Meziříčí před skvělou kulisou zdolalo Ivančice, Veselí padlo

Nové Veselí, Velké Meziříčí – Elektrizující atmosféra v jindy ponuré hale Za Světlou vybičovala házenkáře Velkého Meziříčí k velkému výkonu. Natěšený druholigový celek zdolal v bitvě o první místo tabulky vedoucí Ivančice a post podzimního mistra už mu nikdo nevezme. Tým se opět mohl opřít o vynikající gólmany i tři tradiční střelce Bezděka, Matušíka a Večeřu.

9.12.2014

Vyrovnanou bitvu o první místo tabulky rozhodl dvěma góly v závěru velkomeziříčský Vítězslav Večeřa. Foto: Jaroslav Hugo

O úroveň výš uzavřelo Nové Veselí podzim třetí porážkou v řadě. Z konfrontace s prvním, druhým a čtvrtým celkem soutěže nevytěžilo mladé družstvo ani bod.

Házenkářský rok 2014 zakončí pro celou Vysočinu zítřejší tahák Českého poháru. Do Nového Veselí zavítá třetí tým extraligy – KP Brno. Osmifinálový hit začíná v 18 hodin.

I. LIGA MUŽŮ

BYSTŘICE P. H. – N. VESELÍ 34:27

Sestava a branky: Šimovček, Vystavěl – Němec 7, Melichar 6, Pavel Najman 6, Dolejší 3, Bartůněk 2, Zourek 2/2, Štohanzl 1, Kazatel, K. Hajčman, Veselý, Prokeš. Poločas: 16:12.

V. MEZIŘÍČÍ – IVANČICE 24:22

V úvodu předváděla obě družstva kombinační hru a prosazovala se především z prostoru spojek. Gól střídal gól na druhé straně a nadmíru vyrovnaný duel ukazoval, že boj o post podzimního mistra je pro oba kluby velmi prestižní. Domácí táhli v útoku Matušík s Bezděkem, jejichž branky přispěly k prvnímu dvougólovému vedení 13:11. Hosté opět srovnali, ale před odchodem do kabin se prosadil Večeřa a stanovil poločasové skóre na 14:13.

První zlom mohl nastat ve 42. minutě, kdy domácí odskočili na 19:16. „V tu chvíli pracovala velmi dobře obrana, za níž se k famóznímu výkonu vybičoval Ondřej Poul. „Střelci z Ivančic byli bezradní. Jenže pak jsme čelili dvojnásobné přesilovce. Ivančice, mohutně povzbuzovány vlastními fanoušky, své šance využily a srovnaly na 19:19,“ popsal trenér Vlastimil Vaverka.

Gólman Poul naštěstí v brance čaroval i nadále a odmítl pustit hosty do vedení. Po sérii neúspěšných pokusů a technických chyb svítil na tabuli stav 22:22, do konce zbývalo šest minut. V tu chvíli se předvedl meziříčský „beton“. Domácí defenziva zastavila všechny střelce, a když na druhé straně dvakrát rozvlnil síť Vítězslav Večeřa, mohlo se začít slavit. „Dnes se nám postavil do cesty zřejmě nejtěžší soupeř celé sezony. Výhra a udržení domácí ligové neporazitelnosti mě proto těší dvojnásob,“ liboval si Vaverka.

Sestava a branky: Kotík, Poul – Bezděk 8, Matušík 7, Večeřa 5, Necid 2, Živčic 1, Kaštan 1/1, Strašák, Pavliš, Lečbych, Fiala, Pavel Kříbala, Babáček. Diváci: 215. Poločas: 14:13.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.