VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

17.8.2016

Lukáš Krpálek posnídal pečenou kachnu

Lipno nad Vltavou – Mírné zpoždění, ale veliké očekávání.

17.8.2016

Cíl Sýkory: Vylepšit si v Riu de Janeiro dosavadní maximum

Rio de Janeiro, Třebíč - Jedním z nejpřekvapivějších českých účastníků olympijských her je vícebojař z Ptáčova na Třebíčsku Jiří Sýkora. Ano, juniorský mistr světa z Eugene má obrovské předpoklady stát se novým Robertem Změlíkem, Tomášem Dvořákem či Romanem Šebrlem, ale všechny tyto atletické veličiny dobře ví, že na vícebojařský Olymp vede dlouhá a trnitá cesta.

16.8.2016

Přehecovaný překážkář Svoboda si připadal jako děcko

Rio de Janeiro, Budišov – Po osmi letech se překážkář Petr Svoboda dostal znovu na olympijské hry a svůj návrat nezvládl. V Riu de Janeiro shodil většinu překážek, pak prožil krátkou radost, protože se zdálo, že prošel do semifinále časem, ale ze hry ho vzápětí vyřadila diskvalifikace.

15.8.2016

Petr Svoboda vstoupí do své druhé olympiády

Rio de Janeiro, Budišov - Ve své disciplíně 110 metrů překážek bude patřit k nejstarším účastníkům, a to považte: ve svých necelých dvaatřiceti letech. Přitom vysoké překážky bývaly výsadou zkušených borců, kteří s železnou pravidelností měli na krku minimálně tři křížky. Na olympijských hrách v Riu však atlet z Budišova na Třebíčsku Petr Svoboda bude mít nižší ambice než jako rozverný mladík před osmi lety v Pekingu.

14.8.2016

Olympiáda v Riu táhne příznivce i sázkaře

Třebíčsko - Sportovní svátek. Letní olympijské hry jsou pro sportovce i příznivce něčím výjimečným, ale nenesou s sebou jen zážitky, úspěchy či fascinující příběhy. Znamenají třeba i příležitosti pro sázkaře.

13.8.2016

Matka: Když jsem Lukáše viděla na stupních vítězů, brečela jsem

Jihlava, Jezdovice - Celé Jezdovice byly ve čtvrtek večer jako na trní. Judista Lukáš Krpálek, který se po této vesnici nedaleko Třeště proháněl jako malý kluk, se totiž pral, a to doslova, v Riu de Janeiru o olympijské zlato. V Jezdovicích na chalupě mu fandila i jeho matka Dana Krpálková.

12.8.2016

Krpálek získal zlato pro mrtvého kamaráda. Medaili jsem mu slíbil, řekl

Rio de Janeiro - Stál na nejvyšším stupni v hale Carioca v Riu a užíval si první chvíle v roli olympijského vítěze. Hrála česká hymna a judistovi Lukáši Krpálkovi se draly slzy do očí. Když dozněly poslední tóny, sáhl do kapsy a vytáhl fotku kamaráda. Jen on sám věděl, jak důležitá to pro něj je chvíle. Vyhrál pro judistu Alexandra Jurečku, který loni tragicky zahynul.

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2016

První zlato pro Česko! Judista Krpálek je olympijským šampionem

Rio de Janeiro - Fantastická zpráva. Judista Lukáš Krpálek se stal olympijským vítězem a získal pro Českou republiku v Riu první zlatou medaili a celkově patnáctou v historii. Ve finále kategorie do 100 kilogramů porazil nasazenou jedničku Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu na ipon a ovládl tak všech pět svých zápasů.

10.8.2016

Dění na olympiádě sledují i lidé ze Žďárska. Vědí, že Sáblíková neuspěla

Žďársko - Současné dění okolo trojnásobné zlaté olympijské medailistky v rychlobruslení Martiny Sáblíkové je častým předmětem diskusí nejen na sociálních sítích. Jméno žďárské rodačky je nyní kvůli nepovolenému startu v cyklistické časovce na olympiádě v Brazílii skloňováno jak ve sportovních kruzích, tak i ve všech českých domácnostech. A také mezi osobnostmi Žďárska.

10.8.2016

Nemilosrdný soud v Riu. Sáblíková časovku nepojede

Rio de Janeiro - Když se právník Martin Maisner zastavil u reportérů, bodře vyprávěl: „Skáčeme hezky a daleko, ale u soudu bohužel nerozhoduje jen umělecký dojem." Měl pravdu, na umělecký dojem nedává ani Mezinárodní sportovní arbitráž CAS.

5.8.2016

Lukáš Pollert: Duch olympiády je dnes duch byznysu

S olympijským vítězem, pak komunálním politikem a nyní lékařem Lukášem Pollertem o tom, kam dospěl vrcholový sport, proč nemá doma televizi či jak vhodná je pro nás přímá demokracie.

4.8.2016

Vyhrát zlato nás může minimálně deset

Medaile. Magické slovíčko, které slýchá jihlavský judista Lukáš Krpálek v posledních dnech možná až příliš často. Jako dvojnásobný mistr Evropya světový šampión z roku 2014 bude v Riu patřit mezi favority kategorie do 100 kilogramů.

3.8.2016

Jubilejní Vysočina: silné týmy i příprava na Rio

Žďár nad Sázavou – Kraj Vysočina bude patřit čtyři dny cyklistice.

3.8.2016

IBU změnila program Světového poháru biatlonistů v Novém Městě

Nové Město na Moravě – Mezinárodní biatlonová unie (IBU) společně s Evropskou vysílací společností (EBU) změnily program prosincového Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Rozšíří se na čtyři dny, počet závodů přitom zůstane stejný. Muži poběží úvodní sprint na 10 kilometrů už ve čtvrtek 15. prosince, sprint žen na 7,5 km se uskuteční podle původního plánu v pátek. Změnu požadovaly televizní společnosti.

2.8.2016

Borovská 10 obrazem

Havlíčkova Borová - Na start šestého ročníku amatérského běžeckého závodu Borovská 10, který se v sobotu běžel v Havlíčkově Borové, se postavilo 372 běžců a běžkyň z mnoha míst celé republiky.

2.8.2016

Vysočina bude mít
 v Riu tři sportovce

Jihlava – Do dějiště olympijských her v brazilském Riu odcestují čtyři zástupci Vysočiny.

2.8.2016

Sáblíková v Brazílii trénuje v utajení a doufá v OH: Máme zde super zázemí

Rio de Janeiro - Mimo Rio de Janeiro se momentálně připravuje cyklistka Martina Sáblíková na svůj případný start na olympijských hrách. Rychlobruslařská hvězda odletěla do Brazílie i přesto, že nemá jistotu, že se v závodě pod pěti kruhy představí. O jejím startu by měl jednat zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS). Termín jednání však ještě nebyl stanoven.

30.7.2016

Pulkrábek vyhrál evropské univerzitní hry

Žďár nad Sázavou – V chorvatské Rijece proběhly Letní evropské univerzitní hry. Do judistických soutěží se přihlásilo 250 zápasníků, mezi nimiž nechyběl žďárský David Pulkrábek. Odchovanec TJ Sokol potvrdil famózní formu z poslední doby a v kategorii do 60 kilogramů vybojoval zlatou medaili.

29.7.2016

Borovská desítka startuje pošesté. Už v tuto sobotu

Havlíčkova Borová – Běžecký závod Borovská desítka, který získal skutečně značnou popularitu, prožije v sobotu svůj šestý ročník.

26.7.2016

Zmrhal mění dres. Chci v týmu tvrdit muziku, říká nový smečař Karlovarska

Velké Meziříčí – V dětství měl našlápnuto ke kariéře profesionálního hokejisty. V dorosteneckém věku mu ale učaroval velkomeziříčský volejbal a po odchodu do Brna se ve dvaadvaceti letech prosadil pod vysokou sítí do národního týmu. Teď stojí Marek Zmrhal před další výzvou, přestupuje do klubu semifinalisty nejvyšší soutěže VK ČEZ Karlovarsko, kde má nahradit Donovana Džavoronoka, který zamířil do italské série A1.

22.7.2016

Sáblíková odletí do Ria a bude bojovat o účast v časovce

Praha - Martina Sáblíková odletí v závěru příštího týdne do Ria de Janeiro a v dějišti olympijských her bude trénovat a čekat na verdikt zvláštního panelu Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS), zda se může zúčastnit časovky. V současné době ve startovní listině nefiguruje. Poslední šanci jí dává výrok panelu, který tvoří 12 soudců ze seznamu rozhodců CAS a bude zasedat přímo v Riu.

20.7.2016

Biatlonové MS v Novém Městě na Moravě? Ubyl jeden soupeř

Oberhof - Německé zimní středisko Oberhof se nebude ucházet o pořadatelství biatlonového mistrovství světa pro rok 2021. Důvodem je fakt, že ve stejném roce se v sousedním Oberstdorfu uskuteční světový šampionát v klasickém lyžování.

19.7.2016

Házenkáři z Nového Veselí s Egyptem dvakrát prohráli

Nové Veselí - První prověrky. Atraktivní zápasy viděli příznivci házené v pátek a v sobotu v Novém Veselí. Domácí Sokol se v nich střetl s reprezentací Egypta, která se na Vysočině připravuje na olympijské hry.

18.7.2016

UCI odmítla řešit spor Sáblíkové ve zkráceném řízení

Praha - Cyklistická unie (UCI) zamítla návrh české strany na zkrácené řízení v kauze startu Martiny Sáblíkové v časovce na OH v Riu. Hlavní předností arbitráže s jedním rozhodcem je rychlý průběh.

16.7.2016

První buly uvidí Třebíč, nejméně zápasů sehraje jihlavská Dukla

Třebíč, Vysočina - První góly už padly. Zatím sice jenom z kopaček fotbalistů, ale ještě tento měsíc rozehrají přípravný kolotoč i hokejisté.

14.7.2016

Sobota bude na Ledečsku patřit silniční cyklistice

Meziklasí – Všichni příznivci silniční cyklistiky jsou v sobotu 16. července zváni na tradiční závod Kolem Melechova, který se pojede, a to již po třinácté, v okolí stejnojmenného vrchu na Ledečsku.

14.7.2016

Hvězda uvízla mezi paragrafy. Sen o Riu se Sáblíkové pořád vzdaluje

Žďársko/ Praha - Celkem 105 tuzemských sportovců a sportovkyň pojede na olympijské hry v Riu de Janeiro, ale jedno jméno v nominaci chybí. Hádáte správně, řeč je o Martině Sáblíkové.

14.7.2016

Nominací mohlo být více: Do poslední chvíle bojovala Mäki

Vysočina - Dlouho to vypadalo s množstvím letenek z Vysočiny do Ria de Janeiro velmi slibně. Kromě schváleného tria Lukáš Krpálek, Petr Svoboda, Jiří Sýkora byla další velká želízka v ohni. Leč osud nakonec nepřál, smůla se lepila na paty.

14.7.2016

Do Ria odletí trio Krpálek, Svoboda a Sýkora

Vysočina – Jihlavský judista Lukáš Krpálek a „třebíčští" atleti Petr Svoboda a Jiří Sýkora.

13.7.2016

Házenkáři z Nového Veselí zahájili přípravu na extraligovou sezonu

Nové Veselí - Chystají se na premiéru. Přípravu na novou sezonu zahájili včera házenkáři TJ Sokol Nové Veselí. Po vítězství v první lize je od září čeká start v nejvyšší tuzemské soutěži extralize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies