:22

Za svým cílem si házenkáři Nového Veselí šli od prvních minut utkání. Aktivní hrou v útočném pásmu a bezchybnou střelbou spojek vedli v 6. minutě 6:1. V nadcházejících minutách však několikrát minuli soupeřovu branku a hosté snížili na 7:4. V 16. minutě šli Novoveselští opět do pětibrankového vedení.

Na tuto situaci reagoval hostující trenér výměnou brankářů a od té doby se hrála vyrovnaná partie, když první poločas skončil výsledkem 16:12.

Do druhé půle vstoupili házenkáři Nového Veselí s ještě tvrdší obranou, která slavila úspěch. Díky rychlým protiútokům a kombinačním akcím v útočném pásmu si postupně vybudovali až jedenáctibrankový náskok. Závěr utkání již odehráli v tréninkovém tempu a díky tomu soupeř snížil na konečných 30:22. Touto výhrou si házenkáři Nového Veselí zajistili konečné 11. místo tabulky a tím si zachovali teoretickou naději na účast v této soutěži i v nadcházející sezoně.

„V tomto utkání jsme podali opět kolektivní výkon, který přinesl své ovoce. Výborně jsme bránili a v útoku se dařilo spojkám. Výbornými zákroky se blýskl i brankář Fiala. Hráli jsme uvolněně a měli chuť po vítězství. V posledních kolech jsem ukázali,že házenou hrát umíme a do této soutěže patříme. Doufám, že budeme mít štěstí a v I. lize zůstaneme i v nadcházející sezoně,“ dodává k utkání trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Smrčka 2, Prokeš 2, Pavel Najman 5, Bláha 1, M. Hajčman 4, P. Najman 4, K. Hajčman 1, Strejček 8, Hron 3. Poločas: 16:12.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ - KUŘIM 27:29

Do posledního utkání letošní sezony nastupovaly oba týmy s odlišnou motivací. Zatímco domácí mužstvo porážkou v Juliánově ztratilo jistotu druhého místa, Kuřim přijela bojovat o přežití v soutěži a v utkání to bylo nakonec vidět.

Přestože domácí nastupovali do zápasu s touhou vyhrát, od prvních minut začala vyrovnaná partie. Domácí si chvílemi vytvářeli dvoubrankové náskok, který ale hosté likvidovali. Nedařila se především obrana, kdy se hráči Kuřimi individuálně dostávali na hranici šesti metrů, odkud již neměl domácí brankář žádné šance. Naopak v útoku se velkomeziříčským hráčům dařila střelba z postu spojek.

Do druhé poloviny nastupovali Velkomeziříčští s pouze dvoubrankovým náskokem. I druhý poločas se Kuřim bojovným výkonem brankově držela domácího týmu. V nervózním závěru, který ovlivnila vyloučení na obou stranách, domácí ztratili v útoku nápaditost. Kuřim navíc několika skvělými zákroky podržel brankář a z následných protiútoků se hosté střelecky nemýlili. Během posledních tří minut dokázali vstřelit pět branek a zcela tak otočili zápas ve svůj prospěch.

V. Meziříčí: Kotík, Poul – Večeřa 9, Šidlo 6/5, Matušík 6, Konečný 2, Raus 2, Petr Kříbala 1), Bezděk 1, Pavel Kříbala, Živčic, Fischer, Kaštan, Necid. Poločas: 12:11.