Extraligoví dorostenci nestačili na Plzeň

Nové Veselí - Novoveselští mladíci pojali utkáni proti zkušenému soupeři, zvláště v první půli, příliš individualisticky.

8.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„Prvních třicet minut byla naše hra velmi špatná a soupeř nás lehce přehrával,“ zlobil se po utkání novoveselský trenér Ladislav Materna.

I přes zlepšenou hru ve druhém poločase jeho svěřenci v Plzni na body nedosáhli.

EXTRALIGA DOROSTU

PLZEŇ – NOVÉ VESELÍ 34:30

Hosté nezačali dobře. Zkušený plzeňský celek neměl v obranné činnosti s novoveselskou ofenzivou žádné starosti a následné útoky bez problému zakončoval brankami.

Ve druhé půli se výkon dorostenců z Nového Veselí rapidně zlepšil a to především v kolektivním pojetí hry. V útočné fázi začali kombinovat a vytvářet si tak brankové příležitosti. Díky tomu svého soupeře přehráli, ale na zvrat v utkání to už nestačilo. Trenér Materna po zápase litoval promarněné první půle.

„Ve druhém dějství jsme hráli úplně jinou házenou a s výkonem hráčů jsem byl spokojený. Nebít tak špatného prvního poločasu, mohli jsme si z Plzně odvést dva body,“ povzdechl si Materna.

Branky N. Veselí: Bláha 3, Pavel Najman 8, Klíma 5, Kovařík 5, Hron 2, Laštovička 1, Šůstek 6. Poločas: 19:11.

8.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.