VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

12.7.2016

Češi mají v hrsti stříbro i postup na mistrovství světa na Taiwanu

Třebíč - Sice neobhájili loňský titul z mistrovství Evropy do dvanácti let, ale stříbrné medaile jim sluší. Čeští baseballisté v domácím prostředí v třebíčském areálu Na Hvězdě nestačili pouze na suverénní mladé Němce, ale vybojovali si letenky na mistrovství světa, které se uskuteční v příštím roce na Taiwanu.

8.7.2016

Golfisté hrají prestižní turnaj ve Svratce

Svratka - Golfový turnaj Svratka Masters odstartoval ve Svratce na Žďársku. Tamní hřiště opět hostí jednu z nejprestižnějších českých soutěží pro amatérské hráče.

7.7.2016

Světelský Wimbledon vyhrál opět Martin Kubát

Světlá nad Sázavou – Do šestatřicátého tenisového turnaje neregistrovaných Světelského Wimbledonu nastoupilo šestnáct rekreačních tenistů ve dvouhře a deset dvojic ve čtyřhře.

7.7.2016

Zápasníka Vargu ozdobil v Dortmundu bronz

Havlíčkův Brod – Skvělého úspěchu dosáhl český reprezentant v řeckořímském stylu Oldřich Varga na víkendové Grand Prix of Germany v Dortmundu.

4.7.2016

MS bikerů v Novém Městě na Moravě vidělo téměř 60 tisíc diváků

Nové Město na Moravě  - Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě navštívilo během pěti soutěžních dnů 57.600 diváků. Sledovali souboje nejlepších bikerů z 52 zemí světa a vrcholem byl závěrečný den šampionátu s bitvou o titul v elitní mužské kategorii. Závod, v němž si nakonec Jaroslav Kulhavý, který byl hlavní tváří MS, dojel pro stříbro, si nenechalo ujít 23.300 diváků.

4.7.2016

Kulhavý opět připustil možnost, že by jezdil silniční závody

Nové Město na Moravě - Jaroslav Kulhavý připustil, že by si chtěl vyzkoušet také závody na silnici, byť v omezené podobě. Nejlepší biker z olympijských her v Londýně 2012 si s touto myšlenkou pohrával již v měsících po svém životním triumfu, kdy byla dokonce ve hře možnost, že by na silnici přešel naplno. K podobnému kroku v minulosti sáhl například trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar.

3.7.2016

Fanoušci Mistrovství světa horských kol si pochvalovali skvělou atmosféru

Nové Město na Moravě – Napětí, vzrušení, obavy, slzy radosti i zklamání – to vše zažívali fanoušci, kteří přišli do novoměstské Vysočina Areny podívat se na Mistrovství světa horských kol.

3.7.2016

Kulhavý si na domácím MS vyjel stříbro, popáté zvítězil Schurter

Nové Město na Moravě - Biker Jaroslav Kulhavý získal na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v olympijské disciplíně cross country stříbro. Už pátý titul v kariéře vybojoval Švýcar Nino Schurter, který obhajoval loňský triumf z Andorry. Vyrovnal se tak dnes třetímu Francouzi Julienu Absalonovi. Držitel loňského bronzu Ondřej Cink skončil čtvrtý.

2.7.2016

Bikerce Nash útok na medaili z domácího MS nevyšel, dojela sedmá

Nové Město na Moravě  - Bikerka Kateřina Nash dojela na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě sedmá. Nevyšel jí sice útok na vytouženou medaili, ale poprvé v kariéře se na světovém šampionátu umístila v první desítce. Zvítězila Dánka Annika Langvadová před Američankou Leou Davisonovou, bronz získala Kanaďanka Emily Battyová.

2.7.2016

Biker Průdek dojel na MS v závodě mužů do 23 let devatenáctý

Nové Město na Moravě - Biker Matěj Průdek skončil na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě devatenáctý v závodě mužů do 23 let. Pro zlato si dojel Novozélanďan Samuel Gaze, stříbro získal Francouz Victor Koretzky, třetí byl Marcel Guerrini ze Švýcarska.

2.7.2016

Holec opět bojoval s řetězem, jenže tentokrát opakovaně

Nové Město na Moravě - V součtu obrovskou porci smůly si během čtvrtka a pátku vybral talentovaný český biker Richard Holec. Sedmnáctiletý všestranný závodník toužil nechat povedeným výkonem zapomenout na technický problém, který stál ve štafetě českou sestavu patrně boj o zlato, ale místo toho řešil potíže podobného rázu znovu a skončil až na chvostu výsledkové listiny.

1.7.2016

Juniorka Šafářová dojela na MS horských kol po defektu čtrnáctá

Nové Město na Moravě - Bikerka Adéla Šafářová dojela na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě v závodě cross country mezi juniorkami čtrnáctá. O lepší umístění ji připravil defekt v polovině závodu. Mistryní světa je Švédka Ida Janssonová.

1.7.2016

Je skvělé vyhrát medaili v Česku, užívala si stříbro Nash

Nové Město na Moravě  - Kateřina Nash vyhlížela závod štafet na mistrovství světa horských kol s velkou chutí. Přestože hlavní závody žen i mužů přijdou na řadu až o víkendu, těšila se na atmosféru, která provází týmové soutěže. Dnes tato slova potvrdila fantastickým výkonem, když vytáhla českou štafetu z deváté příčky až na druhou. A má díky tomu již třetí medaili ze štafet v cross country.

1.7.2016

Kulhavý: Po zranění jsem už fit. Formu cítím dobrou

Nové Město na Moravě - Během mistrovství světa v biatlonu v roce 2013 byla uvedena na trh úspěšná hra Biatlonmánie. O tři roky později se teď strhla „Kulhavománie". Už řadu týdnů jsou po celé Vysočině k vidění poutače na světový šampionát horských kol, samozřejmě většinou s hlavou Jaroslava Kulhavého. O podobné propagaci se může zdát i prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, který v posledních dnech rovněž zavítal na Vysočinu.

30.6.2016

Česká štafeta si na MS bikerů na Vysočině dojela pro stříbro

Nové Město na Moravě - Čeští bikeři Matěj Průdek, Richard Holec, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý vybojovali na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě v závodě štafet stříbro. Rozšířili tak medailovou sbírku z této disciplíny, která čítá dva bronzy z let 2010 a 2014. Mistry světa se stali Francouzi, na MS vyhráli již potřetí za sebou.

30.6.2016

Šampionát byl zahájen v akrobatickém stylu

Nové Město na Moravě - Slavnostní zahajovací ceremoniál otevřel ve středu večer šampionát cyklistů na horských kolech v Novém Městě na Moravě.

30.6.2016

Po loňském bronzu nemohu mít jiný cíl než medaili, hlásí Cink

Nové Město na Moravě - Ondřej Cink se před závodem světového šampionátu bikerů v Novém Městě na Moravě netají vysokými ambicemi. V domácím prostředí by mistr světa do 23 let z roku 2012 rád zopakoval medailovou radost, kterou prožil po zisku trochu překvapivého bronzu loni v Andoře.

30.6.2016

Jak český biker Ondřej Cink žadonil o lístky navíc

Nové Město na Moravě - Obhájcem bronzu z loňského mistrovství světa v olympijské disciplíně horských kol v Andoře je Ondřej Cink. Ten by rád na tento úspěch navázal i v domácím prostředí. Na neděli by uvítal těžké podmínky.

30.6.2016

Průdková: Škoda, že to není medaile, ale jsem pátá na světě

Nové Město na Moravě - Pocity radosti, ale i zklamání se mísily v hlavě bikerky Barbory Průdkové po úvodním závodu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Ve sprintu skončila pátá, jenže cítila, že měla hodně blízko k medaili.

30.6.2016

Bikerku Průdkovou připravil o finále defekt, na MS skončila pátá

Nové Město na Moravě - Barbora Průdková skončila na domácím mistrovství světa na horských kolech v Novém Městě na Moravě pátá ve sprintu. Dvacetiletou bikerku zastavil v semifinále defekt, chuť si pak spravila vítězným finišem v malém finále. Titul obhájila Švýcarka Linda Indergandová, mezi muži zopakoval loňský triumf Rakušan Daniel Federspiel.

29.6.2016

Sportovci a fanoušci nesou podnikatelům vítané finanční zisky

Novoměstsko - Nejenom sportovce, ale i desetitisíce sportovních fanoušků táhne začínající Mistrovství světa v horských kolech pořádané v novoměstské Vysočina Areně. Fandové i sportovci se musí někde ubytovat, stravovat, případně také třeba relaxovat a bavit se. Vítanou příležitost si vydělat tedy dostávají místní podnikatelé.

29.6.2016

Český trenér Viktor Zapletal by byl rád za každou medaili

Nové Město na Moravě - S rekordním počtem 35 závodníků půjde do bojů o medaile na domácím mistrovství světa horských kol česká reprezentace. Šampionát, který se poprvé v historii pojede na českém území, zahájí již dnes závody ve sprintu. Olympijskou disciplínu cross country otevřou ve čtvrtek štafety. Závod elitní kategorie žen je na programu v sobotu odpoledne, muži pojedou v neděli.

28.6.2016

Žďárská běžkyně Kristiina Mäki ladí formu na mistrovství Evropy

Žďár nad Sázavou – Česká trojnásobná rekordmanka Kristiina Mäki ladí formu na blížící se první vrchol sezony – mistrovství Evropy v Amsterdamu. Tím druhým, olympijským, se zatím nestresuje. „Kdyby se na Evropě běžel rychlý závod, splnění limitu by mohlo být reálné," říká Mäki, závodící za Hvězdu Pardubice.

27.6.2016

Mäki opět přepisovala české tabulky

Slig - Žďárská běžkyně Kristiina Mäki překonala na mítinku v irském Sligu národní rekord v běhu na 5 000 metrů časem 15:31,15 minuty a splnila limit na mistrovství Evropy v Amsterdamu.

26.6.2016

Cyklistice na Žďársku je už 120 let

Žďár nad Sázavou - Sobotní den patřil ve Žďáře nad Sázavou oslavám sto dvacátého výročí cyklistiky na Žďársku. Právě před tolika lety vznikl Horák, klub českomoravských velocipedistů Žďár na Moravě. „Ten nepůsobil jen ve Žďáře, ale sdružoval členy z rozsáhlejší oblasti od Boskovic až po Jihlavu," řekl Jiří Štěpánek, vedoucí cyklistického oddílu Tělovýchovné jednoty Žďár nad Sázavou, který historickou připomínku uspořádal.

25.6.2016

Bez dopingu se vrcholový sport neobejde

Renomovaný lékař, propagátor celostní medicíny a bývalý antidopingový komisař Jan Hnízdil komentuje dění kolem zákazu startu ruských atletů na olympijských hrách kvůli dopingovým aférám.

22.6.2016

Atleti z Vysočiny skončili bez zlata. Tři medaile ale udržely solidní kredit

Vysočina - Česká atletika má za sebou jedno z nejvydařenějších mistrovství republiky. Jihočeský Tábor opět potvrdil, že umí zorganizovat atletické soutěže na velmi vysoké úrovni. Spokojení mohli být i atleti pocházející z Vysočiny, kteří dosáhli na tři medaile.

22.6.2016

Údiv a pachuť. Rio se Sáblíkové opět vzdálilo

Žďár nad Sázavou - Ne, tohle prostě nejde na rozum. Laik by si řekl: „Co je tak strašně složitého na stanovení podmínek, za kterých se sportovci různých disciplín mohou kvalifikovat na olympiádu?"

21.6.2016

Žďárský street poprvé vyhráli Králíci

Žďár nad Sázavou - Setkání tří proti třem pod bezedným košem opět táhlo. Krásné počasí přilákalo na streetballové hřiště u žďárské 2. ZŠ 22 týmů, které bojovaly o ceny ve čtyřech kategoriích. Hrálo se spravedlivým systémem každý s každým.

8.6.2016

Nové Město se uchází o další biatlonové mistrovství světa

Salcburk, Nové Město na Moravě - V roce 2013 to byl velký organizační úspěch a obrovský sportovní zážitek. Nyní se parta okolo předsedy Sportovního klubu a prezidenta Českého biatlonového svazu Jiřího Hamzy chce pokusit o další mistrovství světa. Svaz se pokoušel o přidělení pro rok 2019, nyní podal přihlášku do boje o dva roky následující.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies