Meziříčí přišlo o vydřenou výhru v poslední vteřině

Velké Meziříčí – Jako na houpačce si museli přijít velkomeziříčští házenkáři ve druhé lize mužů. Po povedeném nástupu do zápasu v Bohunicích se jim přestalo dařit a nic nenasvědčovalo možnému bodovému zisku. „Změna obrany nás ve 49. minutě vrátila do zápasu,“ říká asistent trenéra Ladislav Šidlo.

15.12.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Ten i s trenérem Vlastimilem Vaverkou najednou sledoval jiný tým a nebýt netaktické koncovky, mohlo být na cestě z Brna ještě veseleji.
Velkomeziříčští hráči po remíze v Bohunicích tedy přezimují se ziskem deseti bodů na osmém místě, ale jsou v přímém kontaktu se středem tabulky.

BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 26:26

Úvod utkání patřil hostujícím hráčům, kteří přehrávali soupeře především střelbou z prostoru spojek a hlavně díky tomu rychle vedli 5:2. Bohunice vzápětí přidaly na důrazu v obraně a vyrovnaly hru. Velkému Meziříčí, najednou míče přestaly „lepit“ a chyby v kombinaci využil domácí Tatran k obratu na 12:8. V té době ještě přišlo nepříjemné zranění Vojty Hrona, který zápas nedohrál, a tím i oslabení obrany. Bohunice tak šly do kabin s náskokem čtyř branek 15:11.

Ve druhém poločase si domácí udržovali tří až pětibrankové vedení, které se nepřesní střelci hostí snažili marně umazat. Ještě ve 49. minutě svítilo na ukazateli skóre 25:21 pro domácí výběr.

V posledních jedenácti minutách se ale začali dít věci. Hosté pozměnili defenzivu, v brance se chytnul David Stoklasa a pětigólová šňůra znamenala další zvrat. V dramatické koncovce Velké Meziříčí vedlo 26:25 a mělo v posledních vteřinách míč, jenže místo taktického dohrání na půli Brňanů, přišel zkrat v podobě ztráty míče a vyrovnání v poslední vteřině střetnutí.

Sestava a branky: L. Kotík, D. Stoklasa – V. Večeřa 7, R. Fischer 7/1, L. Konečný 5, Matušík 3, Martin Kříbala 1, Petr Kříbala 1, Strašák 1, M. Necid 1, V. Hron, Pavel Kříbala, Vít.. Trojan, L. Šidlo. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/2. Vyloučení: 4:3. Poločas: 15:11.

Autor: Jiří Bubák

Místo události:
15.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.