II. LIGA MUŽŮ

KUŘIM NOVÉ VESELÍ 28:44

Doma stále neporažená Kuřim budila respekt. Po úvodním oťukávání se Novoveselští ujali vedení 6:2. Po vyrovnané pětiminutovce hosté zlepšili pohyb a vzájemné zajišťování hráčů v agresivní vysunuté obraně 1-2-3 nutilo soupeře k technickým chybám nebo ukvapené střelbě. Po zisku míče Novoveselští většinou okamžitě trestali z rychlých útoků, které téměř neomylně proměňovali. Soupeři již mnoho nepovolili a poločasový výsledek byl 14:27.

Zbytek střetnutí už byl jen o udržení koncentrace. Vždy, když se hosté plně věnovali svojí hře, přicházely gólové příležitosti velmi snadno.

„Střídali jsme výborné okamžiky s průměrným výkonem. Utkání hodně ovlivnila taktika soupeře, který bránil Honzu Strejčka osobně a tím nám hodně pomohl, protože dopřál ostatním hráčům velký prostor na brankovišti. Hlavně Martin Hajčman při této taktice domácí doslova ničil. Jsem rád, že jsme před pohárem s Lovosicemi odehráli dobré utkání,“ řekl trenér Pavel Hladík.

Branky Nového Veselí: Hajčman 11, Pavel Najman 6, V. Klíma 5, Novotný 3, Prokeš 3, Štikar 3, Bláha 3, Kazatel 3, D. Šůstek 3, Strejček 2, Smrčka 1, Veselý 1. Poločas: 14:27.

V. MEZIŘÍČÍ SOKOLNICE 27:25

Začátek utkání vyzněl lépe pro hosty. Meziříčským se hned v úvodu zranil Martin Kříbala, a když domácí střelci pětkrát pálili jen do brankové konstrukce, byla k vidění vyrovnaná házená, protože svěřenci kouče Vaverky vycházeli z dobré obrany, za kterou se skvěle prezentoval David Stoklasa. Až před koncem poločasu se Sokolu podařilo několik rychlých protiútoků a do šaten se šlo za stavu 10:7.

Vstup do druhého poločasu se meziříčským hráčům vydařil a odskočili soupeři na pětibrankový rozdíl. Hosté stále předváděli svůj důraz, všechny souboje dohrávali a na obou stranách tak padalo hodně branek ze sedmimetrových hodů. Pětibrankový náskok trval až do 58. minuty, kdy Sokolnice stáhla svůj odstup na dva góly, ale žádné drama se nakonec nekonalo. Domácí střelecký prapor držel po celé utkání Pavel Strašák, autor devíti branek.

Branky V. Meziříčí: Strašák 9/4, Živčic 4, Konečný 4, V. Hron 3, Fischer 2/2, Petr Kříbala 2, Trojan 2, Kaštan 1. Poločas: 10:7.

II. LIGA ŽEN

VESELÍ B V. MEZIŘÍČÍ 33:24

Branky V. Meziříčí: J. Plachetská 10/3, Z. Plachetská 4/3, Hrůzová 4/1, Dvořáková 2, Mejzlíková 2, Svobodová 1, M. Fischerová 1. Poločas: 14:10.