Čochtanklub byl šestý

Žďár nad Sázavou - O víkendu se v mosteckém Aquadromu uskutečnilo Finále ligy mládeže 2008 v plavání s ploutvemi. V této klubové soutěži, které se zúčastňuje šest nejlepších klubů v rámci republiky, žďárský Čochtanklub reprezentovalo dvanáct plavců.

27.11.2008

Sylvie Růžičková (uprostřed) vybojovala žďárskému Čochtanklubu zlato v kategorii C. Foto: Martin Láznička

V kategorii E (11 let a mladší) reprezentovali Žďár David Musil, Filip Dlouhý, Vojtěch Dvořák, Natálie Vidergotová a Adéla Vlčková.

V kategorii D (12–13 let) soutěžili Vojtěch Vidergot, Tomáš Šimeček, Martin Klobása a Adéla Půžová.

V nejstarší kategorii C (14–15 let) bojovali Jan Tesař, Jakub Bednář a Sylvie Růžičková.

V kategorii C si nejlépe vedla Sylva Růžičková, která v těžké konkurenci zvítězila ve všech pěti závodech, ke kterým nastoupila a stala se tak nejúspěšnější závodnicí klubu a celých závodů. V hoších si dobře vedl Honza Tesař, který vybojoval jednu stříbrnou medaili a jedno 4. místo.

V kategorii D výrazně pomohl klubu Vojta Vidergot, který doplaval dvakrát na čtvrtém místě. Neztratila se ani Adéla Půžová, která si zaplavala nové osobní rekordy na většině tratí.

V nejmladší kategorii měl Čochtan klub nejpočetnější zastoupení. Nejvíce se dařilo Davidovi Musilovi a Adéle Vlčkové. I ostatní závodníci plavali na hranici svých osobních rekordů a dobře doplňovali závodníky na medailových pozicích.

Vyvrcholením prvního soutěžního dne byly štafety na 4x50 m. Ve velké konkurenci dosáhla štafeta kategorii E ve složení Vlčková, Dlouhý, Musil a Vidergotová na vynikající 4. místo.

V celoroční soutěži získal žďárský klub solidní 6. místo v rámci celé republiky.

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ve čtvrtek v devět hodin ráno vstoupily na dětské oddělení novoměstské nemocnice tři dvojice profesionálních Zdravotních klaunů. Sestry Vitamínovou, Kotrlou a Vykydalovou s doktory Vitamínem, Naprdovou a Hajným přivítala usměvavá učitelka Katka Nováková,
8

OBRAZEM: Zdravotní klauni potěšili děti v nemocnici

Francouzi učarovaly turistické značky, ve Žďáře vystavuje jejich snímky

V nemocnici naučí mýt ruce

Nové Město na Moravě – Novoměstská nemocnice zve v pátek 5. května na Den hygieny rukou. Od 9 do 12 hodin si návštěvníci budou moci vyzkoušet správné mytí a hygienu rukou ve vstupní hale chirurgického pavilonu. K dispozici bude i speciální přístroj, díky kterému lze zjistit, jak byla dezinfekce účinná.

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.