Nohejbalisté Žďáru prohráli na kurtech TJ Plazy

Žďár nad Sázavou - V 11. kole II. nohejbalové ligy zavítali nohejbalisté týmu PKS okna Žďár nad Sázavou na horkou půdu do Plazů a předpoklad těžkého zápasu se potvrdil, domácí zvládli lépe závěr zápasu.

19.6.2009

Ilustrační foto - nohejbalFoto: Karel Čermák

TJ PLAZY – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 6:4

V první dvojici se za Žďár představil Fajmon s Vrabcem, první set sice vyhráli, ale další dva na soupeře nestačili a v koncovkách setů podlehli. Domácí se tedy dostali do vedení 1:0 na zápasy.

Ve druhé dvojici mladíci Hron s Krátkým sice začali katastrofálně, ale nakonec se jim první set podařilo přetavit ve vítězství. Bohužel stejný začátek předvedli i v setu druhém, ale tentokrát se domácí nenechali dotáhnout a dovedli ho do vítězného konce. Šlo se tedy do zkráceného třetího setu a zde již dominovali žďárští junioři. Celkový stav se srovnal na 1:1 a na řadě byly trojice.

Za PKS okna nastoupili Vrabec s Fajmonem a Neumannem a opět z toho byla třísetová bitva, bohužel žďárští prohráli ve třetím setu o jediný míč 10:9. Tím se domácí oddíl opět posunul do celkového vedení 2:1.

Druhá trojice začala ve složení Sobotka, Hron a Krátký, toho hned na začátku prvního setu vystřídal Staněk a ukázalo se to jako správná volba – první set sice ještě pro sebe urvali domácí, ale další dva již žďárští borci. Tím bylo opět srovnáno na 2:2 a předpoklad dlouhého zápasu se začal naplňovat.
Ve třetí dvojici nastoupil tentokrát Sobotka s Neumannem, kterým se v posledních zápasech nedařilo, ale v Plazech si spravili chuť – svého soupeře deklasovali ve dvou setech ! Žďár šel tedy poprvé do vedení 2:3 a doufal v trhák v podobě vyhraného singlu Karla Hrona.

Tento jeden z klíčových okamžiků celého utkání se ale nepodařilo využít, domácí singlista byl Karlovi více než vyrovnaným soupeřem a opět ve třetím setu zvítězil o jediný míč 10:9. Stav na ukazateli skóre se srovnal na 3:3 a na řadě byly odvetné zápasy trojic. Zde byla situace naprosto stejná jako v těch úvodních – trio Sobotka se Staňkem a Hronem své soupeře hladce deklasovalo ve dvou setech, naopak Vrabec s Fajmonem a Neumannem opět podlehli, ale tentokrát poměrně jednoznačně.

4:4 – takový byl stav před odvetnými zápasy dvojic a cílem žďárských bylo uhrát aspoň jednu, nepovedlo se. Hron s Krátkým opět nezačali dobře a první set ztratili, v setu druhém excelovali a soupeře vyprovodili stavem 10:2 a tak se jako už poněkolikáté se šlo do zkráceného třetího setu. Ten se sice hraje také do 10 bodů, ale začíná se od stavu 5:5.

Žďárští junioři v něm už vedli 8:6 a vytoužená zápasová remíza byla na dosah ruky. Bohužel rozhodčími přehlédnutá ruka domácího hráče a dvě hrubé chyby Krátkého v útočné fázi znamenaly konec všem nadějím, domácí tento set přetavili ve vítězství 10:8. Tím se celkově dostali do vedení 5:4 a měli už jeden bod do tabulky jistý.

Žďár ještě mohl remízu zachránit ve druhé odvetné dvojici, ale Fajmon se Staňkem neměli na rozjetou dvojici Plazů šanci. Prohra ve dvou setech znamenala celkové vítězství Plazů 6:4 a sen o uhrané remíze se rozplynul.

„Výsledek utkání ovlivnilo několik faktorů, především ten fakt, že vůbec nebodoval smečař a blokař Vrabec a také univerzál Fajmon, od kterých body očekáváme. Od Karla Hrona jsem čekal vítězství v singlu, ale v Plazech neměl svůj den a dále ztracená dvojice za stavu 4:4, kde jsme ve třetí setu již vedli 8:6 a přesto ho ztratili,“ okomentoval výkon svých svěřenců trenér Milan Pivnička a dodal: „V Plazech se nám nehraje dobře, místní větrný kurt lépe seděl domácím, je vidět, že jsou na tyto podmínky zvyklí. Zvláštní pozornost zaslouží rozhodčí Profous a Hofman, jejich nepřesné výroky na obě strany ovlivnili výsledek tohoto utkání.“

Už zítra přivítají nohejbalisté PKS okna Žďár nad Sázavou na svém hřišti dosud vedoucí celek TJ Sokol Bedřichov. Hrát se bude od 14 hodin na nohejbalových kurtech na Bouchalkách, v případě nepříznivého počasí v tělocvičně 4. ZŠ.

Autor: Ondrej Dudáš

19.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.