VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

OBRAZEM: Ochránci přírody vyrazili za obojživelníky

Žďár nad Sázavou - Netradiční akci uspořádala na závěr léta pro své členy i zájemce z řad veřejnosti žďárská pobočka Českého svazu ochránců přírody.

Santini ve Žďáře není jen Zelená hora

Žďár nad Sázavou – V kostele Nejsvětější trojice ve Žďáře nad Sázavou se uskuteční mimořádně komentované prohlídky. V rámci akce Rok baroka bude chrám v sobotu 2. září volně přístupný veřejnosti.

Africké děti jezdí do školy na kolech ze Žďárska

Žďár nad Sázavou – Jízdní kola darují lidé ze Žďárska africkým dětem, které se díky nim snadněji dopraví do škol. Usnadní se jim tak cesta ke vzdělání.

Věž kostela bude naposledy přístupná pro veřejnost

Žďár nad Sázavou – Počtvrté bude v sobotu 2. září veřejnosti zpřístupněna věž žďárského farního kostela sv. Prokopa. Jedná se o poslední prohlídku v letošním roce.

Andělské křídlo husici omezuje v létání

Žďár nad Sázavou – Jeno z mláďat husice egyptské, nepůvodního ptačího druhu, který letos zahnízdil u žďárského rybníčku Horňák, má vývojovou vadu. Mohou za ni lidé, kteří chtěli mláďatům dopřát a hojně je přikrmovali pečivem.

V sobotu se do zámku sjedou křesťanské rodiny, už počtrnácté

Žďár nad Sázavou – Stovky křesťanských rodin se v sobotu sjedou do žďárského zámku, v jehož areálu se uskuteční v pořadí už 14. diecézní pouť rodin. Ta před lety vznikla na impuls mládeže, která se setkávala v diecézních centrech.

Žďár dostal nabídku partnerství

Žďár nad Sázavou – Žďárští radní budou v pondělí mimo jiné projednávat nabídku partnerství města Chust, které se nachází v zakarpatské oblasti Ukrajiny.

V zámeckých sádkách ve Žďáře si zájemci naloví ryby sami

Žďár nad Sázavou - První návštěvníci se mohou vypravit na ryby do středověkých sádek ve žďárském zámku Kinských. Zájemci si je tam mohou sami chytit.

Žďárská poliklinika zakoupila nový přístroj, ten s pacienty i hovoří

Žďár nad Sázavou – Cévní ambulance Polikliniky ve Žďáře nad Sázavou rozšířila nyní své služby díky zakoupení nového pletysmografu. Jde o zařízení sloužící k vyšetření kvality prokrvení končetin, a to jak žilního, tak tepenného systému.

Děti si ve Farských humnech zasportují s judistou Pulkrábkem

Žďár nad Sázavou – V areálu na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou se uskuteční v pátek 1. září jubilejní desátý ročník akce Rozhodni se sám. Tématem letošního setkání je Bezpečnost na síti a zdravě žíti. Záštitu nad desátým ročníkem akce, která má preventivně působit na děti a mládež, přislíbil zlatý medailista z olympijských her mládeže judista David Pulkrábek.

Ve Žďáře začaly 23. slavnosti jeřabin

Žďár nad Sázavou - Vernisáží výstavy Sdružení výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy byly včera ve žďárské Staré radnici zahájeny 23. slavnosti jeřabin. Součástí kulturního festivalu, který potrvá až do 17. září, bude řada akcí.

Před nedělním derby se fotbalisté Žďáru i Vrchoviny vítězně naladili

Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě – V dobrém rozpoložení půjdou do nedělního vzájemného souboje divizní fotbalisté Žďáru i novoměstské Vrchoviny. Generálky se oběma celkům povedly a po několika letech se tak bude jednat o souboj celků ze špičky tabulky.

Žďárská radnice začne v září hledat domovníka pro svobodárny

Žďár nad Sázavou – Mezi deset sídel z celé republiky zapojených do projektu ministerstva vnitra Domovník – preventista se dostal také Žďár. V září bude vyhlášeno výběrové řízení na obsazení této nové pracovní pozice.

Ve Žďáře startují Slavnosti jeřabin

Žďár nad Sázavou – Žďárský kulturní festival Slavnosti jeřabin čeká ve čtvrtek 24. srpna slavnostní zahájení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení