VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Lidé si stěžují na popíjející mládež i neukázněné pejskaře

Žďár nad Sázavou – Na opilce a nepořádek, který zůstává po různých skupinkách lidí v parku Farská humna, si stěžují žďárští obyvatelé.

Na Horáckém džbánku zazní klasické chicago blues

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum bude ve druhé části srpna slavit festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Půjde o jeho pětatřicátý ročník. Dvoudenní festival se uskuteční tento pátek 18. srpna a sobotu 19. srpna na nádvoří Zámku rodiny Kinských ve Žďáře nad Sázavou. Vůbec poprvé festival odmoderuje Jaroslav Samson Lenk.

Žďár pořádá dva tradiční letní trhy

Žďár nad Sázavou – V tržiště se promění žďárské náměstí Republiky ve čtvrtek 17. srpna. Od 8 do 18 hodin tam bude otevřených několik desítek stánků.

Galerii s rodinnými momentkami zpřístupnili Kinští ve žďárském zámku

Žďár nad Sázavou – Blíže se seznámit s rodem Kinských mohou zájemci v jejich zámecké galerii ve Žďáře.

Návštěvníkům pořídili lehátka a piknikové deky

Žďár nad Sázavou – Nejen za prohlídkou a informacemi o historii, ale i za odpočinkem mohou nyní zamířit celé rodiny do areálu žďárského zámku.

Podívejte se na noční Zelenou horu

Žďár nad Sázavou - Kostel zasvěcený svatému Janu Nepomuckému na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou přitahuje pohledy nejen ve dne, ale také v noci. 

Vitásek se vítězně vrátil do Žďáru

Žďár nad Sázavou – Na hřišti potvrzuje, že přezdívka Létající Čestmír mu sedne právem. Dravý záložník fotbalového Žďáru nad Sázavou Čestmír Vitásek se po sedmi letech působení v mládežnických kategoriích v Jihlavě vrátil na rodnou hroudu a hned na úvod nového divizního ročníku měl lví podíl na demolici Třebíče 8:0.

Srpnovým fotografickým tématem Žďáru je architektura

Žďár nad Sázavou – I přes prázdniny běží druhý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Žďár 2017, kterou na celý rok vypsala žďárská radnice.

Našla obálku se čtyřiceti tisíci

Žďár nad Sázavou – Ne právě běžný nález přinesla do služebny městské policie ve Žďáře místní obyvatelka minulé pondělí.

Mládě se zotavuje v zookoutku

Žďár nad Sázavou – K zesláblému labutímu mláděti volali ve Žďáře kolemjdoucí městské policisty ve čtvrtek 3. srpna odpoledne.

Cyklisté ve Žďárských vrších „vyjeli“ 280 tisíc pro dobrou věc

Žďár nad Sázavou – Celkem 280 tisíc korun je výtěžek třetího ročníku charitativní cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy, kterou pořádá handicapovaný cyklista Aleš Wasserbauer ze Žďáru nad Sázavou.

Dceřiná firma společnosti ŽĎAS získala významný kontrakt za 9,44 milionu

Žďár nad Sázavou - Strojírenské společnosti TS Plzeň, která patří jako dceřiná firma společnosti ŽĎAS do skupiny CEFC, se podařilo uzavřít prestižní kontrakt na dodávku zařízení válcoven pro významného francouzského zákazníka - společnost AREVA Zirkonium z koncernu Électricité de France (EdF). Celková hodnota kontraktu činí 9,44 milionu eur.

Řidička nedobrzdila, škoda je třicet tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Ke kolizi dvou osobních aut Škoda Felicia a VW Golf došlo v pátek odpoledne na silnici I/19 mezi Žďárem nad Sázavou a Radňovicemi.

Účastníky cyklomaratonu ve Žďáře osvěžil déšť

Žďár nad Sázavou - Tři stovky cyklistů, zdravých i handicapovaných, kteří se připojili k projektu Cesta za snem, projely Žďárem nad Sázavou. Celkem 2 222 kilometrů musí ujet nonstop v časovém limitu do 111 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení