VYBERTE SI REGION

Basketbalisté potvrdili vzrůstající formu a dotahují se na 3. místo

Žďár nad Sázavou – Dvě výhry zapsali basketbalisté Žďáru v 9. a 10. kole II. ligy mužů. Na domácí palubovce zdolali jak Žabovřesky, tak Uherský Brod. V obou případech rozhodli zlepšenými výkony ve druhých poločasech.

29.11.2016

Nejlepším žďárským střelcem byl o víkendu Michal Seidler (s míčem). Většinu z nich (27) nasázel v sobotním zápase s brněnskými Žabovřesky. Foto: Deník/Libor Plíhal

„Potřebovali jsme tyhle dva zápasy zvládnout a jsem rád, že se nám to podařilo. Cesta k úspěchům ale nebyla jednoduchá. Hlavně v prvních poločasech byli kluci nekoncentrovaní na obranné polovině, dostávali jsme snadné koše a v útoku jsme si nedokázali vyhovět. Po změně stran už ale hráli to, co jsme po nich chtěli a na výsledku se to projevilo,“ popsal trenér Petr Šilhart.

Žďár si po plném bodovém zisku upevnil čtvrtou příčku v tabulce. První polovinu základní části zakončí 10. prosince, kdy ho čeká cesta do letos suverénního Podolí.

O den později ho přivítá od 10 hodin na své palubovce.

ŽĎÁR N. S. – ŽABOVŘESKY 83:64

Brňané měli před utkáním stejně jako Žďár shodnou bilanci čtyř výher a čtyř porážek. Skóre tomu od začátku odpovídalo, oba celky hráli vyrovnaný basketbal. Žďár měl převahu pod košem, kterou zúročoval na útočném doskoku, Žabovřesky zase lépe využívaly hry jeden na jednoho. Změnu přinesl vstup do druhého poločasu, kdy domácí odskočili po dobré spolupráci s pivoty na obou stranách hřiště na rozdíl patnácti bodů.

„Tenhle úsek byl z naší strany perfektní. Vycházeli jsme z dobře zorganizované obrany a v útoku jsme využívali pivoty,“ pochvaloval si Šilhart po poločasové bouřce v kabině.

Ta přinesla své ovoce, ale soupeř se záhy vrátil do utkání. „Najednou jsme začali spěchat v útoku a valil se na nás jeden protiútok za druhým,“ litoval snížení na rozdíl sedmi bodů. V tu chvíli podržela jeho celek střelba za tři body. Trojky Seidlera a Zezuly dodaly týmu potřebný klid a závěr už se nesl v domácí režii.

Body: Seidler 27, Vavřínek 21, Zezula 10, Vencálek 7, Malec 5, Ondráček 4, Pospíšil 4, Veselý 4, Kazda 1, Kanta, Stoček, Štumar. Trestné hody: 24/18. Po čtvrtinách: 16:13, 34:32, 58:51.

ŽĎÁR N. S. – UH. BROD 72:67

Nováčkovi soutěže se zatím příliš nedaří. Patrné to bylo hned v úvodu, kdy jeho defenziva nestíhala a výsledkem bylo rychlé vedení Žďáru 14:4. Po oddechovém čase ale hosté začali mnohem agresivněji bránit, zrychlili svou hru a po několika trojkách se vrátili do zápasu.

V 19. minutě šli navíc poprvé do vedení.

„Stejně jako v sobotu jsme špatně řešili clonu na hráče s míčem, inkasovali jsme snadné koše a sami jsme se na ně hrozně nadřeli,“ věděl Šilhart.

Ve třetí čtvrtině se skóre přelévalo na obě strany. Žďár se na chvíli pokusil změnit obranu, ale tento krok kýžené ovoce nepřinesl. Pomohlo až vytažení obrany v závěrečné desetiminutovce, dobré vniky pod soupeřův koš a úspěšná střelba z perimetru. „Na výhru jsme se nadřeli. Možná až zbytečně moc, ale Brod tady dnes předvedl velmi slušný výkon, celé utkání se snažil o rychlý basket a aktuální postavení v tabulce jeho dnešnímu představení určitě neodpovídá. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli pět z posledních šesti zápasů a do duelů s rozjetým Podolím můžeme jít v dobrém rozpoložení,“ řekl trenér Žďáru Petr Šilhart.

Body: Seidler 16, Vavřínek 12, Malec 9, Ondráček 9, Vencálek 9, Pospíšil 8, Zezula 5, Veselý 3, Kanta 2, Kazda, Stoček, Štumar. Trestné hody: 26/15. Po čtvrtinách: 22:15, 33:31, 50:52.

Básník ze Žďárska chce pobavit Matoucí encyklopedií

Žďár nad Sázavou - Čtenáři mohou v knihkupectvích najít novou knihu autora vystupujícího pod pseudonymem Saša Gr. Matoucí encyklopedii. Spisovatele inspiroval při jeho tvorbě dětský naučný slovník, který napsal Bohumil Říha. Ten se v něm snažil srozumitelně vysvětlovat dětem různé pojmy z běžného života.

V Křižanově přestanou zastavovat rychlíky. Úprav a změn bude víc

Vysočina - V Křižanově na Žďársku přestanou s novým jízdním řádem Českých drah zastavovat rychlíky projíždějící na této trati mezi Žďárem nad Sázavou a Brnem, což vyplynulo z objednávky Ministerstva dopravy.

Čela obou skupin IV. třídy slibují jarní drama

Žďársko - Po polovině letošního ročníku nejnižší okresní fotbalové soutěže nemá do III. třídy žádný z týmů výrazně blíže. Na jaře se dají v obou skupinách očekávat vyrovnané souboje několika mužstev o postup z ligy pralesa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.