Házenkářky Velkého Meziříčí uspěly v Bohunicích

Velké Meziříčí – Házenkářky Velkého Meziříčí dokázaly zvítězit na palubovce Tatranu Bohunice. Mladší dorostenky v první lize nestačily na favorita celé soutěže – Zoru Olomouc.

8.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

II. LIGA

TATRAN BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 23:27

Ve druhém jarním vystoupení bylo od úvodních minut zřetelné, kdo je na tom lépe po herní stránce. Hostující hráčky se opíraly o velmi dobře fungující obranu, z níž se pak dařilo přecházet do rychlých akcí (1:5,4:8). Bojovný domácí celek využíval chyb ve velkomeziříčské rozehrávce a dokázal se díky houževnatosti držet po celý první poločas na dostřel.

Po změně stran dobrá útočná hra přinesla místy až sedmigólový náskok (11:18,19:26). V této fázi byla řada dobrých příležitostí místy lehkovážně zahozena. Bohunické pak v samotném závěru korigovaly na přijatelný rozdíl.

Poločas: 10:14. V. Meziříčí: Lavická, Panáková , Zelníčková - Hrůzová 6, Klusáčková 6/3, Hublová 5, Plachetská 3, Fischerová 2, Mejzlíková 2, Plachetská 2, Hammerová 1, Vidláková, Dvořáková.

I. LIGA ML. DOROSTENEK

V. MEZIŘÍČÍ – ZORA OLOMOUC 22:31

V předehrávce 15. kola zavítal do velkomeziříčské házenkářské haly lídr prvoligové tabulky a v této sezoně dosud neporažený tým Zory Olomouc. Od prvních minut domácí hráčky nedaly svoji kůži lacino a házenkářské umění nahrazovaly bojovností. Úvodní čtvrthodina patřila Olomouckým, které poměrně snadno nacházely skuliny v naší nesourodé obraně a prosazovaly se neomylnou koncovkou zejména z postů křídel (2:8,5:10).

Zlepšená souhra v obraně nám následně přinesla řadu brejkových situací, z kterých se podařilo snížit brankový odstup (17.min. 7:10). To však hostující tým příliš herně nerozhodilo a po nápaditých útočných akcí si zpět vybudoval pětigólový náskok (7:12), který ještě do poločasu dokázal navýšit.

Po změně stran domácí hráčky dokázaly statečně vzdorovat a držely šestigólový rozdíl (17:23). Následující minuty pak patřily herně lepšímu týmu, který efektivně trestal domácí útočné nepřesnosti a po rychlých akcích do otevřené obrany tak zasadil rozhodující úder (17:28).

Poločas: 11:17. V. Meziříčí: Babáčková – Salašová 6, Kratochvílová 5/2, Závišková 5, Janíčková 4, Nechvátalová 1, Studená 1, Necidová, Kratochvílová, Partlová, Rosová, Bezděková.
8.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak lze využít sluneční energii v praxi ukázali v pondělí dopoledne kolemjdoucím studenti Vyšší odborné školy a Střední odborné školy ve Žďáře nad Sázavou.
20

Studenti vyráběli popcorn pomocí paraboly a slunečních paprsků

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

O brodskou speciální školu se zajímá policie

Vysočina – Základní škola a Praktická škola U Trojice v Havlíčkově Brodě poskytuje základní i střední vzdělání dětem s výchovnými a jinými problémy a handicapy. Jenže problémy nemají jen žáci, ale v posledních měsících i vedení školy a někteří její zaměstnanci.

Prezident Zeman míří na Vysočinu

Vysočina - Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede ve středu na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká přímo s občany, zavítá také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

Podívejte se na další miminka narozená na Žďársku

Žďársko - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

Zloděj ukradl ze sklepa horské kolo

Nové Město na Moravě – Horské kolo za čtrnáct tisíc korun ukradl zloděj ze sklepní kóje v jednom z bytových domů v ulici Mírová v Novém Městě na Moravě.