ŽĎÁR N. S. – BYSTŘICE 5:6

Začátek utkání se hrál z obou stran opatrně. Hippos byl sice více na míčku, ale z rychlých protiútoků hrozili spíše hosté. Na první branku utkání se čekalo do konce dvanácté minuty. Ondřej Dvořák z rohu našel neobsazeného Melichara, který měl chvíli na to, aby přesně zamířil a poslal Hrochy do vedení. Jenže hned po buly se prosadil i bystřický střelec Prášil a bylo srovnáno. Do konce první třetiny se už diváci branky nedočkali a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Zkraje druhé třetiny dostala Bystřice možnost přesilové hry po zbytečném faulu Ondřeje Dvořáka na brankáře. Hroši se minutu bránili bez větších problémů, pak ale od mantinelu natáhl ke střele Prášil a svoji střelu otřel o stehno jednoho z bránících hráčů. Kratochvíl v bráně mohl na změnu směru těžko reagovat. Na konci osmé minuty se tlačili Hroši za vyrovnáním. Na polovině soupeře ale lehce ztratili míček a Chocholáč z rychlého brejku trefil přesně horní roh.

Tři minuty před koncem druhé třetiny skórovali opět hosté. Na konci rychlého brejku byl před prázdnou bránou bystřický Dvořák a bez problému do ní poslal nikým nehlídaný míček. Melicharova teč Petříčkovy střely vykřesala pro žďárské jiskřičku naděje snížením na 2:4. Jenže to byl znovu Prášil, který našel na Melicharovu branku odpověď, když využil nedůrazu domácích před brankou a dorazil za Kratochvíla svoji střelu. Na konci druhé části tak Bystřice vedla 5:2.

Hroši měli dvacet minut na to, aby utkání otočili. Uplynuly ale tři minuty a rozdíl ve skóre už byl čtyřbrankový. Prášil si vzal míček, najel s ním na polovinu soupeře, využil slabého bránění jednoho z domácích obránců a prudkou střelou vymetl horní roh brány. Posledním možným impulsem mělo být střídání brankářů. Do brány Žďáru se postavil Krátký a stíhací jízda mohla začít. Uplynula minuta od Prášilovy branky a ideální možnost ke snížení dostal Tlustoš ve formě trestného střílení. To po pěkně provedené bekhendové kličce proměnil.

Za další dvě minuty se prosadil Filip Dvořák. Ten si seběhl na střed hřiště a střelou z první přetavil Melicharovu nahrávku v branku. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Hroši bušili do vrat bystřické obrany, ale další góly nepřicházely. Možnosti Hamana a Košíka po nich však doslova volaly. Dvě minuty před koncem Krátký opustil klec a Hippos to zkoušel v šesti. Po půl minutě dorazil do branky opuštěný míček Košík a už to bylo pouze o gól. Toho vyrovnávajícího se ale domácí fanoušci nedočkali a Hippos tak znovu prohrál o jednu branku.

„Po prohře s Kopřivnicí to pro nás byl existenční zápas. Nevím čím to je, ale znovu jsme prospali dvě úvodní třetiny. Na něco jsme se připravovali a pak stejně soupeři dáme to, co potřebuje. První lajna Bystřice je jedna z nejsilnějších v lize. Nám se ale bohužel nepodařilo přehrát tu druhou, která naopak takovou kvalitou neoplývá a to asi rozhodlo. Ve třetí třetině jsme zmobilizovali síly, ale za stavu 4:6 jsme nebyli schopni přetavit v branku ani jednu z příležitostí. Jediným pozitivem je, že jsme dokázali v posledních dvou zápasech vstřelit branku v šesti. Soutěž tak pokračuje a my už moc šancí na postup tabulkou výše mít nebudeme,“ řekl zklamaný trenér žďárských Hrochů Filip Dvořák.

„Dvě třetiny jsme hráli dobře, ve třetí jsme to ubojovali,“ krátce zhodnotil výhru kouč Bystřice Ondřej Dvořák.

Branky a nahrávky: 12. Melichar (O. Dvořák), 38. Melichar (Petříček), 45. Tlustoš, 47. F. Dvořák (Melichar), 59. Košík (Melichar) –

13. Prášil (Chocholáč), 24. Prášil (Mazánek), 28. Chocholáč, 37. Dvořák (Chocholáč), 39. Prášil (Mazánek), 44. Prášil (Paták). Třetiny: 1:1, 1:4, 3:1. Žďár n. S.: Kratochvíl – Krátký, F. Dvořák, Čechal, Petříček, Kafka, Tlustoš, Hamana, Košík, Melichar, Halm, O. Dvořák., Staněk, O. Zerák. Bystřice: Létal – Paták, Procházka, Paleček, Chocholáč, Dufek, Mazánek, Musil, Dvořák, Prášil, Zítka, Fryšavský, Mach, Zavadil.

 1. Klobouky 8 6 0 0 2 53:42 18

2. Horní Suchá 8 5 1 0 2 61:49 17

3. Havířov 8 5 0 1 2 72:46 16

4. Gullivers Brno 8 5 0 0 3 40:34 15

5. Třebíč 8 5 0 0 3 54:48 15

6. Opava 8 4 1 1 2 46:42 15

7. Kopřivnice 9 5 0 0 4 56:58 15

8. Petrovice 8 4 0 0 4 60:51 12