Kostelec poslal postup k ledu

Nové Veselí, Velké Meziříčí - Předposlední 21. kolo druhé házenkářské ligy výrazně napovědělo o postupových šancích. Zatímco ty hustopečské se po výhře v nevyzpytatelném Kostelci (23:27) katapultovaly strmě vzhůru, novoveselské se z oblasti Patagonie posunuly těsně k hranici jižního pólu.

16.5.2012

Osm branek novoveselského Pavla Hrona pomohlo k devatenáctému vítězství v sezoně. K postupu ale nemusí stačit ani to dvacáté z posledního 22. kola.Foto: Veronika Ostrčilová

O vítězi soutěže se sice rozhodne až v neděli, ale už teď je téměř jisté, že o postupujícím s největší pravděpodobností rozhodne rozdíl ve skóre ze vzájemných utkání Nové Veselí Hustopeče, který má tým z Břeclavska o šest branek lepší. Vedoucí celek ligy totiž hostí předposlední Maloměřice, a zatímco Nové Veselí se bude muset o dva body prát ve čtvrtých Bohunicích, vítězství Hustopečí by mělo být pouhou formalitou.

Výsledek z Kostelce trenér Nového Veselí Pavel Hladík tak trochu tušil. „Já ani nečekal, že by tam prohráli. I když všichni jsme tajně doufali. Chlapi jsou z toho strašně skleslí," přiznal Hladík a sportovně dodal: „Hustopeče byly letos zkrátka lepší. Je ale ještě poslední kolo a teoretická šance tady samozřejmě je. Musíme se proto zkoncentrovat, i když ta frustrace je v týmu patrná."

II. LIGA MUŽŮ

NOVÉ VESELÍ SOKOLNICE 31:26

Domácí vlétli do zápasu ve velkém stylu a do přestávky si vypracovali osmibrankové vedení. Po změně stran sice Sokolnice zbraně nesložila, ale na zdramatizování zápasu neměla.

Branky: P. Hron 8, Bláha 5, Smrčka 4, Prokeš 3, V. Klíma 3, Pavel Najman 2, M. Hajčman 2, Štikar 2/1, K. Hajčman 1, Petr Najman 1. Poločas: 17:9.

IVANČICE V. MEZIŘÍČÍ 26:22

V Ivančicích se nehraje žádnému soupeři snadno a nejinak tomu bylo v případě Velkého Meziříčí. Tvrdý zápas jako již tradičně proti tomuto soupeři neskončil žádným překvapením a Meziříčští odjeli s prázdnou.

Úvod vyšel domácím a v 5. minutě vedli 3:0. Hosté pak srovnali hru a především díky dobré hře spojek snížili na rozdíl jediné branky (5:4). Následující hluchá desetiminutovka Meziříčských, kteří se nedokázali prosadit přes velmi důraznou obranu, znamenala rozhodující náskok. Ve 22. minutě byl stav 10:5. Do poločasu navíc hosté zahodili několik vyložených šancí a rozdíl ve skóre se neměnil.

Ve druhé půli se hosté kvůli střeleckému trápení a časté hře v oslabení na výraznější změnu ve skóre nezmohli.

V sobotu se Meziříčští rozloučí se sezonou v domácím zápase s Kuřimí. Vítězství jim díky lepšímu skóre s Ivančicemi zaručí konečné 6. místo.

Branky: Petr Kříbala 8, Strašák 6, Fischer 3, Bezděk 3, Živčic 2. Poločas: 13:6.

II. LIGA ŽEN

OLOMOUC V. MEZIŘÍČÍ 27:18

Branky: Z. Plachetská 5/4, M. Kratochvílová 3, Matušíková 3/2, Fischerová 2, Dvořáková 2/1, Hladíková 1, Svobodová 1, Necidová 1. Poločas: 15:7.

Autor: Jiří Bubák

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.