N. VESELÍ – VSETÍN 42:34

Velmi těžké utkání čekalo na starší dorostence Nového Veselí, kteří hostili souseda tabulky ze Vsetína. Obě družstva vstoupila do utkání s velkým nasazením a diváci v novoveselské hale sledovali velice pěkné a vyrovnané utkání. Hra nepostrádala rychlé útoky, kombinační akce ani střelbu spojek.

Za stavu 4:4 se podařilo domácím odskočit o dvě branky, a toto vedení si drželi do 20. minuty, kdy nezlomní Valaši vyrovnali na 11:11. Házenkářům Nového Veselí se však v následujících minutách podařilo odskočit opět o dvě branky, a tento náskok si udrželi do konce poločasu.

Do druhé půle vstoupili domácí hráči ve velkém stylu a několika pěknými akcemi zvýšili své vedení na 23:17. Soupeř se však nevzdával a především střelbou spojek korigoval na 25:23. Nové Veselí v poslední části zápasu zpřesnilo obranu a postupně svůj náskok zvýšilo až na rozdíl osmi branek.

„Odehráli jsme velmi kvalitní utkání, které se muselo divákům líbit. Koneckonců s tímto soupeřem se hrají vždy velmi hezké zápasy. Obě družstva totiž vyznávají rychlou kombinační házenou. Jsem nesmírně rád, že jsme tento důležitý duel zvládli a po prohře v Kopřivnici si připisujeme důležité body,“ uvedl k vítěznému souboji trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Nové Veselí: Fišer 1, Bláha 3, P. Najman 16, Kovařík 5, Šůstek 4, P. Hron 8, Kazatel 4, V. Hron 1 Poločas: 20:17.

STM OLOMOUC – V. MEZIŘÍČÍ 31:33

Vzácně vyrovnanou partii rozhodli velkomeziříčští hráči po změně stran. Nápaditější útočnou hrou a zejména rychlým přechodem do protiútoku získali rozhodující pětibrankový náskok.

Jednoduše a přímočaře vedenými akcemi si vytvářeli řadu brankových příležitostí. Bojovným kolektivním výkonem pak dokázali odolat i závěrečnému tlaku domácích a uhájit zasloužené vítězství.

Velké Meziříčí: Kotík, Poul - Necid 6, Strašák 6/4, Večeřa 5, J. Kaštan 5, Konečný 4, Horký 4/1, Ma. Kříbala 3/1, Rosa. Poločas: 16:15.