Nové Veselí překvapivě prohrálo

Velké Meziříčí/Nové Veselí - Příští týden je v rámci 14. kola druhé ligy na programu házenkářská bitva. Na palubovku Nového Veselí zavítá Velké Meziříčí. Před derby mají větší důvod ke spokojenosti Velkomeziříčští, kteří si ve 13. kole připsali drtivé vítězství nad Bohunicemi. To Nové Veselí nezvládlo šlágr tohoto kola s Maloměřicemi a podlehlo čtvrtému celku tabulky o šest branek.

4.3.2009

Házenkáři Nového Veselí prohráli na palubovce Maloměřic. Foto: Michal Antl

II. LIGA

MALOMĚŘICE – NOVÉ VESELÍ 38:32

Začátek utkání dvou naprosto vyrovnaných soupeřů zvládli lépe domácí házenkáři, jejichž střely na rozdíl od novoveselských končili v síti. „V úvod utkání jsme si vybrali pořádný kus smůly, když jsme nastřelili několik tyček a soupeř nám odskočil na rozdíl šesti branek,“ řekl k úvodu utkání novoveselský trenér Václav Ťupa. To se psala osmá minuta utkání. V následujících fázích zápasu se hosté z Vysočiny začali také střelecky prosazovat, náskok soupeře se v prvních třiceti minutách podařilo korigovat na poločasových 15:20.

Ve druhém dějství stáhli házenkáři Nového Veselí náskok soupeře na čtyři branky. „Za stavu 26:30 se podle mého lámalo utkání. V tuto chvíli jsme byli lepším týmem a náš soupeř znervózněl. Bohužel se nám opět nepodařilo proměnit brankové příležitosti,“ komentuje Ťupa.

Závěr duelu se již dohrával v poklidném tempu. Domácí zvýšili své vedení ve na 38:29. Novoveselští stihly třemi brankami korigovat na konečných 38:32.

„V takto vyrovnaném utkání rozhoduje o jeho osudu momentální forma a štěstí. Nám se nedařila hra v obraně a v útoku jsme nastřelili několik tyček. Naopak Maloměřicím vyšlo úplně všechno a ze všech postů. Takový je zkrátka sport. Je to za námi a my se soustředíme na další velmi těžký duel, který nás čeká tuto neděli na domácí palubovce. Soupeřem nám bude velmi silné družstvo Velkého Meziříčí,“ dodal Ťupa.

Branky N. Veselí: Petr Najman 8, Hron 1, Strejček 7, Smrčka 5, Hajčman 4, Prokeš 1, T. Studený 3, M. Studený 3. Poločas: 20:15.

V. MEZIŘÍČÍ – BOHUNICE 30:23

Velké Meziříčí má s brněnským celkem dlouhodobě negativní bilanci, přesto v sobotu začalo dobře. Dařila se především střelba spojkám, které úspěšně zakončovali po pěkných útočných akcích. S předvedenou hrou mohli být hráči i diváci spokojeni do stavu 14:10. Pak na oba týmy přišla pětiminutová herní krize a na hřišti bylo vidět hodně nepřesností a zbrklých akcí. Domácí dostaly zpět do hry branky Miloše Necida. Poločas nakonec domácí vyhráli osmibrankovým rozdílem.

Druhá půle byla herně jiná. Hosté po celý druhý poločas nasadili osobní obranu na velkomeziříčského Romana Matušíka, který v první půli vstřelil šest branek. Domácím se již nedařilo zvyšovat brankový náskok a nerozuměli si tolik jako v první půli. Nechali Bohunicím příliš mnoho prostoru ke střelbě a nedařilo se jim ani měnit tempo hry dle momentální situace na hřišti.

Bohunicím se podařilo v závěru stáhnout náskok na 24:20, ale domácí Bezděk a po něm Konečný komplikace nepřipustili. Velké Meziříčí si již výhru vzít nenechalo.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kubát, Stoklasa – Matušík 6, Fischer 5, Bezděk 4, Konečný 4, Necid 4, Večeřa 3, M. Kříbala 3, Pavel Kříbala 1, Petr Kříbala, Kaštan, Šidlo. Poločas: 18:10.

Autor: Radek Špatka

4.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Plameny po prodloužení padly v Kolíně

Kolín – Pátý přípravný zápas před novou sezonou odehráli v úterý v Kolíně druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou.