Chotěbořský Leoš Pelouch potvrdil své kvality a s přehledem vyhrál. Nejlepší ženou se pak stala Lada Nováková z Havlíčkova Brodu, která zůstala za rekordem o pouhých 6 sekund.

Po závodě proběhlo slavnostní ukončení Poháru 2013, kde bylo dekorováno celkem 54 běžců. Absolutním vítězem roku 2013 se stal Jiří Brychta běhající za Nové Město na Moravě. Ředitel běhu byl  Jiří Novotný. Časomíru a PC zajistili Markéta Firychová a Zdeněk Firych.

Partneři běhu byli –  CH Mont s.r.o., Kavárna Jana Fialová Chotěboř, Pivovar Rychtář Hlinsko, Ludmila Novotná, Pavlína Kučerová, Josef Chlád, Václav Linhart.

Realizační tým tvořili –  Marie Horáková, Pavel Kučera, Helena Řádková, Pavel Řádek, František Řádek, Lubor Musil, Petr Kubeš. Děkujeme Městské policii Chotěboř za usměrňování provozu, TJ CHS Chotěboř, DDM Junior Chotěboř a také místostarostovi města Chotěboř Janovskému a radnímu města Škarydovi, kteří se laskavě ujali dekorování nejlepších. Dále děkujeme talentované chotěbořské zpěvačce Andree Moravcové za kulturní počin při slavnostním vyhlašování.

Závod proběhl při zatažené obloze, teplotě 5°C, nepatrného větru. Trať byla lehoučce vlhká. Všichni doběhli v pořádku.

Celkem běželo 113 lidí = účastnický rekord (z toho 56 žactva, 4 za dorost, 53 dospělých).