Fantazie, zní z Nového Veselí

Nové Veselí, Velké Meziříčí - Házenkáři Nového Veselí vešli do dějin I. ligy sezony 2012/13. Semknutý a zdravě drzý celek si bez dvou klíčových spojek Šůstka a Kudly vyšlápl na suverénního krále soutěže. Zlín, který dosud znal jen slastný pocit vítězství, odjel kamsi jihovýchodním směrem s novým zážitkem. Hořkou porážkou!

24.4.2013

Hrdinou utkání s prvním Zlínem byl brankář Nového Veselí Jiří Zahradník (ve světlém). Foto: Veronika Ostrčilová

Ta se zrodila v letos nedobytném prostředí zaplněné sportovní haly po skvělé kolektivní obraně. „Dnes to byl náš den. Jsem velmi hrdý na svůj tým, který ukázal velký charakter. Před zápasem jsme hodně zariskovali v obraně a náš tah se vyplatil," poukázal trenér Pavel Hladík na taktický tah, když vsadil na netradiční a velmi pohyblivé složení obrany, ze které jeho hráči startovali do smrtících brejků.

Novoveselští tak dokonale splatili ztrátu dvou bodů z Litovle a nadále drží velmi nadějné třetí místo.

O poznání hůře si vedli druholigoví borci Velkého Meziříčí, kteří nestačili na Ivančice.

I. LIGA

NOVÉ VESELÍ ZLÍN 26:24

Již jistého vítěze první ligy uvítalo Nové Veselí hodně zostra agresivní vysunutou obranou. Soupeři to zjevně nevyhovovalo a poprvé se brankově prosadil až v 7. minutě, když snižoval na 3:1. „Do utkání jsme vstupovali bez klíčových spojek Šůstka a Kudly, což byla opravdu citelná ztráta. I proto jsme se rozhodli pro taktiku, která byla velmi riskantní a nechali sedět i obranáře Denise Kazatela, který bývá nedílnou součástí naší obrany 0-6, s cílem o co nejrychlejší přechod," uvedl po zápase kouč Pavel Hladík. Taktický záměr se vyplnil dokonale. V 19. minutě domácí vedli 8:3 a svůj náskok si udrželi až do přestávky (13:8).

Po ní se dokonce dostali do trháku 16:10, ale od té chvíle se extraligovými hráči vyšperkovaný Zlín začal probouzet. Na konci 49. minuty už měli domácí namále (19:18), nebýt impozantních zákroků brankáře Zahradníka, mohli hosté své manko několikrát úplně vymazat. „V tu chvíli nás podržel," děkoval jedničce týmu šéf lavičky. Gólmanem rozpumpované Veselí posléze přidalo dva zásahy a utkání už v bouřlivé atmosféře dovedlo k dlouhé vítězné děkovačce. „Uspěli jsme díky velké disciplíně všech hráčů, slavíme nesmírně cenné vítězství," zářil štěstím Hladík.

Sestava a branky Nového Veselí: Zahradník, Čekal P. Hron 5, M. Hajčman 4, Pavel Najman 4, Bláha 3, O. Němec 3, Smrčka 2, K. Hajčman 2, Strejček 2, Prokeš 1, Petr Najman, Melichar, Štikar. Diváci: 280. Poločas: 13:8.

II. LIGA

IVANČICE V. MEZIŘÍČÍ 24:17

Velké Meziříčí vyrazilo bez Matušíka s Konečným odčarovat zakletí ivančické haly. To mu však nevyšlo. Na body mohlo pomýšlet naposledy ve 45. minutě, kdy prohrávalo 17:14, jeho další čáry však k ničemu nevedly. „Díky velmi malé úspěšnosti střelby se nám nepodařilo uspět," láteřil trenér Ladislav Šidlo na velké zahazování střeleckých příležitostí.

Branky Velkého Meziříčí: Trojan 7/2, Petr Kříbala 3, Bezděk 3, Fischer 2, Babáček 1, V. Hron 1. Poločas: 12:8.

I. LIGA ST. DOROSTU
NOVÉ VESELÍ – ZLÍN 40:32
Branky Nového Veselí:
Houček 10, Vrzáček 7, Zourek 5, Štohanzl 5, O. Němec 3, Melichar 3, R. Novotný 2, Dolejší 2, Suchánek 1, Bartůněk 1, Ženatý 1. Poločas: 19:16.

I. LIGA ML. DOROSTU
NOVÉ VESELÍ – KP BRNO 36:26
Branky Nového Veselí: Bartůněk 9, Dolejší 7/1, Zourek 5, Suchánek 3, Štohanzl 3, Nedvěd 3, Loub 3, Přibyl 2/1, Smolík 1/1. Poločas: 19:15.

II. LIGA ML. DOROSTU18. KOLO
IVANČICE – V. MEZIŘÍČÍ 28:33
Branky Velkého Meziříčí: Pavliš 7, Blaha 7, Lečbych 6, Fiala 5/1, Stupka 4, Svoboda 2, Janíček 2. Poločas: 16:15.

DOHRÁVKA 11. KOLA
NAPAJEDLA – V. MEZIŘÍČÍ 22:28
Branky Velkého Meziříčí: Janíček 8, Lečbych 6/2, Pavliš 5, Blaha 3, Svoboda 3, Fiala 1, Stupka 1, Ambrož 1. Poločas: 13:14.

II. LIGA ŽEN
BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 26:17
Branky Velkého Meziříčí: Chromá 9/2,  Svobodová 3, I. Závišková 3, Dvořáková 2/1. Poločas: 13:10.

Autor: Jiří Bubák

24.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.