VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

2.7.2016

Biker Průdek dojel na MS v závodě mužů do 23 let devatenáctý

Nové Město na Moravě - Biker Matěj Průdek skončil na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě devatenáctý v závodě mužů do 23 let. Pro zlato si dojel Novozélanďan Samuel Gaze, stříbro získal Francouz Victor Koretzky, třetí byl Marcel Guerrini ze Švýcarska.

2.7.2016

Holec opět bojoval s řetězem, jenže tentokrát opakovaně

Nové Město na Moravě - V součtu obrovskou porci smůly si během čtvrtka a pátku vybral talentovaný český biker Richard Holec. Sedmnáctiletý všestranný závodník toužil nechat povedeným výkonem zapomenout na technický problém, který stál ve štafetě českou sestavu patrně boj o zlato, ale místo toho řešil potíže podobného rázu znovu a skončil až na chvostu výsledkové listiny.

1.7.2016

Juniorka Šafářová dojela na MS horských kol po defektu čtrnáctá

Nové Město na Moravě - Bikerka Adéla Šafářová dojela na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě v závodě cross country mezi juniorkami čtrnáctá. O lepší umístění ji připravil defekt v polovině závodu. Mistryní světa je Švédka Ida Janssonová.

1.7.2016

Je skvělé vyhrát medaili v Česku, užívala si stříbro Nash

Nové Město na Moravě  - Kateřina Nash vyhlížela závod štafet na mistrovství světa horských kol s velkou chutí. Přestože hlavní závody žen i mužů přijdou na řadu až o víkendu, těšila se na atmosféru, která provází týmové soutěže. Dnes tato slova potvrdila fantastickým výkonem, když vytáhla českou štafetu z deváté příčky až na druhou. A má díky tomu již třetí medaili ze štafet v cross country.

1.7.2016

Kulhavý: Po zranění jsem už fit. Formu cítím dobrou

Nové Město na Moravě - Během mistrovství světa v biatlonu v roce 2013 byla uvedena na trh úspěšná hra Biatlonmánie. O tři roky později se teď strhla „Kulhavománie". Už řadu týdnů jsou po celé Vysočině k vidění poutače na světový šampionát horských kol, samozřejmě většinou s hlavou Jaroslava Kulhavého. O podobné propagaci se může zdát i prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, který v posledních dnech rovněž zavítal na Vysočinu.

30.6.2016

Česká štafeta si na MS bikerů na Vysočině dojela pro stříbro

Nové Město na Moravě - Čeští bikeři Matěj Průdek, Richard Holec, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý vybojovali na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě v závodě štafet stříbro. Rozšířili tak medailovou sbírku z této disciplíny, která čítá dva bronzy z let 2010 a 2014. Mistry světa se stali Francouzi, na MS vyhráli již potřetí za sebou.

30.6.2016

Šampionát byl zahájen v akrobatickém stylu

Nové Město na Moravě - Slavnostní zahajovací ceremoniál otevřel ve středu večer šampionát cyklistů na horských kolech v Novém Městě na Moravě.

30.6.2016

Po loňském bronzu nemohu mít jiný cíl než medaili, hlásí Cink

Nové Město na Moravě - Ondřej Cink se před závodem světového šampionátu bikerů v Novém Městě na Moravě netají vysokými ambicemi. V domácím prostředí by mistr světa do 23 let z roku 2012 rád zopakoval medailovou radost, kterou prožil po zisku trochu překvapivého bronzu loni v Andoře.

30.6.2016

Jak český biker Ondřej Cink žadonil o lístky navíc

Nové Město na Moravě - Obhájcem bronzu z loňského mistrovství světa v olympijské disciplíně horských kol v Andoře je Ondřej Cink. Ten by rád na tento úspěch navázal i v domácím prostředí. Na neděli by uvítal těžké podmínky.

30.6.2016

Průdková: Škoda, že to není medaile, ale jsem pátá na světě

Nové Město na Moravě - Pocity radosti, ale i zklamání se mísily v hlavě bikerky Barbory Průdkové po úvodním závodu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Ve sprintu skončila pátá, jenže cítila, že měla hodně blízko k medaili.

30.6.2016

Bikerku Průdkovou připravil o finále defekt, na MS skončila pátá

Nové Město na Moravě - Barbora Průdková skončila na domácím mistrovství světa na horských kolech v Novém Městě na Moravě pátá ve sprintu. Dvacetiletou bikerku zastavil v semifinále defekt, chuť si pak spravila vítězným finišem v malém finále. Titul obhájila Švýcarka Linda Indergandová, mezi muži zopakoval loňský triumf Rakušan Daniel Federspiel.

29.6.2016

Sportovci a fanoušci nesou podnikatelům vítané finanční zisky

Novoměstsko - Nejenom sportovce, ale i desetitisíce sportovních fanoušků táhne začínající Mistrovství světa v horských kolech pořádané v novoměstské Vysočina Areně. Fandové i sportovci se musí někde ubytovat, stravovat, případně také třeba relaxovat a bavit se. Vítanou příležitost si vydělat tedy dostávají místní podnikatelé.

29.6.2016

Český trenér Viktor Zapletal by byl rád za každou medaili

Nové Město na Moravě - S rekordním počtem 35 závodníků půjde do bojů o medaile na domácím mistrovství světa horských kol česká reprezentace. Šampionát, který se poprvé v historii pojede na českém území, zahájí již dnes závody ve sprintu. Olympijskou disciplínu cross country otevřou ve čtvrtek štafety. Závod elitní kategorie žen je na programu v sobotu odpoledne, muži pojedou v neděli.

28.6.2016

Žďárská běžkyně Kristiina Mäki ladí formu na mistrovství Evropy

Žďár nad Sázavou – Česká trojnásobná rekordmanka Kristiina Mäki ladí formu na blížící se první vrchol sezony – mistrovství Evropy v Amsterdamu. Tím druhým, olympijským, se zatím nestresuje. „Kdyby se na Evropě běžel rychlý závod, splnění limitu by mohlo být reálné," říká Mäki, závodící za Hvězdu Pardubice.

27.6.2016

Mäki opět přepisovala české tabulky

Slig - Žďárská běžkyně Kristiina Mäki překonala na mítinku v irském Sligu národní rekord v běhu na 5 000 metrů časem 15:31,15 minuty a splnila limit na mistrovství Evropy v Amsterdamu.

26.6.2016

Cyklistice na Žďársku je už 120 let

Žďár nad Sázavou - Sobotní den patřil ve Žďáře nad Sázavou oslavám sto dvacátého výročí cyklistiky na Žďársku. Právě před tolika lety vznikl Horák, klub českomoravských velocipedistů Žďár na Moravě. „Ten nepůsobil jen ve Žďáře, ale sdružoval členy z rozsáhlejší oblasti od Boskovic až po Jihlavu," řekl Jiří Štěpánek, vedoucí cyklistického oddílu Tělovýchovné jednoty Žďár nad Sázavou, který historickou připomínku uspořádal.

25.6.2016

Bez dopingu se vrcholový sport neobejde

Renomovaný lékař, propagátor celostní medicíny a bývalý antidopingový komisař Jan Hnízdil komentuje dění kolem zákazu startu ruských atletů na olympijských hrách kvůli dopingovým aférám.

22.6.2016

Atleti z Vysočiny skončili bez zlata. Tři medaile ale udržely solidní kredit

Vysočina - Česká atletika má za sebou jedno z nejvydařenějších mistrovství republiky. Jihočeský Tábor opět potvrdil, že umí zorganizovat atletické soutěže na velmi vysoké úrovni. Spokojení mohli být i atleti pocházející z Vysočiny, kteří dosáhli na tři medaile.

22.6.2016

Údiv a pachuť. Rio se Sáblíkové opět vzdálilo

Žďár nad Sázavou - Ne, tohle prostě nejde na rozum. Laik by si řekl: „Co je tak strašně složitého na stanovení podmínek, za kterých se sportovci různých disciplín mohou kvalifikovat na olympiádu?"

21.6.2016

Žďárský street poprvé vyhráli Králíci

Žďár nad Sázavou - Setkání tří proti třem pod bezedným košem opět táhlo. Krásné počasí přilákalo na streetballové hřiště u žďárské 2. ZŠ 22 týmů, které bojovaly o ceny ve čtyřech kategoriích. Hrálo se spravedlivým systémem každý s každým.

8.6.2016

Nové Město se uchází o další biatlonové mistrovství světa

Salcburk, Nové Město na Moravě - V roce 2013 to byl velký organizační úspěch a obrovský sportovní zážitek. Nyní se parta okolo předsedy Sportovního klubu a prezidenta Českého biatlonového svazu Jiřího Hamzy chce pokusit o další mistrovství světa. Svaz se pokoušel o přidělení pro rok 2019, nyní podal přihlášku do boje o dva roky následující.

2.6.2016

Extraliga bude, Žďár rozhodl v prodloužení

Žďár nad Sázavou - Dokázaly to! Juniorky Basketbalového klubu Žďár nad Sázavou udržely extraligu i pro příští sezonu. O svém vítězství nad Studánkou Pardubice rozhodly až v infarktové koncovce, na kterou se ve městě dlouho nezapomene. „V Pardubicích jsme prohráli o devět bodů. Doma jsme manko rychle smazali a pak už to byla bitva o každý koš. V závěru proměnila Vítová jeden ze dvou trestných hodů a poslala zápas za stavu 64:55 do prodloužení. V něm jsme byli lepší a zachránili se," řekl šťastný trenér Tomáš Králíček.

2.6.2016

Jaroš pokořil Denali. Radost mu však kalí hořká pachuť slz

Nové Město na Moravě - Jednu pomyslnou korunu už má doma. Novoměstský horolezec Radek Jaroš nedávno zkompletoval tu Himálajskou, kterou zdobí zdolání všech osmitisícovek světa bez použití kyslíkového přístroje. Učinil tak jako první Čech a patnáctý člověk v historii. Nyní zdárně pokračuje v Koruně světa, jejímž smyslem je vystoupit na nejvyšší vrchol všech sedmi kontinentů.

25.5.2016

Potvrzeno trio mužů, Nash je v nejistotě

Praha, Nové Město na Moravě - Čeští bikeři by se dnes měli dočkat potvrzení tří účastnických míst pro olympijský závod v cross country v Riu de Janeiro. Pokud se tak stane, v Brazílii se v srpnu představí obhájce zlata Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink a Jan Škarnitzl.

25.5.2016

Žďár přetlačil nad sítí Čakovice

Žďár nad Sázavou - První zápas v klíčové fázi základní části zvládli. Nohejbalisté Žďáru vyhráli v první lize svůj druhý duel, rezervu Čakovic poslali domů s debaklem 6:1. Kdo však utkání viděl, ví, že výsledek byl v tomto případě zavádějící. „Konečně se nám podařily koncovky setů, když ze čtyř třísetových utkání jsme zvládli tři. I z toho je patrné, jak vyrovnaný zápas to byl a že celkový stav je pro hosty až příliš krutý," uznal domácí kouč Milan Pivnička.

19.5.2016

Dalečínští Draci stále čekají na první výhru

Dalečín - Jméno Dalečín jsem měl vždy v paměti zafixované jako dějiště motokrosového mistrovství světa. Moje duše dlouholetého trampa proto doslova zaplesala, když jsem v zimě zaregistroval jiný sportovní úspěch této obce na Žďársku. Postup do druhé celostátní ligy v nohejbalu. Tedy ve sportu, který k osadnímu životu a chataření neodmyslitelně patří. Následné pozvání na jedno z domácích utkání jsem tak rozhodně nemohl odmítnout.

18.5.2016

Nohejbalisté Žďáru přišli proti lidrovi o domácí neporazitelnost

Žďár nad Sázavou – Série bez vítězství pokračuje. Prvoligoví nohejbalisté Žďáru nad Sázavou se v 6. kole soutěže na odpor proti vedoucím Horažďovicím nezmohli a soupeři jim v tabulce začínají unikat.

12.5.2016

Na silnice se po roce opět vrací Rallye Posázaví

Havlíčkobrodsko – Příznivci motoristického sportu a zejména pak silných a rychlých sportovních aut se mají na co těšit.

12.5.2016

Mladší dorost Nového Veselí je druhý v zemi

Nové Veselí - Zlato a bronz staršího a mladšího dorostu z loňské sezony střídá republikový házenkářský bronz a stříbro. Medailové žně prvoligových mládežníků TJ Sokol Nové Veselí nekončí.

6.5.2016

Svátek motorismu. Jubilejní Zámecký vrch zve na velkolepou show

Náměšť nad Oslavou - Začátek května mají milovníci silných motorů červeně zatržený v kalendáři. Druhý májový víkend patří mistrovství České republiky v závodech současných i historických automobilů do vrchu, České trofeje závodů automobilů do vrchu a mezinárodního pohárového závodu Maverick Rescue Euro Cupu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies