Házenkáři zahnali strach příliš pozdě

NOVÉ VESELÍ - Překvapení se nekonalo. Vedoucí družstvo házenkářské první ligy zkrotilo poslední tým tabulky, nad kterým visí zřetelný bič hrozícího sestupu. Hustopeče v 18. kole těžily z očividné nervozity Nového Veselí, které se v prvním poločase neumělo vymanit ze sevření strachu a zbytečného respektu vůči ambicióznímu soupeři.

24.4.2007

Brankář Nového Veselí Bohumil Strejček čelil v prvním poločase jednomu útoku za druhým.Foto: DENÍK/Josef Němec

Nováček soutěže se osmělil až po změně stran. Druhé dějství dokonce vyhrál. Na zvrat to však nestačilo. Pád do druhé ligy nabývá na obrátkách.

N. VESELÍ - HUSTOPEČE 24:32

Hosté naplno využili rozkolísaného projevu domácích. Ti kupili školácké chyby, které pramenily z přehnaných obav - Sokol zadupal svoje naděje na úspěch zakřiknutým výkonem. Sebejisté Hustopeče na vlastní třetině zbudovaly nepropustnou obrannou hráz, o níž se rozbíjel jeden novoveselský pokus za druhým.

Lídr tabulky vyrážel k bleskurychlým brejkům, které byly základem jeho vedení 7:0. „Je to velká škoda. Ze začátku jsme měli ze soupeře zbytečně velký respekt. Ale ve druhém poločase jsme si dokázali, že jde hrát s každým,“ poukázal jeden z pilířů Nového Veselí, Tomáš Studený, na odlišný průběh další fáze.

V ní domácí házenkáři zahltili Hustopeče sérií útoků, které vyústili v dílčí výhru a korekci výsledného skóre. Zásadní rozdíl mezi protivníky z opačných pólů soutěžního pořadí lze vystopovat v přechodu do útoku.

Právě tuhle herní situaci má vedoucí mužstvo první ligy dokonale zažitou. Brankář sbírá balóny, neprodleně je posílá na hráče vepředu, kteří okamžitě vyráží na zteč. „Hustopeče mají zkušený kádr. Nám chybí dvě opory ze základní sestavy. Každé takové oslabení se hned projeví,“ zdůraznil Studený.

Poločas: 11:21. Branky a sestava Nového Veselí: Fiala, B. Strejček - Veselý 1, Kupa 7, T. Studený 7, J. Strejček 6, Novotný 1, Hajčman 1, Lad. Smrčka 1, Večeřa, Bělík.

24.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Akci ušitou tátům přímo na míru chystá Kopretina – centrum pro rodiče s dětmi.

Děti ve Žďáře si užijí zábavné a soutěžní odpoledne s tatínky

Dominantou Vítochova je raně gotický kamenný kostel s románskými prvky zasvěcený svatému Michaelovi.

Vítochov v proměnách času představí fotografická výstava

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.