Příští sobotu je před jeho týmem další zatěžkávací zkouška. V 19. kole zavítá do Velkého Meziříčí pátý Kostelec na Hané. Utkání začíná v 17 hodin.

V. MEZIŘÍČÍ IVANČICE 24:23

Do haly Za Světlou na jaře jezdí týmy ze špičky. Po hubené jednobrankové výhře nad první a do té doby neporaženou Olomoucí si tentokrát odvezly stejnou porážku i třetí Ivančice. Fanoušci si tak znovu přišli na velmi dramatickou bitvu se šťastným koncem pro meziříčské házenkáře.

Na začátku tomu ale nic nenasvědčovalo. Domácí na hřišti působili velmi ospalým dojmem. Pohyblivý soupeř toho dokázal využít a po šesti minutách vedl 3:0. Trenér Vaverka poté začal střídat do obrany tvrdé neprostupné duo Necid Pavel Kříbala a tento tah se vyplatil. Ostatní hráče jejich kolegové nakopli a rázem to bylo 4:3 pro domácí. V dalších minutách se obě družstva střídala v nejtěsnějším vedení. Z křídelních prostor se prosazovalo především trio Živčic-Kaštan-Kubiš a na pivotu Vojtěch Hron. Tradiční střelci zůstávali za očekáváním a i přes připravené akce často končily střely na brankové konstrukci Ivančic. Do šaten se i proto šlo za nerozhodného stavu 12:12.

Do druhé půle vstoupilo Velké Meziříčí lépe a i díky pěkným zákrokům Ondřeje Poula si vytvořilo dvoubrankové vedení. To se dařilo držet až do 50. minuty, kdy díky přesilovkám Ivančice srovnaly a následně se dostaly do trháku 18:20.

Tři minuty před koncem hosté vedli 23:21. „Před přítomnými fanoušky se naše družstvo nadechlo k mohutnému finiši, který dokonal gólem na 24:23 Jakub Bezděk," zářil spokojeností kouč Vaverka.

Sestava a branky: Kotík, Poul Matušík 7, Bezděk 5, Hron 3, Večeřa 3, Kaštan 2, Živčic 2, Trojan 1/1, Kubiš 1, Babáček, Necid, Pavel Kříbala. Diváci: 96. Poločas: 12:12.

1. Olomouc 18 12 3 3 528:459 27

2. Hustopeče 18 12 1 5 532:498 25

3. V. MEZIŘÍČÍ 18 11 2 5 496:468 24

4. Ivančice 18 10 2 6 478:428 22

5. Kostelec n. H. 18 9 4 5 463:438 22

6. Maloměřice 18 9 1 8 491:491 19

7. Kuřim 18 7 1 10 545:534 15

8. Prostějov 18 7 1 10 485:507 15