VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Na pštrosí vejce namalovala seniorka žďárskou památku UNESCO

Žďár nad Sázavou – Jak udělat z obyčejné skořápky dekorativní velikonoční kraslici ví Václava Doležalová ze Žďáru nad Sázavou. A při své zálibě se nezalekla ani rozměrů. Mezi jejími výtvory tak nechybí kromě klasických vajec slepičích ani ta husí či pštrosí.

Na žďárském oválu burácely motory stovek silných strojů

Žďár nad Sázavou - Motorkáři nejenom z Vysočiny se v sobotu na ovále u žďárského zimního stadionu setkali při tradičním otevírání silnic, které uspořádal motoklub Indian Givers Czech Republic.

Kino nabízí adopci sedaček

Žďár nad Sázavou – Adoptovat na dva roky za patnáct set korun jednu z nových sedaček v právě rekonstruovaném žďárském Kině Vysočina mají lidé možnost do 31. května, a to v rámci kampaně s nazvané Staňte se Kinomilem! Člověk tak jednak získá možnost čerpat různé bonusy a hlavně bude mít svoje jméno po dva roky uvedené na jedné ze sedaček.

Pod rozhlednou vítali jarní sezonu lidé ze všech koutů země

Rosička – Vrtkavé aprílové počasí letos drželo v napětí organizátory tradičního zahájení turistické sezony na rozhledně Rosička na kopci nad stejnojmennou obcí.

Do Žďárských vrchů zavítala vzácná návštěva. Lidé se mohou potkat s dudkem chocholatým

Žďárské vrchy – Neobyčejné setkání zažili ochranáři poblíž obce Počítky na Žďársku. U silnice vyplašili dudka chocholatého, exoticky vyhlížejícího ptáka, který je právě na tahu do místa svého hnízdiště.

Sportovním výkonem roku je vítězství na olympiádě

Žďár nad Sázavou - Olympijské vítězství jihlavského judisty Lukáše Krpálka bylo ve Žďáře nad Sázavou vyhodnoceno jako nejlepší výkon, kterého v loňském roce dosáhl sportovec z Vysočiny. Stalo se tak na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec Kraje Vysočina roku 2016.

D1 mezi Meziříčím a Lhotkou o víkendu uzavře demolice mostů

Velké Meziříčí - Dálnice D1 u Velkého Meziříčí na Žďársku bude v noci na neděli 14 hodin uzavřena kvůli demolici dvou nadjezdů.

Muž dluží přes 25 tisíc na výživném

Velké Meziříčí – Osmatřicetiletému muži ze Žďárska sdělili meziříčští policisté podezření ze zanedbání povinné výživy. „Vyživovací povinnost na dvě nezletilé děti mu byla uložena soudem.

Do Nového Veselí se vrátili čápi

Nové Veselí - Ornitologové hlásí přílety prvních čápů na hnízda v Kraji Vysočina. Majestátní ptáci byli spatřeni například ve Vojnově Městci nebo v Novém Veselí (na snímku).

Navážou na minulou výhru? Žďár doma čeká rozjetý Brod

Žďár nad Sázavou – Před týdnem se chytili důležitou výhrou, nyní by na ni rádi navázali. O kom je řeč? O fotbalistech Žďáru nad Sázavou, kteří stále ještě mají v moravskoslezské divizi D záchranářské starosti. V neděli však doma přivítají těžkou váhu, o postup bojující Uherský Brod. „Pokud podáme koncentrovaný výkon s minimem chyb, můžeme uspět," je přesvědčený trenér Žďáru Jozef Vanko.

Oprava mostu zavřela silnici ze Žďáru do Havlíčkova Brodu

Žďársko - Kvůli generální opravě mostu přes řeku u Březinova mlýna na silnici I/19 v Hamrech nad Sázavou na Žďársku ujedou řidiči desítky kilometrů navíc.

Důležitá je tvořivost, říká Constantin Kinský v rámci nové kampaně

Žďár nad Sázavou – Osm lidí z různého společenského spektra, osm jedinečných příběhů natočených na videu. To je nová kampaň s názvem Děláme věci, které mají význam. Zapojil se do ní také šlechtic, mecenáš a finanční poradce Constantin Kinský, majitel zámku ve Žďáře nad Sázavou.

U Pilské nádrže v sobotu začíná rekreační sezona

Žďár nad Sázavou – V rekreačním centru Pilák u nádrže Pilská ve Žďáře začíná v sobotu 8. dubna nová sezona.

Otec neplatí výživné na svého pětiletého syna

Bystřice nad Pernštejnem – Částku převyšující hranici dvaceti tisíc korun dluží na výživném čtyřicetiletý muž z Brněnska. Policisté mu už sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies