VELKÉ MEZIŘÍČÍ – LIBEREC 1:3 a 0:3

První set zahájili lépe hosté; hned od začátku si udržovali mírné vedení o dva až tři body a veškeré snahy o vyrovnání dokázali odvracet. V závěru setu Dukla odskočila na čtyři body a koncovku v pohodě uhrála.

Chvíle domácích hráčů přišly ve druhém dějství. Na desítce se poprvé ujali vedení, které se jim dařilo postupně zvyšovat. Stejně jako předtím soupeř zvládli i hráči Spartaku koncovku bez problémů a tak se za vyrovnaného stavu začínalo od začátku.

Do poloviny třetího setu měli domácí mírně navrch, k obratu – a jak se nakonec ukázalo – definitivnímu zvratu, došlo po změně skóre z 13:12 na 14:18. Od tohoto stavu Liberec kontroloval vývoj zápasu a nutno přiznat, že zaslouženě získal třetí a vzápětí i čtvrtý, rozhodující set.

Odvetný odpolední duel (po dohodě družstev se oba zápasy hrály v sobotu) se vyvíjel opět od začátku lépe pro hosty a dlužno konstatovat, že v prvních dvou setech domácím, tentokrát až příliš chybujícím hráčům, nedali moc možností ke zvratu.

Nadějně se pro velkomeziříčské barvy zpočátku vyvíjel třetí set. Jak se však brzy ukázalo, šlo opět pouze o kratičkou epizodu. Vedení 12:9 dobře blokující Dukla definitivně zvrátila (12:14) a také druhý zápas dotáhla do vítězné tečky. Je třeba podotknout, že znovu zcela po zásluze. Velkomeziříčští hráči sice měli občasné světlé chvíle, celkově však jejich souhra skřípala. Vyprodukovali příliš mnoho chyb, které liberecký soupeř dokázal trestat.

Trenér Spartaku Zdeněk Pekař dělal co mohl, zahrála si i celá lavička, hráči se střídali na různých postech, bohužel to však nepomohlo. Šance na zvrat v sérii sice teoreticky jsou, dovézt z Liberce dvě vítězství se však po sobotní blamáži jeví jako utopie.

Sety: -21, 21, -21, -16 a -19, -19, -21. Velké Meziříčí: Barák, Kadlec, Šimek, Trojan, Šesták, Málek, Vrána, Kučera, Veselý a Dvořák.
Ostatní zápasy 3. kola play off extraligy, finále: Č. Budějovice – USK Praha 3:0 a 3:1. O třetí místo: Ústí n. L – Volejbal Brno 3:0 a 3:1. O sedmé místo: Zlín – Ostrava 0:3 a 1:3.