BYSTŘICE – H. BROD 6:5 pp
Bystřice vstoupila do utkání aktivně a už v první minutě šla do vedení. Brod však ještě před pauzou srovnal. Ve druhé třetině se skóre přelévalo, po brance Trentina však domácí vedli už 5:3. Jenže hosté se nevzdali a během jedné minuty skóre srovnali. O výhře tak rozhodla v nastavení branka Chocholáče. „Dnes můžeme poděkovat gólmanovi, že nás udržel po celé utkání ve hře. Prodloužení byla loterie, při které jsme měli víc štěstí my,“ řekl po utkání kormidelník Bystřice Jaroslav Dufek.

Branky: 1. Fryšavský, 21. Trentin, 30. Slavíček, 33. Chocholáč, 45. Trentin, 65. Chocholáč – 17. Liška, 24. Pešek, 25. Kučera, 50. Liška, 51. Zelenka. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 63. Třetiny: 1:1, 3:2, 1:2 – 1:0. Bystřice: Šejnoha – Svoboda, R. Mazánek, M. Mazánek, Trentin, Dvořák, Fryšavský, Slavíček, Chocholáč, Procházka, Pročka, Zavadil, Mach.

Řidička kličkovala po silnici, nadýchala skoro dvě promile

NÁCHOD – ŽĎÁR N. S. 9:3
Po dvě třetiny drželi Hroši s nažhaveným nováčkem soutěže krok. Rozhodnutí přišlo v úvodní pasáži poslední třetiny, v níž Náchod hned třikrát skóroval a udělal rozhodující krok k zisku prvních tří bodů sezony.

„Odhodlaný a bojovný soupeř zcela zaslouženě vyhrál. Mně od našich hráčů chyběla větší bojovnost, ale také snaha s výsledkem něco udělat. Jediným hráčem, který za svůj výkon zaslouží pochvalu, je brankář Krátký,“ postýskl si hrající kouč Žďáru Filip Dvořák.

Branky: 9. Bachtík, 17. Bachtík, 26. Bachtík, 37. Bachtík, 44. Čečetka, 47. Bureš, 48. Matoulek, 55. Bachtík, 59. Geisler – 10. Melichar, 38. F. Dvořák, 52. F. Dvořák. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 135. Třetiny: 2:1, 2:1, 5:1. Žďár n. S.: Krátký – Petříček, F. Dvořák, O. Dvořák, O. Melichar, Haman, Kos.

Další výsledky 1. kola Národní ligy – skupiny Východ: Telnice – Brno 2:5, Horní Suchá – Rožnov pod Radhoštěm 6:5, Kopřivnice – Třebíč 3:7, Klobouky – Opava 2:4.

Podle Hany Hernandez Suché jsou začátky v čínštině složité a některé studenty mohou odradit.
Ve Žďáře se vyučuje i čínština a čínská kaligrafie

Program 2. kola (sobota 23. a neděle 24. září): ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Klobouky (so, 19.00), Rožnov pod Radhoštěm – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (so, 21.00), Třebíč – Náchod, Opava – Horní Suchá, Brno – H. Brod, Telnice – Kopřivnice.