VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

V novoměstské porodnici se narodilo devět miminek

Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu. Každý týden naši spolupracovníci jezdí do porodnice a pořizují snímky nově narozených miminek.

Dívku v kouři našli hasiči pomocí termokamery

Žďár nad Sázavou - Místnost je vyplněna hustým kouřem. Není vidět na krok. Někde tady se musela dívka schovat před ohněm. Jak ji ale mohou hasiči najít? Naštěstí termokamera dokáže prohlédnout tmu i tmavý dým. Dívka se tiskne ke skříni v rohu místnosti. Rychle k ní přispěchají a už ji odvádí do bezpečí. Na této situace se připravovali na skutečný zásah hasiči ve Žďáře nad Sázavou. V hasičské stanici podstoupili výcvik pro práci s termokamerami.

Ulrich je nejznámějším žďárským strašidlem

Žďár nad Sázavou – Dvaadvacátého února 1817, před dvěma stoletími, zemřel Jan Alois Ulrich. Šedesátiletý nejvyšší úředník žďárského panství, zvaný vrchní, podlehl nervové horečce. Období po jeho smrti obklopuje mnoho pověstí o jeho druhém, posmrtném životě.

Dva železniční přejezdy na trati Žďár nad Sázavou - Tišnov budou bezpečnější

Žďár nad Sázavou – Na zhruba jedenáct milionů korun přijde modernizace dvou přejezdů na železniční trati číslo 251 mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem. K rekonstrukčním a opravným pracím dojde letos.

Zloděj z rodinného domu odcizil šperky a peníze

Žďár nad Sázavou – Zloděj, který se vloupal do rodinného domu v Polní ulici ve Žďáře nad Sázavou, si s sebou odnesl šperky a finanční hotovost. Škoda dosáhla výše pětadvacet tisíc korun.

Prodejna v Počítkách není a nebude, zastupitelé odmítli nabídku COOPu

Počítky – Lidé v Počítkách letos definitivně přišli o prodejnu potravin. Přestože se obec snažila tuto službu pro své obyvatele zachovat, nepodařilo se a poslední nájemce ukončil prodej na konci loňského roku. Nabídku družstva COOP zastupitelé odmítli.

Oblastní charita ve Žďáře nad Sázavou sbírala propisky, získají je děti v Africe

Žďár nad Sázavou – Celou krabici od papírů do tiskárny se podařilo naplnit funkčními propiskami. V příštím týdnu poputují v kufru do Afriky.

Voda v řekách stoupá, někde vytvářejí kry ledové bariéry

Žďársko – Déšť a postupné tání sněhové pokrývky zapříčinily zvýšení hladin řek na Žďársku. Vodní toky znovu ukazují svou sílu.

Žďárská galerka má svou vlastní facebookovou stránku

Žďár nad Sázavou – Na dennodenní problémy s obtěžujícími bezdomovci v budově žďárského železničního nádraží si stěžují cestující i tamní prodejci. Žďárská galerka, jak nepřizpůsobivým lidem bez domova zasvěcení přezdívají, ruší ostatní nejen častými opileckými výkřiky, ale nevyhýbá se ani rvačkám nebo poškozování majetku. Situace došla tak daleko, že jeden z prodejců vytvořil bezdomovcům na nádraží jejich vlastní facebookovou stránku.

Řidič si naboural druhé auto

Žďár nad Sázavou – Kvůli poškození zaparkovaného vozidla volali lidé městskou policii minulý týden do ulice Purkyňova. Poněkud kuriózní na nehodě bylo, že obě auta, která nepozorný šofér "ťukl", byla jeho.

Opilý a zdrogovaný řidič srazil chodkyni. Řídit měl zakázáno

Žďár nad Sázavou – Ze šesti trestných činů obvinili kriminalisté výtečníka, který je momentálně ve vazbě v brněnské věznici. Devětatřicetiletý muž z obce na Žďársku srazil autem ženu, a ujel. Navíc řídil nejen opilý, ale i pod vlivem drog a přesto, že mu soud řízení motorových vozidel zakázal. Hrozí mu až pět let vězení.

Z původních tří tisíc bytů zůstalo v majetku Žďáru nad Sázavou nyní pouze 679

Vysočina – Několik vln privatizace má za sebou Žďár nad Sázavou. Z původních zhruba tří tisíc bytů v majetku města zůstalo nyní 679. Oproti tomu v Bystřici nad Pernštejnem své bytové domy v minulosti neprivatizovali.

Ochranáři si vyšlápli ve vydřích stopách

Žďárské vrchy - Vhodné sněhové podmínky letošní zimy umožňují mimořádné sčítání šelem podle stop. V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy proto začali s monitoringem vydry říční.

Zloději za rok ukradli patnáct aut

Žďár nad Sázavou – V roce 2016 došlo na Žďársku k celkem 1033 trestným činům, z toho se téměř padesát devět procent událostí policistům podařilo objasnit. Ve stejném období roku 2015 došlo k celkem 1191 trestným činům a z tohoto počtu jich policisté objasnili více než padesát devět procent. „V loňském roce tak v porovnání s rokem 2015 celková kriminalita poklesla o 158 trestných činů," uvedl policista David Linhart.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies